Пазаруване от Aliexpress.com 53

  • 92 766
  • 740
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 161
преди да направя профил се мъдреше един банер "-4 долара off". сега нещо не го виждам Sad

хаха, след плащане вече ми дава такава отстъпка (за поръчки над 20 долара) Grinning

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 10:16 от banditka1

# 526
  • Мнения: 895
Здравейте! Имам един казус и не знам какво да правя. На 09.01.2018г. поръчах един таблет от Алито.Няколко дни след това беше изпратен, но тракинг номерът който продавачът ми е написал отговаря на негова стара поръчка и излиза, че е доставена стоката на 05.01.2018г. в София, а моята е направена на 09.01.2018 и е за Видин.Писах няколко пъти на продавачът да ми даде верен тракинг номер, но той дълго време не отговаряше, после ми пусна някакъв имейл с въпрос "какво мога да направя?".Написах му пак да ми даде коректния тракинг номер ,но отговор няма.Не знам да се надявам ли да пристигне този таблет или да отворя диспут и да ми върнат парите?Вие какво ще ме посъветвате?

# 527
  • Мнения: 161
в тоя сайт всеки втори ли търси парите си обратно? и аз точно от него трябваше да поръчам.

# 528
  • Мнения: 164
в тоя сайт всеки втори ли търси парите си обратно? и аз точно от него трябваше да поръчам.
Не е точно така  аз имам доста поръчки от там и всичко е идвало и съм много доволна само една и изтече срока която не пристигна но пуснах диспут и ми върнаха парите.Много са хората които поръчват от там и е нормално да има недорузомения но важно е че сайта ти възтановява сумите в случая китайците да му мислят  защото има и случаи след изтичане на срок без дошла пратка пущаш диспут връщат ти парите и след пет дни пратката пристига.

# 529
  • Мнения: 14 801
patenceto,ако искаш изчакай още малко и си отваряй диспута,щом не е пристигнал.

banditka,когато не ти пристигне стоката естествено,че ще си потърсиш парите. Все пак се поръчват и скъпи неща,не само дребни джунджурийки за по 2-3-5 лв. Аз винаги съм получавала всичко на време,само сега около 11.11 имах забавяне,а хем поръчвах седмица преди това,уж да го избегна. И въпреки това всичко ми пристигна. Не виждам каква е връзката с това,че си пускаме диспути като изтече срока за доставка и това,че ти искаш да поръчаш нещо точно от този сайт? 🤔

# 530
  • Мнения: 161
връзката е че 99% от мненията са за диспути, а не за хвалби.а и тия срокове. за БГ са си едно 30 дена като нищо. да не кажем че до 40 може да стигнат. не могат ли да увеличат дните просто!

аз съм с: "Processing Time remaining: 14 days 21 hours 48 minutes". Това значи че има 14 дена в които дори не се знае дали е приета поръчката.

Estimated Delivery Time:14-28 Days. - е сори ама няма как да дойде за 28 дена.

# 531
  • Мнения: 14 801
Повечето са със срок 60 дни. Покрай празниците и намаленията на 11.11 е нормално да има забавяне и е нормално да се оплачем тук,темата не е само за хвалби. Все пак не виждам какво те притеснява,дори трябва да се радваш,че на всички с неполучени пратки парите са върнати и всичко е ок. Дълга е доставката,факт,но това се компенсира с цените,които са доста ниски в сравнение с тукашните. Ако не ти се чака си поръчай от тук. Аз лично нямам проблем и поръчвам неща,за които не бързам.

# 532
  • Мнения: 161
не ме притеснява нито цената, нито доставката. притеснява ме че диспут = оплакване, а не на похвала.

към момента притесненията са ми:
1) да не източат банковата сметка
2) да пристигне
3) да пристигне до дома (без митнически глупости)
4) да работи

# 533
  • Мнения: 2 373
Питайте в https://www.facebook.com/groups/304337666357362/ или https://www.facebook.com/groups/897038596975321/

Здравейте! Имам един казус и не знам какво да правя. На 09.01.2018г. поръчах един таблет от Алито.Няколко дни след това беше изпратен, но тракинг номерът който продавачът ми е написал отговаря на негова стара поръчка и излиза, че е доставена стоката на 05.01.2018г. в София, а моята е направена на 09.01.2018 и е за Видин.Писах няколко пъти на продавачът да ми даде верен тракинг номер, но той дълго време не отговаряше, после ми пусна някакъв имейл с въпрос "какво мога да направя?".Написах му пак да ми даде коректния тракинг номер ,но отговор няма.Не знам да се надявам ли да пристигне този таблет или да отворя диспут и да ми върнат парите?Вие какво ще ме посъветвате?

# 534
  • Мнения: 2 373
"аз съм с: "Processing Time remaining: 14 days 21 hours 48 minutes". Това значи че има 14 дена в които дори не се знае дали е приета поръчката."
Това е заради празниците. Нормалните времена за обработка са 3-7 дена.

"99% от мненията са за диспути, а не за хвалби."
Така е. Всеки се сеща за мястото само когато има проблем и търси някой да му го реши. След като всичко се нареди даже забравят да се върнат и да кажат  "Благодаря - човек се оказа свърши ми работа жив и здрав да си." Това е положението само когато си ги "мачкал" ти имат уважението.

връзката е че 99% от мненията са за диспути, а не за хвалби.а и тия срокове. за БГ са си едно 30 дена като нищо. да не кажем че до 40 може да стигнат. не могат ли да увеличат дните просто!

аз съм с: "Processing Time remaining: 14 days 21 hours 48 minutes". Това значи че има 14 дена в които дори не се знае дали е приета поръчката.

Estimated Delivery Time:14-28 Days. - е сори ама няма как да дойде за 28 дена.

# 535
  • Мнения: 14 801
Леле от къде тръгнахме,къде отидохме... 😳 Уважение,мачкане. Аз пък като видя нови отговори,влизам ,а те са само благодарности се ядосвам,ама разни хора,както са казали. Та по темата:
1.банковата сметка не са ми източвали,от над 10 години пазарувам от чужди сайтове,но не гарантирам,че не може да стане
2. Нямам непристигнала стока до сега,дори едни лакове,за които ми върнаха парите дойдоха и те.
3.Това е коментирано многократно-пишеш съобщение на продавача да пише малка сума на пратката,после вече е късмет дали ще мине или ще я спрат на митницата.
4.Това също е на късмет. Но и тук ако не работи или е счупено нещо,снимаш,качваш клип и повечето пъти отсъждат в полза на купувача.

В заключение-щом имаш толкова притеснения,по-спокойно ще ти е да си купиш от Бг.

# 536
  • Мнения: 161
Ползотворно мнение!

3. - по същия начин е коментирано, че всичко може да отиде на митница. просто няма да плащаш едни допълнителни пари. пък ти си се разкарай до митница. та не знам цената гледа ли я някой, не я ли гледа. аз гледам цената да е под 30 лв винаги и накрая може да се окаже че са безсмислени тия сметки.

# 537
  • Мнения: 2 721
Защо изобщо смяташ да поръчваш с всичките си притеснения?

# 538
  • Мнения: 161
дори не смятам, а поръчах. от ebay.com в миналото (недалечно). нищо непредвидено не се е случвало. от Китай и USA са си идвали нещата (и над 30 лв.). ако е от EU ми е по-спокойно в частта Митница.

казах кое ме притеснява. 9,99 човека от 10 пишат за диспути, не са си получили поръчката, искат си парите обратно. феноменален брой хора изпитват някакви проблеми.

# 539
  • Мнения: 895
връзката е че 99% от мненията са за диспути, а не за хвалби.а и тия срокове. за БГ са си едно 30 дена като нищо. да не кажем че до 40 може да стигнат. не могат ли да увеличат дните просто!

аз съм с: "Processing Time remaining: 14 days 21 hours 48 minutes". Това значи че има 14 дена в които дори не се знае дали е приета поръчката.

Estimated Delivery Time:14-28 Days. - е сори ама няма как да дойде за 28 дена.

Това,че мненията са повече за връщане на парите,защото пишем само когато имаме проблем,а когато всичко е ОК не си правим труда да пишем.Аз лично пазарувам от 5 години през Ибей и Алиекспрес и досега над 98% всичко си ми е точно.Да понякога има голямо забавяне на доставката,а друг път съм имала неща поръчани преди 1 седмица и идват ,а други поръчани преди месец още ги няма.Дори в момента чакам около 10тина доставки, една от които е таблета, но понеже за първи път ми се случва така с грешен тракинг номер затова попитах за друго мнение какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт