Математически турнири - 47

  • 109 397
  • 737
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 479
Добре че СМТ е в 11, та ще се тича, ИС и КМС ще ги мислим. Ако не направят отстъпка в СМГ, ще пропуснем курса поне едната събота.
Ами не правят разместване на курса заради състезания, които не са балообразуващи за прием в смг...т е си е ваш избор дали ще ходите на състезание или на курс Simple Smile

# 46
  • София
  • Мнения: 982
Така е да, нищо по-различно не съм написала. Лошото е че е за първа година така Simple Smile Миналата година, те ги провеждаха и нямаше този проблем.

# 47
  • Мнения: 3 063
....
Ами не правят разместване на курса заради състезания, които не са балообразуващи за прием в смг...т е си е ваш избор дали ще ходите на състезание или на курс Simple Smile
Без да съм засегната от това, мога да кажа, че не е съвсем така.
Децата посещаващи курсовете са същите, които ходят по състезания. Ходенето по състезания ще им помогне да се подготвят и за кандидатстването, за което са курсовете. Или пък не им пука дали ще успяват децата записани на курс.

# 48
  • Мнения: 84
Здравейте! Някой има ли информация дали в Бургас ще се провежда СМТ. В сайта на Братя Миладинови все още нищо не са качили.

# 49
  • Мнения: 2 687
Как ви се виждат резултатите за ЧХ? За 4ти клас към 380 деца са се явили... доста ми се вижда! Макар че е към наполовина от наплива сза СМГ де Simple Smile Както и ми прави впечатление, че много резултати са концентрирани в отрязъка между 100 и 140.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 376
Ами ЧХ е било лесно според думите на моята четвъртокласничка, което разбира се не изключва направените от нея изчислителни грешки на две от задачите, което обяснява и по-високите резултати като цяло.

# 51
  • Мнения: 6 935
Как ви се виждат резултатите за ЧХ? За 4ти клас към 380 деца са се явили... доста ми се вижда! Макар че е към наполовина от наплива сза СМГ де Simple Smile Както и ми прави впечатление, че много резултати са концентрирани в отрязъка между 100 и 140.
Не виждам нищо необичайно. Все пак са се явили подготвени деца и са в горната възрастова група на темата. Разгледайте и минали години. Положението не е много по-различно. Разлики в броя явяващи се през последните 3-4 години има от броя на набора и от повишения интерес към СМГ.

# 52
  • Sofiq
  • Мнения: 719
От нашето училище  явилите се 4-класници са с над 100т. Казаха, че задачите са по-лесни от миналата година за 3-4 клас (или така им се е видяло, защото са вече 4-и) и не са се затруднили особено.Миналата година 4 класниците също бяха с високи резултати, по мои спомени.

# 53
  • Мнения: 840
Как ви се виждат резултатите за ЧХ? За 4ти клас към 380 деца са се явили... доста ми се вижда! Макар че е към наполовина от наплива сза СМГ де Simple Smile Както и ми прави впечатление, че много резултати са концентрирани в отрязъка между 100 и 140.
Спокойно. С нарастването на класа драстично намалява броят на желаещите да участват в математическите турнири. Ето, в София на този ЧХ четвърти клас са 361 деца, шести - 211, осми - 62, десети - 39 и дванадесети - 2. От първоначалната истерия в началните класове не остава и следа.

# 54
  • Мнения: 41
Така е да, нищо по-различно не съм написала. Лошото е че е за първа година така Simple Smile Миналата година, те ги провеждаха и нямаше този проблем.

Миналата година СМГ организира само ЧХ, СМТ и ЕК.

# 55
  • Мнения: 6 935
Така е да, нищо по-различно не съм написала. Лошото е че е за първа година така Simple Smile Миналата година, те ги провеждаха и нямаше този проблем.

Миналата година СМГ организира само ЧХ, СМТ и ЕК.
Какво друго да организират? На ИС вече поне 2 години не домакинстват.
Тази година ще организират само състезанията под егидата на МОН.

# 56
  • Варна
  • Мнения: 53
Има ли някъде официално писмо за Бургаското състезание Николай Чудотворец?

# 57
  • Мнения: 1 479
Как ви се виждат резултатите за ЧХ? За 4ти клас към 380 деца са се явили... доста ми се вижда! Макар че е към наполовина от наплива сза СМГ де Simple Smile Както и ми прави впечатление, че много резултати са концентрирани в отрязъка между 100 и 140.
Спокойно. С нарастването на класа драстично намалява броят на желаещите да участват в математическите турнири. Ето, в София на този ЧХ четвърти клас са 361 деца, шести - 211, осми - 62, десети - 39 и дванадесети - 2. От първоначалната истерия в началните класове не остава и следа.
Това какво ли показва? Че истерията е в родителите, не в децата...като станат тийнове иди ги карай на сила да ходят по състезания...докъм 10-11 г може и да ги натиснеш...после-бумеранг...

# 58
  • Мнения: 6 935
Как ви се виждат резултатите за ЧХ? За 4ти клас към 380 деца са се явили... доста ми се вижда! Макар че е към наполовина от наплива сза СМГ де Simple Smile Както и ми прави впечатление, че много резултати са концентрирани в отрязъка между 100 и 140.
Спокойно. С нарастването на класа драстично намалява броят на желаещите да участват в математическите турнири. Ето, в София на този ЧХ четвърти клас са 361 деца, шести - 211, осми - 62, десети - 39 и дванадесети - 2. От първоначалната истерия в началните класове не остава и следа.
Това какво ли показва? Че истерията е в родителите, не в децата...като станат тийнове иди ги карай на сила да ходят по състезания...докъм 10-11 г може и да ги натиснеш...после-бумеранг...
Това показва, че когато човек расте си променя интересите. Математиката до 4 клас е меко казано елементарна и почти всяко дете, което е склонно да порешава допълнително задачи се справя. След 4 клас имат повече предмети, повече интереси, по-малко време и малко по-сложен материал по математика.

# 59
  • Варна
  • Мнения: 4 295
"Натискането " е до време .  Wink А от 5ти клас нататък си проличава кой и колко е бил натискан да ходи по състезания. Peace
И съм съгласна с Мария ,че животът не е само математика в края на краищата ..  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт