Математически турнири - 47

  • 111 007
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 079
И какво означава "натискане" и "истерия"?
Около моето дете никой не ходеше на състезания и учителката нехаеше. При нас вариантът "ами той е в първи/втори/трети/четвърти клас и много ИСКА да ходи на състезания" просто нямаше как да се получи, защото детето нямаше как да разбере за състезание, че да му се приходи, освен ако не научи от мен.

Мисля, че повечето от нас водят децата по състезания и наблягат на математиката, защото са убедени от ползата от математиката за тяхното развитие. Състезанието е хубаво, че децата виждат там плода от заниманията си.

Ако в събота го накарам да реши 10 сложни задачи вкъщи съм родител, който е отговорен и работи с детето си, ако го закарам да ги решава на състезание съм "натискаща" и "истерясала"???!?!
И това в темата, в която, по подразбираме, четем и пишем от тази порода ...Rolling Eyes

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 15:50 от solnichka

# 61
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 299
солничке, когато децата минат четвърти клас, родителите променят вижданията си.
ние просто сме под границата Simple Smile

Simple Smile и аз съм на мнение, че няма как в четвърти клас детето рязко да развие любов или поне влечение към математиката, но вече няколко години ме убеждават в това. Simple Smile

# 62
  • Мнения: 3 079
Моето дете е вече пети клас и като че ли само започва да усеща ползата от досегашните екстра занимания с математика, които му осигуриха надучилищно ниво. Когато се справяш с лекота, докато други се мъчат, за теб няма стрес.
С или без състезания, според мен, трябва да се работи, защото виждам какво ниво биха осигурили само училищните домашни.

Отделно  децата са различни. Някой ще предпочете да решава задачи, отколкото да пише съчинение, например. Не всички са така и може би за тях не е съвсем комфортно, ако родителите искат да наблегнат на математиката.

За протокола - никога не съм усещала, детето ми да се чувства насилено да отиде на състезание.

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 13:23 от solnichka

# 63
  • Мнения: 19 355
Не е само истерия на родителите. Съгласна съм с Мария, че до 4ти клас математиката е лесна и за явяване на състезание не се изисква кой знае колко допълнително решаване. След 4ти клас децата, които отиват в МГ, рязко дръпват напред и останалите, за да са конкурентно способни на състезания, трябва да решават доста повече допълнително.
Отделно някои деца сядат да решават задачи само преди състезание и това е добър начин да порешават малко извън училищния материал.

Последна редакция: нд, 12 ное 2017, 14:44 от Пролетен дъждец

# 64
  • Мнения: 3 079
...
Отделно някои деца сядат да решават задачи само преди състезание и това е добър начин да порешават малко извън училищния материал.
Точно.
Състезанието не е цел (мисля за доста от явяващите се), а средство.

И заниманията на детето с математика не са за да не изтърве някой дръпнал, а са си за него.
Ако мотивация за допълнителни занимания и напредване се осигуряваше в училище, може би напливът към състезанията щеше да е доста по-малък.
Друг фактор за спада след четвърти клас, освен това, което казва Мария е, че намаляват родителите, които могат да се справят със задачите и да помагат. Плюс това, че 5 клас си има достатъчно предизвикателства  и децата които не са в МГ, където волю-неволю да напредват с математиката, вече не се фокусират толкова в това. До четвърти клас чисто физически има повече време.

# 65
  • Мнения: X
След 4ти клас децата, които отиват в МГ, рязко дръпват напред и останалите, за да са конкурентно способни на състезания, трябва да решават доста повече допълнително.
Бих допълнила, че става дума само за някои  МГ и допълнителното решаване не винаги е достатъчно. Някой трябва да ти покаже как.

# 66
  • Мнения: 1 988
Благодаря за екселския файл с класирането за София.
Тази година ще ходи на състезания само за да си преценява нивото и да изключи притеснения. Ще трябва да се готви за олимпиадата.

# 67
  • София
  • Мнения: 30 222
.....

Мисля, че повечето от нас водят децата по състезания и наблягат на математиката, защото са убедени от ползата от математиката за тяхното развитие. Състезанието е хубаво, че децата виждат там плода от заниманията си.

.....
И е много важно от психологическа гледна точка, защото детето вече се е явявало на състезания и олимпиади, знае как да разпределя времето, знае каква е обстановката, свиква с конкурентната среда и дори да не кандидатства след 4-ти клас, а чак след 7-ми клас, защото има и такива деца, то не влиза за първи път в изпитна среда.

# 68
  • Мнения: 4 753
Какви математически състезания в пубертета, моля ви се...  Laughing

# 69
  • Мнения: 2 692
за мен мат е както нещо, в което съм убедена,че има полза за мисленето на детето, така и средство за по-добро училище след 4 или 7 клас.

между другото, сега, в очакване на смт, ще чакаме да видим и какво награждаване ще има за чх в сф. и аз разбрах,че ще е общо за столицата класиране.

# 70
# 71
  • Мнения: 84
Някой беше питал за Николай Чудотворец в Бургас Simple Smile
http://smbburgas.bg/xx-%D1%81%D1%8A%D1%81%D1%82%D0%B5%D0%B7%D0%B … 0%B0%D1%86%D0%B8/

# 72
  • Мнения: 128
Добре че СМТ е в 11, та ще се тича, ИС и КМС ще ги мислим. Ако не направят отстъпка в СМГ, ще пропуснем курса поне едната събота.
Декември месец нали нали нямат курсове в СМГ?

# 73
  • Мнения: 2 692
Има, разбира се. Сега ще видим,тази г е по-особена,дано да се справят навреме.

# 74
  • Мнения: 258
Здравейте, искам да попитам дали скоро има състезание по математика за 1 ви клас в Пловдив? Извинявам се, че така ви се намесвам в темата.

Общи условия

Активация на акаунт