Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 49

  • 64 669
  • 750
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 120
По същия начин съм и аз. Лекарката каза да взимам Селен, но мойте антитела са доста високи:
МАТ 190 при реф < 34
ТАТ 560 при реф < 115

Чудя се, дали да пробвам АИП.

Като ви чета и разбирам, че симптомите са потене и лош сън. Имам тези симптоми и досега си мислех, че ме е хванала критическата....

# 676
  • Мнения: 725
По същия начин съм и аз. Лекарката каза да взимам Селен, но мойте антитела са доста високи:
МАТ 190 при реф < 34
ТАТ 560 при реф < 115

Чудя се, дали да пробвам АИП.

Като ви чета и разбирам, че симптомите са потене и лош сън. Имам тези симптоми и досега си мислех, че ме е хванала критическата....
Проблеми с лимфните възли имаш ли?

# 677
  • Мнения: 1 120
Проблеми с лимфните възли имаш ли?

не, нямам

А, какво мислите за този тест:
https://www.ofertomat.bg/Hranitelen-test-za-neponosimost-kym-88- … ODIMED-p5228.html

това във връзка с храненето АИП? Вместо да пробваш от кое не се чувстваш добре, което не ми се струва много надеждно, този тест може ли да свърши работа?

# 678
  • Мнения: 6 347
Фиеста, ако имаш предвид какви са симптомите на хипофункцията, потенето и лошият сън май дори не са типични симптоми. Всъщност при хипофункция типичното е да спиш много, но дори след 10-12 часа сън пак да ти се спи. А за потенето съм чела (и е логично), че може да се наблюдава понижаване, а не увеличаване, докато при хиперфункцията е обратното - започваш да се потиш повече. Това е и признак за предозиране на тироксина, разбира се.

Ако се чудиш за симптомите на хипофункцията, прочети, има писано на много места из нета. Разбира се, едва ли някой има всички, а и често можеш да имаш различни състояния, които едновременно да дават симптоми и да отдаваш на хипофункцията неща, които всъщност имат друга причина.

# 679
  • Мнения: 1 120
Благодаря! Това са ми симптомите нямам други, но и TSH, T3 и T4 са в референтни граници. Но, ако има тенденция при TSH, тя по-скоро е нагоре, демек хипофункция.... би било в бъдеще.

А дали някой е постигнал намаляване на антителата с АИП?

И чели ли сте тази книжка:
https://www.helikon.bg/209682-Тиреоидит-на-Хашимото.-Първопричината.html
Мислите ли, че е полезна?

# 680
  • Мнения: 5 941
А дали някой е постигнал намаляване на антителата с АИП?
Да, в темата има дами, които твърдят, че чрез хранителен режим / изключване на глутена, са намалили антителата си. Даже не говорим чак за АИП, а просто за по-здравословно хранене.

Май повечето потребителки в темата са я чели, аз лично - не съм. Simple Smile Полезна е, да.

# 681
  • Мнения: 13
Проблеми с лимфните възли имаш ли?

не, нямам

А, какво мислите за този тест:
https://www.ofertomat.bg/Hranitelen-test-za-neponosimost-kym-88- … ODIMED-p5228.html

това във връзка с храненето АИП? Вместо да пробваш от кое не се чувстваш добре, което не ми се струва много надеждно, този тест може ли да свърши работа?

И двете съм ги пробвал и са абсолютно безполезни. Аз съм правил такъв тест за хранителни непоносимости два пъти в една и съща лаборатория и резултатите бяха напълно различни, а между двата теста имаше не повече от месец време, след година направих пак в съвсем различна лаборатория и там пък резултата нямаше много общо с предишните резултати. И AIP съм пробвал и резултата беше много зле -  диета от главно плодове и зеленчуци май е по-добра.

# 682
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Честита Коледа ! Пожелавам на всички от сърце хубави резултати и много здраве !  Hug

# 683
  • Бургас
  • Мнения: 57
От два дни съм във вашата група. Да се представя, на 47 год. съм и преди два дни ми поставиха диагноза Хашимото. След изследвания на хормони и антитела, единствено МАТ ми беше над нормата - 101. След това правих ЕЕГ, ЕМГ и Вегетативни прояви. Ендокриноложката ми изписа Левотироксин по схема 10 дни по 1/2, 10 дни редувам през ден -по 1; през ден по 1/2 и Цефасел по 1, задължително сутрин на гладно 30 мин. преди кафето, за сега до 20 февруари, след това ново ехо и нови изследвания на антителата.
Прехвърлих старите теми по диагонал, но има няколко въпроса, които ме интересуват:
1. Колко дни след започване на лечение се чувства облекчение на симптомите (имам предвид лесната уморяемост от незначителни дейности; задъхване; понякога ми се гади дори; изпотяване/втрисане)?
2. Ще се регулират ли кг. от приема на хормони? (за 5 месеца преди да ми поставят диагнозата вдигнах 8 кг).

Връщам се назад да чета.

# 684
  • Мнения: 1 120
lili-lilian учудена съм, че при нормално TSH дебелееш, но може и нищо да не разбирам

# 685
  • Мнения: 4 518
"Симптоми, характерни за това заболяване:
  - лесна уморяемост,
  - световъртежи, шум в ушите,
  - отслабена памет,
  - сутрешна подпухналост,
  - затруднено преглъщане, стягане в шията, уголемена жлеза
  - изпотявания, сърцебиене,
  - наддаване на тегло,
  - болки по ставите и мускулите и др. "

Момичета, май и аз съм за вас. От горните само тегло не наддавам и сутрин не съм подпухнала. Малко съм ядосана сега, за всички неща съм ходила на лекар, за сърцебиенето даже в болница влязох (уж ВПВ синдром, но се оказа, че нямам). Нито един лекар не ми каза да отида на ендокринолог. Нито един! Всички казваха "от анемията е". Когато влизах в болницата ми искаха хормони FT3- 4,92, FT4- 16,57, TSH- 2,48, лекаря ги погледна и каза, че всичко е точно. Година по-късно като ви чета, че 2,5 на TSH всъщност е горната граница и при наличието на всички симптоми май май...
Съжалявам за нахлуването, дано не съм права. Записвам се да чета и да си излея мъката...
Весели празници

# 686
  • Мнения: 5 941
Fairytale11, пусни си наново всички изследвания - TSH, FT4, FT3, TAT, MAT. Също така, направи ехография на ЩЖ при читав ендокринолог. Истината със сигурност ще лъсне след това. Peace

Весело посрещане на Новата 2018-та Година, момичета! Tada

# 687
  • Мнения: 4 518
Гърне без похлупак, така ще направя, да. От януари почвам с ендокринолог. Аз всъщност от месеци се опитвам да си запазя час при Захариева, но все не вдигат или тя е отпуска.
Благодаря, ще видим какво ще стане.

# 688
  • София - Варна
  • Мнения: 4 177
Коя Захариева?

# 689
  • Мнения: 4 518
Проф. Д-р. Сабина Захариева. Препоръчаха ми я, но ако не стане, видях, че в началото на темата и вие сте препоръчали ендокринолози.

Общи условия

Активация на акаунт