Коледа 2017

  • 135 104
  • 956
  •   1
Отговори
# 390
  • Русе
  • Мнения: 1 859
До порозовяване, бързо се изпичат!

# 391
  • Мнения: 1 265
Фортуна - честита придобивка, да си я ползваш със здраве Flowers Hibiscus
Джема, Наталина - щом вие започнахте, значи е време за сладките. Вие сте ми мерилото Purple Heart

Марчева към теб имам специален въпрос за "Гараш" тортата. Задавам го ТУК, понеже имаше още желаещи да я правят. (предварително извинете - въпроса може да е глупав, но аз съм пишман сладкар).
**Ореховите ядки колко ситно трябва да са смлени?! Thinking

# 392
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 889
Тази година ще сме повече у дома за Коледа, пробвах тези, одобриха ги. Значи мога и тях да включа:
Скрит текст:

# 393
  • Мнения: 6 831
Благодаря за пожеланията, момичета! Hug
Джемма, марката е Star Light, 1000W, беше намален от 219 на 110лв.  Peace Утре вече трябва да го пробвам, че днес ходихме на Кулинарна работилница с малката и не остана време.
Мини щолените на Лабрекс и аз мисля, че няма да станат със захаросани плодове. Аз мисля да сложа вместо стафиди, сушени бели череши (аз съм ги сушила) и се колебая с какво да ги съчетая (имам сливи, кайсии , круши, все мое производство). newsm78

# 394
  • София
  • Мнения: 11 739
Фортуна - честита придобивка, да си я ползваш със здраве Flowers Hibiscus
Джема, Наталина - щом вие започнахте, значи е време за сладките. Вие сте ми мерилото Purple Heart

Марчева към теб имам специален въпрос за "Гараш" тортата. Задавам го ТУК, понеже имаше още желаещи да я правят. (предварително извинете - въпроса може да е глупав, но аз съм пишман сладкар).
**Ореховите ядки колко ситно трябва да са смлени?! Thinking
Как да ти ги покажа... newsm78 ,  не си смлях на пух, защото имам и такава машина, а ... в ръчна машинка стават колкото...по- малки от ориз, ама ориз разделен на две, как го обясних  ooooh!...не са съвсем смлени, нека да се усеща ореха. Не е грешка и ако ги смелиш на пух, както е бадемовото брашно.

YanaDG, много са хубави, но могат ли по-дълго време да стоят , ако няма яйца в шприца - може. Отговорих си.

Фортунке, не може без стафиди, това си е в основата на всеки щолен, но както си прецениш. Peace

# 395
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 889
Марчева, замених меренгето (както е в оригиналната рецепта) с шоколадов ганаш и шприцовах.
Тук в Лидл имаше кухненски робот, на добра цена ми се стори. Обаче за момента нямам никакво място, та оставих за по-нататък такава покупка.

# 396
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
 Учениците от моя 12 клас купиха вчера като подарък за учебна кухня в училище миксера от Лидл (нали са от професия "Готвач" Simple Smile). 1300 вата за 215 лв, струва си. 3 год. гаранция.



Ще ви дам отзиви, ако някой го интересува, другата седмица.

А аз имам вече два вида сладки. Месих само с миксер. Направих шприцовани елхички и локумки.

http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2017/12/blog-post_1.html

http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2017/12/blog-post_2.html

Последна редакция: нд, 03 дек 2017, 08:23 от Джемма

# 397
  • Мнения: 28 921
И аз го загледах този робот, Джема ще чакам отзиви....до сега каквото съм купила на Силвър КРес съм доволна!

# 398
  • София
  • Мнения: 6 286
Аз имам лидълския миксер-робот от 2 години. Много съм доволна като цяло, но само да обърна внимание, че купата е с голяма вместимост и по-малки смеси се разбъркват трудно. Неоценим е при месене на теста за питки и сладки, обаче.

# 399
  • Мнения: 6 713
Тази година ще сме повече у дома за Коледа, пробвах тези, одобриха ги. Значи мога и тях да включа:
Скрит текст:

Може ли рецептата за крема отгоре? Благодаря предварително! bouquet

# 400
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 889
Джемма, и аз ще чакам отзиви. Много ми се иска да го взема, ама май ще остане за по-нататък покупката. Тук пуснаха и сребрист, и червен.

catty m, благодаря! Същия робот ли е, като този, който показа Джемма?

Лурдес, ползвах рецептата за шоколадов ганаш. Прави се с шоколад и сладкарска сметана, съотношение 2:1.
Сметаната се загрява в съд на котлона (без да кипва), към нея се добавя начупеният на малки парченца/настърган шоколад и се разбърква, докато шоколадът се стопи и стане еднородна смес. Оставя се да изстине на стайна температура и след това се прибира (покрит с прозрачно фолио) в хладилника за няколко часа. След това се разбива с миксер до пухкав крем.
Ако пропорциите са неточни, ще се радвам някой от вас да даде точните. Знам, че има разлика дали се ползва млечен, черен или бял шоколад, както и дали ще се прави глазура, мус/пълнеж или трюфели. В случая го правих с млечен шоколад, затова написах и 2:1.

# 401
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 288
Стартирахме и ние вчера с двойна доза меденки на Джули. Сдобих се и аз с робота от Лидл, много добре се справи с тестото за меденки, голяма помощ. Следващото ще е двойна доза ванилени кравайчета и ще видя какво още.

# 402
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Днес направих и аз ванилените кравайчета, доза и половина. Поне две седмици ще отлежат преди да ги раздадем😊 В БГ няма да има опция за отлежаване...дали да не ги отменя....ще го мисля...направих и 1/3 доза-баклавата без сиропиране с белтъците като пълнеж- хареса ми😉 ето ги и кравайчетата:

# 403
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Здравейте,
и аз направих репетиция с медените мъфини на Наталина



и ябълковите сладки на Лабрекс, които направих в тройна доза и въпреки това, свършиха за норматив. Мъничко промених рецептата, според моето виждане  Laughing



Благодаря ви много, момичета за сполучливите рецепти!  bouquet bouquet bouquet

# 404
  • Бургас
  • Мнения: 1 989
Учениците от моя 12 клас купиха вчера като подарък за учебна кухня в училище миксера от Лидл (нали са от професия "Готвач" Simple Smile). 1300 вата за 215 лв, струва си. 3 год. гаранция.


Браво на децата и честито на училището!

Общи условия

Активация на акаунт