Коледа 2017

  • 135 196
  • 956
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 975
Вкъщи официално отворихме работилничката за коледни сладки с тези ръжени меденки :
http://jullyinthekitchen.blogspot.bg/2017/12/blog-post.html?m=1
Колкото приличат на класически, толкова са и различни. Но със сигрност ни харесаха много! Ще направя от тях за тържеството в детската градина на дъщеря ми.

# 376
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 922
Правих шоколадови мъфини и ги гарнирах с шоколадов ганаш. Пробвах какво ще се получи, за да видя дали за Коледа и тях да включа. Одобриха ги у дома. Вкъщи сме заклети фенове на шоколада Simple Smile. Рецептата е с меренге, ама я промених.

# 377
  • София
  • Мнения: 11 754
По принцип американските "къпс" са около 235-240 мл, а едновремешната българска ч.ч. е 200 мл.
Важното е с една и съща чаша да отмерваш всички продукти.
2в1 - може би имаш право за ТАЗИ рецепта. Но не е ли различно дали чашата ще е 240мл или 200мл? погледнато спрямо другите продукти в много случаи има голямо значение. Аз затова мразя тези мерки и теглилки в чаши и лъжици - понеже не съм майстор!!!! Може би за други, дето имат голям опит стават, дори и "на око" - в много случаи правят. Аз не мога така Sob
Такива рецепти с чаши, лъжици, на око,  не привличат вниманието ми и биват веднага отхвърлени, ако няма мерки и теглилки. Колкото и да съм правила, правя и дано и в бъдеще да приготвям сладки, торти, кейкове и подобни, "на око" не мога. За  всички сладки които тук съм пуснала рецепти всичко е на грамаж и независимо , че всяка година в общи линии въртя едно и също, отново и отново претеглям на елект. кантарче , колкото и да са ми познати. Не мога по друг начин, та аз масло без да го претегля предварително никога не слагам.

# 378
  • Мнения: 29 201
Марчева и аз съм така с теглилките, имам електронна везна и всичко меря до грам.............не смеех да си призная защото мислех, че така действат само неопитните Blush, но щом и ти мериш се успокоих!  Hug Аз също рядко записвам рецепти с мерки чаши и лъжици, защото разликата от чаша до чаша е голяма!

# 379
  • София
  • Мнения: 11 754
Марчева и аз съм така с теглилките, имам електронна везна и всичко меря до грам.............не смеех да си призная защото мислех, че така действат само неопитните Blush, но щом и ти мериш се успокоих!  Hug Аз също рядко записвам рецепти с мерки чаши и лъжици, защото разликата от чаша до чаша е голяма!
Как да стане иначе, може би и затова съм винаги с прекрасен резултат, не че не съм имала и провали, но това е наистина много рядко. Винаги измервам, а и такива са ми рецептите,  грамажи. То от чаша до чаша .. ми, имам чаши с по 300 /мл имам и по 100 мл, коя да ползвам от двете.  На някои рецепти още от началото пише" чаша - 200 г" и въпреки това аз я отминавам, защото се започва по-надолу една..."брашно на око за меко тесто колкото ухото"....не става.  Peace
Съжалявам,  че се разводнява темата, но това е важно, грамажите, много са важни за да има перфектен резултат една бисквита.  Peace

# 380
  • Мнения: 29 201
Ех, при мен не винаги резултата е перфектен.....омацвам ги при печенето! Embarassed

# 381
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз днес стартирах с шприцовани маслени елхички.

http://djemmasvetlana.blogspot.bg/2017/12/blog-post_1.html?m=1

# 382
  • София
  • Мнения: 11 754
Ех, при мен не винаги резултата е перфектен.....омацвам ги при печенето! Embarassed
Спазваш минутите , които са ти зададени. За тази цел си купих и допълнителен термометър за фурна, така съм още по -спокойна. Разлика им давам в печенето до 1 минута, не повече.
Джема, разкошно, но не е ли още малко рано, да започвам по-малко и аз.,  newsm78 Смятам от 10-12 да се приготвя, има още неща да си купувам, нямам достатъчно марципан, трябва да си купя. Ще ходя , а все не намирам време.

# 383
  • Мнения: 6 956
И аз мисля днес или утре да стартирам с мини щолените на Лабрекс. Е, сигурно ще ги хапнем веднага, но за Коледа ще направя пак.  Grinning
За мерките в рецептите не ми е проблем и да са в чаши, особено ако е посочен грамажа на чашата.  Peace Дори ми е полезно като пише "добавете брашно до еди си какво тесто".  Peace
П.П. И да се похваля - вече имам помощник, купих си кухненски робот от черния петък, от вчера е при мен, днес ще го разгадавам как работи. Не е скъпа марка, но и аз не държах на такава, важното е да ми помага, че да пробвам рецептите на Марчева, а и други.  Grinning

# 384
  • У дома
  • Мнения: 4 203
Днес ще направя рохлички една доза, и половин доза от "баклавата" с белтъчена плънка, за проба...
Джемма, страхотни елхички Peace
Да кажа и аз за мерилките..и аз гледам да е в точен грамаж и меря с везна..ако харесам такава с чаши, ако не са пояснени от кои чаши, не се занимавам..ако пише чаша 240мл(това са най-честите, които съм срещала) ги меря в една пластмасова разграфена чаша Whistling

# 385
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Марче, отначало запомвам с по- трайните сладки, тия са с мас.

Fortuna, похвали се, кой в роботът, любопитно ми е?

# 386
  • Мнения: 95
Здравейте!Вчера от Лидл си взех захаросани плодове и искам да ви попитам мога ли с тях да заменя сушените плодове в мини щоленчетата на Лабрекс?

# 387
  • София
  • Мнения: 11 754
Здравейте!Вчера от Лидл си взех захаросани плодове и искам да ви попитам мога ли с тях да заменя сушените плодове в мини щоленчетата на Лабрекс?
Според мен , не! Ще бъде много сладко, те са за други видове сладкиши.  Peace

Фортунка, много ти се радвам. Ще ти е от полза!! БРАВО И ЧЕСТИТО!!

# 388
  • Мнения: 2 825
Здравейте!Вчера от Лидл си взех захаросани плодове и искам да ви попитам мога ли с тях да заменя сушените плодове в мини щоленчетата на Лабрекс?

И аз мисля, че не може. И аз ще бръмна днес към Лидл за захаросани плодове, че май ще опитам да направя този щолен:

https://privanya.blogspot.bg/2016/12/blog-post_5.html

# 389
  • София
  • Мнения: 454
За първи път ще правя Линцерови сладки. Ако ги разточа с дебелина 0.5 см. колко време трябва да ги пека?

Общи условия

Активация на акаунт