Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 97 921
  • 754
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 12
И аз имам проблем с различаването на глада..ще се науча
Върнах се на 14:10 с три хранения. Фаст 5 или не е за мен, или избързах, а може и ПМС да е. Вчера съм го борила с ядки и черен шоколад.
Кантар си нямам, но по-важно ми е, че от месец не съм яла джънк,. тесто, сладко. Ако някой ми беше казал преди година, че това ще се случи, изобщо нямаше да му повярвам.

Прекрасен и отслабващ ден! Yellow Heart

# 106
  • Мнения: 3 067
Амур, не го приемам като критика. Никак даже. Аз също мисля, че имам нужда от повече храна, т.е. от по-качествена храна, мисля че би трябвало да повиша малко приема на мазнини от ядки, авокадо, семена и кокосово масло.
Мисля, тази седмица да ям и малко риба или морски дарове и по-сериозно да добавям хранителна мая, че съвсем я забравям.
Да, определено трябва да ям по-добре и да проверя как ще се чувствам. Идеята не е да се докарваме до изтощение ... Не е това цената на "цифрите на кантара". Благодаря че споделяш.
Съншайн това, което описваш е много хубаво! Радвам се.

# 107
  • Мнения: 15 753
Браво, Вярка Simple Smile
Не зная какво ми става след вечеря, все нещо ми се похапва още....

В такива случаи си беля моркови, нарязвам ги на не много тънки лентички и си ги хрупкам Simple Smile
Или шепа кашу

# 108
  • Мнения: 805
Привет  Simple Smile
Не съм сигура, че съм точно за тази тема, но последните два дни ги броя за горе-долу успешни  Simple Smile
Вчера:
-през деня - 2 нес кафета с пр мляко, на 2 пъти печена тиква и 1 банан
- вечерта - домашна -пърженица/домати, кромид, морков, чушка - от буркан/ с доста хляб /3 вида от една пекарна/, малко луканка, 1 компот
Днес:
- през деня - кафе с маскарпоне, смес от нес кафе и какао с пр мляко, 3 банана
- вечерта - пастет от броколи, дом козя извара и маскарпоне върху филийки някакъв хляб със 103 зърна, ама не съм броила нито филийките, нито зърната  Joy малко сръбска наденица, млечен шоколад с кафе 50гр

Наясно съм, че храната ми е далеч от оптималната, но поне като количество е доста намалена. В момента съм под силен стрес и непрекъснато ми се дъвче нещо, затова реших да си нося в работата само плод, кис мляко и подобни. Извън града съм, та каквото си отнеса това ям, няма от къде да си купя. Опитвам се поне да спра качването на кг.

# 109
  • Мнения: 3 067
Зетче, за тука си си :*
Важното е, че имаш усещането, че правиш нещо за самата себе си!
Аз се опровергавам - преди казах, че фаст 5:2 не ми помага - мисля, че сгреших в практиката на метода. Струва ми се най-разумно за мен самата е да го продължа по-осъзнато. Може би, Амур е права, не ми се отразаява добре толкова малко храна всеки ден. Експериментирам и опитвам осъзнато да анализирам кое как ми действа - последните дни имах световъртежи, а и започнах да тренирам по-сериозно у дома. Вчера се чувствах доста добре със следния режим:
сутринта кафе с кокосово мляко и мускавадо
тренировка 40 минути
300 гр. печена тиква, 10 гр, мед, около 15-20 гр., орехи сурови.
следобяд един портокал, готвих кюфтета от боб - опитах от сместа.
- след няколко часа - един суров бонбон и едно сурово барче - бонбона е 30 гр., барчето също е 30 гр.
Вечера богата и вкусна - салата от айсбер, рукола, червена чушка и кейл. Две кюфтета от червен боб, царевица, моркови, лук и подправки и две кюфтета от нахут, малко арменски хляб - около 50 гр. и... хаха черешката на тортата - чипс Simple Smile
Мисля да увелича малко мазнините от авокадо, орехи и маслини.
чета доста за високо въглехидратното хранене с по-ниски нива на мазнини. Но под високо въглехидратно се има предвид не рафинирани, а цели храни - бобови, малко зърнени, без рафинирана захар и брашна.
Така и така съм решила да постя, започнах да се информирам, защото ми стана странно как така от въглехидрати се дебелее, когато граха, боба, картофите, например имат доста малко калории - сочат ги за толкова калорични, заради съчетанията, с които се готвят - мазнини. Очевидно съчетанието на двете не е Ок, а не самите те. Не зная, чета, опитвам, следя се. Вчера бях 67.7 към обяд, което си е доста ок, започнах от 69.
Абе, опитвам пък ще видим, може след месец да разбера, че дълбоко съм грешала или тъкмо обратнотот - не зная, но при всички положения, ще зная повече за себе си и за храната, от колкото знаех преди постите Wink

# 110
  • Мнения: 7 770
Дух, щом си го решила, виж какво пише Фея Кръстница, тя се храни така, имаше и тема във форума, през телефона не мога , но ше ти я потърся после
Феята има и много хубави рецепти

# 111
  • Мнения: 3 067
Herz, благодаря, аз поддържам контакт с Фея в инстаграм. Тя го е приела като начин на живот, за мен е по-скоро път до Коледа съчетан с постите. Не зная дали съм способна за винаги да отхвърля яйцата, изварата, животинските продукти в разумни граници.
Но благодаря ти, че ми напомни да я попитам за интересни статии Simple Smile

# 112
  • Мнения: X
Госпожица Дух, останала съм с впечатлението, че последните 6 месеца /от тогава просто някак започнах да те "виждам" навсякъде в този подфорум/ много се луташ и експериментираш, без да даваш достатъчно време да видиш как ще ти подейства и отрази който и да било начин на хранене, през който минаваш. Не мислиш ли, че така ще си докараш повече вреда за организма- той постоянно е в стрес, чуди се какво му се случва, как да реагира, с какво ще го изненадат утре. Храненето не бива да става самоцел и да се мисли постоянно за него- какво, що. Защото след като се постигнат заветните резултати и видим бленуваната цифра на дисплея- идва трудната част, задържането. И ако към този момент вече не сме възпитали у себе си здравословното отношение към храната, не сме разбрали кое как ни действа и от какво РЕАЛНО организмът ни има нужда, тогава кръгът става порочен.
Пиша всичко това съвсем добронамерено, като човек също дълго време лутал се и търсил.  Peace

Последна редакция: ср, 29 ное 2017, 14:29 от Анонимен

# 113
  • Мнения: 97
Здравейте! Включвам се и аз във вашата темичка. От една седмица практикувам периодично гладуване по схема 16:8. Последното ми хранене е 20-21 часа, първото 12-13 часа (понякога даже към 2 на обяд). Решила съм да за момента да включа и един ден 24 часа фаст, като, подобно на някой в темата преди мен, определям този ден и часа, в който започвам и завършвам фаста, по Лунната диета. Крайната цел е да започна да правя 5:2, като схемата 16:8 вероятно тогава ще отпадне. Засега имам -1 кг на кантара за една седмица. Понастоящем съм 63 кг на 1.64, но смея да твърдя, че изглеждам добре за килограмите си, защото съм свикнала да спортувам и съм горе-долу стегната (иска ми се повече, но се надявам, че и това ще стане). Калорийният ми прием в 6-те дни, в които не гладувам, е 1500 ккал (следя и макронутриенти - гледам 30% да идват от протеин, 35% от въглехидрати и 35% от мазнини, затова и реших да използвам периодичното гладуване, защото не ми се прибягва към драстично намаляване на мазнини или въглехидрати, което смятам, че в дългосрочен план е неустойчиво). Стремя се да ходя на фитнес поне 3 дни в седмицата, в които вдигам тежести, и ако остане време - още 1 ден за кардио.

Преди да започна с този режим сега, няколко месеца се движех много малко, не спортувах нищо  (около 4, за да бъда точна) и не успявах да регулирам храненето си по никакъв начин - джънк, ястия с високо съдържание на мазнини (тип рецептурника на баба), повече хлебец с тях и малко дни, в които всичко е здравословно и точно. Качих 3 кг, обиколките ми скочиха и след като приключи сагата с изпита, заради който всичко ми беше с главата надолу, реших, че трябва да направя нещо по въпроса, да създам навици и да не оставям такива периоди толкова драстично да влияят на теглото ми.

Извинявайте за този чаршаф, дано не съм досадила. Изчетох темата, част от предната и затова стана така изчерпателно, защото се обърках малко как трябва да се представим Sweat Smile. Харесват ми темите, които обсъждате и разнообразието от опит, които имате всички тук.

# 114
  • Мнения: 3 067
Тили, до някъде това, което казваш е така.
Въпросът е, че аз съм виждала заветната цифра и съм я поддържала две-три години. Свалила съм общо 50 кг., като в последните две години качих 8-9. Аз зная, че се лутам и съм го споменавана. Този начин на хранене ми допада, просто в момента търся онова, което най-ще ми понесе като протокол - дали да е 5:2, дали да е войнската или нещо друго.
Зная как да се храня балансирано, по начин по който се чувствам добре и поддържам нормално тегло. Не съм сигурна, че зная обаче как да сваля това, което качих, тези 8-9 или колкото са там килограма.
Качването на това тегло е резултат от няколко фактора, които се отразиха, най-големите от които са обездвижване и работа на компютър и повече храна по поводи и без поводи, след които не си дадох почивка.
Благодаря ти, че обръщаш внимание и аз го зная, за това този път не бързам за никъде. Самовглеждам се кое как ми влияе на тонуса, на енергията, на настроението, на качеството на тренировка, на качеството на съня, на състоянието на кожата ми и на дурги неща, които са важни за мен. Не ми е самоцел да отслабна, иначе знам как - всеки знае как да свали килограми - има си универсални "диети". Но ти си права, аз не търся диета, а се опитвам осъзнато да изградя принципи на отслабване и живеене, за това ме "виждаш" в много теми - защото опитвам, но не само да отслабна, а да ми е приятно и като начин на живот.

# 115
  • Мнения: X
Радвам се, че си ме разбрала правилно. Дано намериш това, което търсиш!  Hug

# 116
  • Мнения: 15 753
Здравейте момичета. Един бърз отчет от мен

Вчера - фаст 5

кафе с мляко сутринта

14.00 ч. - 100 гр. ементал

19.00 ч. - салата айсберг с чери домати, риба тон и скариди


Днес - войнска диета

кафе с мляко

12.00 - аеробика 1 ч и 30 мин. Много ми харесва тази аеробика. Мога буквално всеки ден да ходя. Чувствам се страхотно след това  newsm44

18.00 ч. - две малки св. пържоли с кьопоолу и 2 моркова




Ето една смешна 30 дневна диета  Joy Joy Joy Joy

Скрит текст:
30-дневна диета
Ден 1
Когато бях малка, нашите все ми повтаряха, че един ден ще направя нещо голямо в този живот. Тогава никой от нас не предполагаше, че това нещо ще е гъз. Днес обаче започва моята промяна. От днес ще изкореня въглехидратите веднъж и завинаги от хладилника, сърцето и бедрата си. От днес, Бог ми е свидетел, ще покажа на света коя съм. От днес… Я, фалафел! От утре, Бог ми е свидетел…
Ден 2
Край! Аз съм силна и независима млада жена! Управлявам автомобил с ръчни скорости, убивала съм стоножка. Не се страхувам от нищо. Спала съм на хижа, подминавала съм надпис „Разпродажба“ на Витошка и съм гълтала вода на Лозенец. Аз съм боец. Щом Грозната Бети и Митьо Пищова могат да отслабнат, значи и аз ще успея.
Ден 3
Колелото се завъртя. Купих броколи, краставици, спанак, айсберг, къдраво зеле, лилаво зеле, брюкселско зеле, китайско зеле, моркови, патладжани, чия, нахут, три копия на Библията и две на Корана. Сега, повече от всякога, имам нужда от вяра.
Ден 4
Милица от счетоводството е отслабнала. Три пъти в седмицата ходи на фитнес, два пъти на плуване и веднъж на йога, но се съмнявам да е от това. Кучката просто има хубав ген.
Ден 5
Всеизвестен факт е, че жените могат да оцелеят 7 дни без вода, 30 без храна, но само 4 без шоколад. Когато всичко това свърши, Discovery ще направят документален филм за мен.
Ден 6
За първи път ям броколи. Приготвих ги без масло, за да са по-здравословни. Интересно как вкусът им ме върна към изключително конкретни спомени от детството: нощта, в която разбрах, че съм осиновена, погребението на вуйчо, кастрирането на любимото ми куче, Милчо. Очевидно броколите ми действат като Опра.
Ден 7
Баба каза, че не може да ме познае. „Защото съм смъкнала ли?“, изчуруликах аз и я погалих по лицето. „Не, защото имам перде на очите“, отмести ръката ми тя.
Ден 8
Постоянно засичам разносвачи от „Доминос“ из квартала. Добри мъже, с които съм израснала, празнувала съм Бъдни вечер и съм прекарала повече време, отколкото със семейството си. Имам чувството, че съм ги предала. Дали не допускам ужасна грешка?
Ден 9
Припомням си защо съм на диета. Първо, за да докажа на жените по света, че невъзможно е просто дума от речника и че тялото познава само онези граници, които сърцето му е начертало. И второ, за да се тагна по бански от Бамбу Бийч.
Ден 10
Започнала съм да пиша стихове. Сигурно е от спанака.
Дъвка на мокета.
Дъвка на мокета.
Искам да я лапна,
но съм на диета.
Ден 11
Цял ден гледам готварския канал и мастурбирам. Кой да предположи, че гледката на ризото с манатарки, с едра буца пармезан, разтекла се страстно по напращелите му, перфектно оформени твърди зърна, може да бъде толкова е-е-е-еротична!
Ден 12
От тези салати съм станала машина! Днес взех стълбите до първия етаж и завих крана за студена вода в банята почти докрай.
Ден 13
Купих си кокосово масло и от банката веднага ми се обадиха притеснени дали този месец ще успея навреме с вноската по кредита.
Ден 14
Видях се с психолог. Пита ме защо съм разстроена и ми взе 80 лева. Казах му, че съм разстроена, защото ми е взел 80 лева. Той се засмя и каза, че това е нормално. Много пациенти се чувствали по същия начин. Едно е да си мислиш, че си наред, друго е да го чуеш от устата на реномиран специалист. Най-добре похарчените 80 лева в живота ми.
Ден 15
На път за работа ме спря дрипава пенсионерка, която продаваше гевреци. Напръсках я с лютив спрей и избягах. Ангелите на злото са навсякъде около нас.
Ден 16
Пак ядох броколи. Този път споменът ме върна към първото ми пътуване с автобус, когато смятах, че всички ще умрем. Реално обаче умряха само една красива сърна и малкото й, които блъснахме на магистралата.
Ден 17
Свети Петър се засили
и прескочи мраморната порта.
„Къв е тоя рай, бе, Боже?
Къв е тоя рай без торта?“
Ден 18
Хапването навън с колежки е като игра на покер – всички блъфират до последно. Аз обядвам минерална вода и излъчвам надмощие, докато вътрешно искам да се гръмна, а те нагъват пържола с картофено пюре и демонстрират увереност във фигурата си, но никога не са се чувствали толкова дебели.
Ден 19
Свалила съм 2 кг и вече имам таен обожател. Днес на АМ „Тракия“ видях надпис, адресиран специално до мен: „Карай внимателно, някой те обича.“ На бас, че е със сини очи.
Ден 20
Гладът си играе с разсъдъка ми. Тази сутрин на едното ми рамо, сред облак дим, се появи диетологът Енджи Касабие и ми каза, че се гордее с мен. След това, на другото ми рамо, сред облак мастика, изникна Ути Бъчваров в тесен кожен клин, дантелено бюстие, разкопчано на пъпа, и с червени рога на главата. Според него пропилявам най-хубавите си години.
Ден 21
Поправете ме ако греша, но пържените картофи със сирене де факто са зеленчук…
Ден 22
Давай, момиче! Не се отказвай! Ако се налага, пусни си „Волният Уили“ или повторения на гола на Емо Костадинов срещу Франция. Само не се отказвай! Чу ли?!
Ден 23
Заеби. Готова съм да наръгам бебе панда с мачете между очите за парче пица.
Ден 24
Приближавам се все повече до мечтаните джинси. Вече влизам през вратите на магазина, без да се заклещя.
Ден 25
Чийт дей! Алелуя! Поглезвам се в рамките на нормалното: фъстъковка, сникърс, суши, солети, мюсли с обезмаслено прясно мляко, натурален шоколад с високо съдържание на какао и цяло агне.
Ден 26
Това с деня за чийт е супер забавно! Защо го откривам чак сега?! Запазвам ВИП сепаре в Макдоналдс и ми е толкова хубаво, че в разгара на купона си поръчвам стриптизьори от KFC по телефона.
Ден 27
Спри, върни се,
крещя на копчето
на панталона,
но то лети със 300,
лети към небосклона.
Ден 28
Когато започнах тази диета, кантарът ми показваше второто най-любимо число на всеки студент – 69, а сега показва първото – 94.
Ден 29
Милица от счетоводството изглежда все по-добре. Чух, че се записала и на зумба. Генът си е ген.
Ден 30
От утре, Бог ми е свидетел…

# 117
  • Мнения: 3 067
Alekstraza - добре дошла и успех.
Тили, разбира се, аз се радвам на всяко добронамерено мнение. Дори си мисля, че ставам малко обсебена и не трябва чак толкова да се вглеждам във всичко.
Вяра, възхищавам ти се на волята - аз не мога толкова често да правя дни така с малко храна.
Мисля си, че подходящо е нормално хранене, в което да се поддържа теглото и дни с по-ограничено, за сваляне (за мен де) и спорт.

# 118
  • Мнения: 97
Lady, в рамките на 4-5-часовия прозорец при Войнската диета само веднъж ли ядеш? И по принцип има ли ограничение в броя на храненията?Аз се зачетох отново и май не видях нито за Войнската, нито за 16:8, но може и да се бъркам, че все още ми е много ново това.

Моето хранене по схема 16:8 за днес:

14:00 - пилешка пържола с една лъжица снежанка
18:00 - шепа ориз и малко свинско
19:00 - тренировка във фитнеса
21:30 - нещо като пиле лютика на тиган (но почти без мазнина) и зелена салата

# 119
  • Мнения: 15 753
Духче - в момента съм в пълна подкрепа на ММ, затова не гъквам и на мърдам. Той има вече сериозна нужда от отслабване, защото е 175 см, 120 кг. и е на 43 години, а на тази възраст отслабването си е истинско предизвикателство. Та, като цяло си взимам едни хапчета, които ми помагат да потискат апетита Simple Smile

Alekstraza - войнската диета представлява едно хранене на ден. А фаста си е хранене в 5 часов процорец. В дните, в които тренирам правя войнска диета, защото след тренировки обикновено доста време не ми се яде. А в останалите дни правя фаст 5 с две хранения Hands V За момента правя ВМ НВХ и палео. С леги отклонения разбира се Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт