Интервално хранене/периодично гладуване/ Fasting - тема 7

  • 98 095
  • 754
  •   2
Отговори
# 120
  • Мнения: 2 348
Добро утро.
Добре дошли на всички Simple Smile
Аз съм за бой и порицание. Влезнала съм във фаза на ядене. Вчера започнах от сутринта и то с баничка. Обаче малката цяла нощ не спа и от неспане ям, то и затова съм на тоя хал де. Още не смея да се кача на кантара, за да видя какво е положението, и май ще го направя чак за Коледа. Напряга ме нещо тази гад Grinning

# 121
  • Мнения: 3 067
Бебок, нито си за порицание, нито си за бой.
Ще опитам да ти дам малко полезна информация, а практически съвет не съм сигурна, че мога. Онова, което зная е, че липсата на сън, влияя пряко вървху желанието ни за въглехидрати и то за банички и сладко.
Качеството на съня е много важно - по време на съня, се отделя хормона на растежа, който възстановява тялото и мускулите от натоварването през деня. Ако съня е нарушен, логично възстановяването не се е случило, респективно търсим други начини, за снабдяване с енергия - това провокира желанието за храна и за бързи въглехидрати.


Тази информация, хахах по никакъв начин, няма да повлияе на малката, да не те изтощава толкова, но може да помогне на теб в две направления:
1) да не се съдиш толкова много, когато знаеш, че това е някаква естествена реакция на тялото ти, а не лакомия и безволие и
2) ако успееш да намериш малко свободно време, да прочетеш по какъв друг начин можеш да компенсираш щетите от липсата на сън с нещо по-благотворно от баничка Simple Smile

И не се стресирай толкова от кантара. Вчера си хапнах повече (според мен) от храненето в предишните ми дни и не исках да се тегля. Направих го от експриментална гледна точка, исках да видя, дали действително се е покачило теглото и ако  да с колко, след като съм поела повече храна. При мен се оказа, че дори съм свалила малко. Естествено, това си зависи и от тоалетната, водата и други фактори, но мисълта ми е, че понякога ако се храним с правилните за нас храни очакванията и действителността може да се разминават. Например, свикнали сме да мислим, че голямото количество храна е равно на много калории, но зависи от какви източници е храната, за да се каже, че са "малко" или "много" калориите.
Това до някъде действа доста успокояващо, защото размива идеята, че малкото храна е ключа към отслабването. Очевидно е важно и каква е храната и то за всеки отделен човек.

# 122
  • Мнения: 97
Lady, много благодаря за пояснението. Наистина някъде из различните видове интервално хранене малко се поизгубих. Ще хвана да чета повече за Войнската из чуждите форуми. Знам, че дори хора със сериозен тренировъчен режим успяват да я използват за целите си, така че вероятно добре се комбинира с хранителни режими.
А теб всъщност тези 2 малки пържолки с кьопоолу успяват ли да те държат съвсем сита? Аз гледам покрай тренировките да набавям протеин за мускулите - за да не се получава горене на мускул (от който тялото без скрупули се отърва бързо, защото му гори твърде много енергия, а при калориен недостиг трябва някак да се съхрани). Та не знам дали ще мога да си набавя всичкия протеин от едно хранене.
Иначе след аеробна/кардио тренировка и аз дълго време не мога да хапна нищо. А при тренировките с тежести е обратното - ако може още в залата да ям, ще ям!

Бебок, съгласна съм напълно с Госпожица Дух. Само ще добавя, че килограми не се качват толкова бързо, трябва си сериозен калориен излишък. Един грам мазнина е 9 ккал, един килограм е 9000 - сама си сметни, ако си примерно един килограм отгоре дали е възможно това да е мазнина. Един килограм вода, от друга страна, може да бъде задържан от тялото много лесно. Ходила съм на едно-две спортни състезания и благодарение на дехидратацията, която се практикува от много хора преди кантара (за влизане в категория), съм била в състояние "да сваля" 5 кг за два дни Satisfied Не се отчайвай, не се отказвай. Недоспиването е голям проблем. Аз лично съм прилагала хитринки като това сутрин след недоспиване да си забъркам 2 по-мазнички яйца на тигана (може да добавя даже бекон или сирене без притеснение) - хем задоволява глада за мазно, хем е по-нискокалорично и хранително от баничка, а с филия пълнозърнест хляб можеш и въглехидрат да си набавиш. Но аз обичам яйца и при мен върши работа. Обичам и плодове и зеленчуци, ама след недоспиване няма сила, която да ме накара да ги ям вместо баничка, та не давам съвети, които не бих могла да приложа върху себе си Smiley
Днес определено усещам как тези 16 часа фаст се влачат и нямам търпение до обяда...

# 123
  • Мнения: X
Добро утро.
Добре дошли на всички Simple Smile
Аз съм за бой и порицание. Влезнала съм във фаза на ядене. Вчера започнах от сутринта и то с баничка.
Скрит текст:
Обаче малката цяла нощ не спа и от неспане ям, то и затова съм на тоя хал де. Още не смея да се кача на кантара, за да видя какво е положението, и май ще го направя чак за Коледа. Напряга ме нещо тази гад Grinning
По-скоро за преосмисляне на ситуацията....    Laughing   С малко дете подобни нощи/дни/периоди са чести, затова си трябва ясна стратегия за справяне.Хапване на вредни храни/боклуци не е решението за дълъг период.
Аз съм писала моя начин за справяне:не държа вредни храни у дома.Ако нямам баничка подръка, няма сила, която да ме изкара рано сутрин да търся и да купя, ще ям това, което има в хладилника/шкафа.А в моя храдилник в 99% от времето има САМО от моите храни.   Laughing
Та, дори да ми се яде някакъв боклук, няяяяма.
А дори да се е промъкнал, донесе от мъжете у дома, ако не ми е много "натопорчено", посягам към моята си храна и ям, докато се заситя.Т.е., дори да преям, поне да е от полезните ми храни.Така, дори да хапна вредител, поне ще намаля количествата и щетите.

Моят "стестествен" фаст си продължава....явно по-късната вечеря си казва думата.Днес пак само едно мазно кафе сутринта, сега си забърках за обяд 2 варени яйца+2 с л маскарпоне+2 с л масло и подправки.Дори не можах да го доям, 1/4 ми остана.

# 124
  • Мнения: 2 348
Определено баничката не е решение, но специално поръчах на ММ да купи след като остави каката на училище. Лошото е, че уж порасна, а още има нощи в които не спи. Но последните почти две години положението беше такова, и аз съответно компенсирах с храна. Последните 6 месеца е малко по-добре положението.
Иначе положението не е толкова зле - часовника не ми стяга (по него определям дали съм задържала вода или не), колана е почти до последната вътрешна дупка, трябва да му правя нови.
До сега съм на 2 кафета, въпреки че станах в 5  и половина, но трябва да тренирам за времето, когато ще тръгна на работа Grinning

# 125
  • Мнения: 15 944
Alekstraza - едно момиче в друга тема пиеше вечер за последното хранене чист протеин. Но точно какъв беше не помня. Беше много доволна, защото я засищаше за цялата вечер и не изпитваше никакъв глад. Ако искаш може да пробваш
Аз лично нямам нищо против да горя каквото и да е - мазнини, мускули - все тая. Важното е да горя нещо, че иначе не се издържа  Mr. Green

bebok_86 - и аз съм забелязала, че когато не спя добре, после съм зверски гладна и то основно за въглехидрати. Това е съвсем нормално - организма има нужда от сън и храна, за да има енергия. Ако сънят не е достатъчен си набавя енергията от храната. Ако се наспиш добре ще видиш, че ще хапнеш доста по-малко през деня. И да знаеш, че напълно те разбирам - с малко дете е така. Аз си казвам /не смея да се похваля още де/, че спя по цяла нощ, без да се будя от около месец - дъщеря ми скоро ще стане на 5 г. Та знам как е повярвай ми  Hug

Амор е напълно права - няма ли сладко вкъщи, няма с какво да прегрешиш. С ММ сме от три дни вече на диетата, изпразнихме шкафа със сладките, чипсовете и зрънчото и сега дори и да се сетя за нещо грешно знам, че няма и ми е добре.

Отчет за днес - фаст 5

Мляко с кафе

14.50 ч. - 3 бъркани яйца с 20 гр. кашкавал, малко салата от айберг с риба тон и лута чушка

19.50 ч. - пакетче кашу и 1 малко парче домашна баница. Нямаше как да мина без нея - баба му на ММ ни я направи и ни я прати жената.

# 126
  • Мнения: 2 348
Лейди, уби всичко детско в мен
Скрит текст:
Голямата дъщеря от бебе спеше. Вече е на 8 и половина и спи като пън, може бомба да падне тя няма да чуе. Обаче малката спи супер леко и е голям таласъм
Днес около 18-19 часа фаст. След това картофени кюфтета, руло Стефани, филия хляб, 2 сладки и редче шоколад.

# 127
  • Мнения: 15 944
Лейди, уби всичко детско в мен
Скрит текст:
Голямата дъщеря от бебе спеше. Вече е на 8 и половина и спи като пън, може бомба да падне тя няма да чуе. Обаче малката спи супер леко и е голям таласъм

Скрит текст:
Спокойно не си само ти така. С баткото изобщо не разбрах, че имам бебе - нито колики, нито зъби, бях го научила да спи до 11.00 ч. и си спяхме двамата, като пънове. Обаче малката се появи и доказа теорията, че жената не е човек и може да живее без да спи хахахаха

# 128
  • Мнения: 3 067
Аз днес не съм фаствала, оставих го за неделя, пълнолуние е и мисля да направя 36 ч. Или поне 24 ч.
Днес храненето беше ок според моите разбирания.
Тренировка на гладно.
Две ябълки за закуска към 11
После не бях у дома, обяда беше импровизация, оризови крекери от пълнозърнест ориз 30 гр.
За вечеря имахме гости, наред с другите неща, приготвих за себе си, ориз басмати и Тика Масала къри с нахут. Много се хареса и се изяде цялото.
А и парче баница с ябълки и локум.
Научих се да готвя без мазнина и се научих как да си овкусявам салата с дресинг с натурална мазнина от авокадо. Другия път ще опитам с тахан.

# 129
  • Мнения: 97
Lady, сигурно е пиела протеин изолат. Моят вкъщи е концентрат и е с по-ниско съдържание на протеин в 100 грама. Смятам като свърши именно изолат да си взема.
Аз мускулите не си ги давам - хабят повече енергия в спокойно състояние, т.е. ще отслабвам с повече храна (наличието на повече мускули е и една от причините мъжете да свалят по-бързо от нас при същата диета). Но то няма как при отслабване да не загубиш и от тях. Колкото повече имаш да сваляш обаче, толкова по-склонно ще е тялото ти да се раздели първо с мазнинки и с по-малко загубен мускул. Това не е лошо да се използва, докато не е дошъл моментът на последните 5-6-7 килограма. Ей там е зорът. Ти колко искаш да махнеш?
Скрит текст:
Аз нямам много за сваляне, на 55 кг даже изглеждам твърде слаба, но опитът до този момент показва, че при драстични диети просто се смалявам, метаболизмът ми се забавя, заради загубата на активна маса и на маса като цяло (като си по-лек гориш по-малко, като имаш и по-малко мускул обаче, гориш още по-малко) и трябва невероятни ограничения да си налагам просто, за да забавя процеса на пълнеене. Което става все по-трудно. А не съм съгласна, че не се пълнее и от здравословна храна. Дори само такава да ядеш, ще трябва да я ограничаваш и нея и да внимаваш, за да си опазиш ниските килограми.

Госпожица Дух, как приготвяш дресинги с авокадо? Това е супер готина идея и не знам въобще защо не ми е хрумвала до сега. Ще сме заедно в неделя. Аз ще направя 24 часа и си мисля да използвам идеята на Lady и да изпия само един протеин вечерта и така да откарам 36 часа.

За вчера (аз също спах много малко и едва устисках на глада):
14:00 - пилешка пържола и гарнитура боб с лютеница
19:00 - салата Цезар (наложи се да вечерям навън, че по-късно бяхме канени на гости)
21:00 - 2 шоколадови стикчета на Милка, докато бяхме на гости (обикновено нямам мерак за сладко, но като сме на гости от лакомия ли или от какво, все ми се дояжда от предложената почерпка... затова и си предвидих да хапна по-малко преди това, за да има място за сладко)

# 130
  • Мнения: 3 067
Aleks, от 18 ч. В неделя до 18ч, в понеделник ли ще го правиш?
Аз до момента съм на един банан. Гладна съм вече, но обикалях и нищо не ми допадна по улиците, та реших да си хапна у дома след малко Simple Smile
Ами от както чета за предимно въглехидратно хранене, започнах много да внимавам с мазнините. Особено силно впечатление ми направи позицията на американската здравна асоциация, за препоръчителния прием на мазнини. Една с.л. зехтин съдържа 50%. Та хората, които се хранят така не добавят рафинирани мазнини по ред причини и препоръчват мазнини в естествена форма. Този дресинг е от 1 ч.л. мека горичица, лимон, и кръг авокадо. Авокадото минах през преса за чесън. Стана много вкусно всичко и изобщо няма вкус на трева салатата. Мислех си, че зеленолистни без мазнина, ще са като да паса на ливадата, но не Simple Smile

# 131
  • Мнения: 373
Здравейте, момичета! Записвам се в новата тема, след като прочетох цялата стара Simple Smile
От три дни съм на еднократно хранене на ден (вечеря), като за сега се фиксирам върху интервала, а след това ще чистя и храненето. Имам около 20 кг. за сваляне Sad . Общо взето се получиха от погрешното разбиране, че няколко дни безразборно хранене не вредят. Е, ами с лутане между режими, разочарования и пак и пак, успях да стигна там, където не вярвах, че мога.. За сега имам достатъчно хъс, ще видим след време. Успех на всички!

# 132
  • Мнения: 15 944
Lady, сигурно е пиела протеин изолат. Моят вкъщи е концентрат и е с по-ниско съдържание на протеин в 100 грама. Смятам като свърши именно изолат да си взема.
Аз мускулите не си ги давам - хабят повече енергия в спокойно състояние, т.е. ще отслабвам с повече храна (наличието на повече мускули е и една от причините мъжете да свалят по-бързо от нас при същата диета). Но то няма как при отслабване да не загубиш и от тях. Колкото повече имаш да сваляш обаче, толкова по-склонно ще е тялото ти да се раздели първо с мазнинки и с по-малко загубен мускул. Това не е лошо да се използва, докато не е дошъл моментът на последните 5-6-7 килограма. Ей там е зорът. Ти колко искаш да махнеш?
Скрит текст:
Аз нямам много за сваляне, на 55 кг даже изглеждам твърде слаба, но опитът до този момент показва, че при драстични диети просто се смалявам, метаболизмът ми се забавя, заради загубата на активна маса и на маса като цяло (като си по-лек гориш по-малко, като имаш и по-малко мускул обаче, гориш още по-малко) и трябва невероятни ограничения да си налагам просто, за да забавя процеса на пълнеене. Което става все по-трудно. А не съм съгласна, че не се пълнее и от здравословна храна. Дори само такава да ядеш, ще трябва да я ограничаваш и нея и да внимаваш, за да си опазиш ниските килограми.

Ти сигурно си доста по-висока от мен, щом на 55 кг. изглеждаш твърде слаба. Аз съм от джобните гаджета - 156 см. Преди да забременея втория път бях 48 кг. и изглеждах перфектно. Като забременях качих до 80 кг. На моя ръст това са страшно много килограми. Свалих ги за около 10 м. и ги задържах две години. Но след това, благодарение на противозачатъчни качих едни 10 кг, които вече втора година боря. В момента съм 54.4, но определено тези 4 кг. ми пречат и искам да ги махна. Лошото е, че вече съм на такава възраст /37 г./, че свалянето става все по-трудно и бавно. Та борбата ми е с тези 4 кг. За 48 кг, не мога и да си мечтая вече, но поне 50 да стигна ще е добре.
Между другото през май, за едно едно парти бях успяла да стигна 51.5, но после пак ги качих. Сега съм се успокоила, че пролетта е далече и имам време да се подготвя за нея Simple Smile

За днес отчет няма да давам, че комшийката се качи да пием по вино, хапнахме малко сиренца с него, а за капах ометох 3 реда шоколад. Но пък ходих на аеробика днес, утре и в неделя пак ще ходя, та ще изгоря този шоколад Simple Smile

Духче, и аз мисля да правя луната, но се чудя дали да не я правя в понеделник, че там е по-голямата й част и мисля, че би имала по-голям ефект тогава

# 133
  • Мнения: 3 067
Вярка, то така като е разпокъсано и аз не знам кога да го почна. В неделя съм на благотворителен базар и ше има храна, та по скоро и аз мисля да приключа храненето около 17 ч. в неделя и да вечерям около 19-20 ч. в понеделник.

# 134
  • Мнения: 725
Здравейте, аз пак съм тук. Направих един фаст 48 часа и от понеделник пак се връщам на едно хранене на ден (войнска). Кантара  не е благосклонен и не иска да ми покаже 6-тицата отпред, но няма да се отказвам...

Общи условия

Активация на акаунт