С какво ви дразнят свекървите- 88

  • 72 356
  • 788
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 660
molive
Винаги съм се надявала на безпроблемна бременност,  но за съжаление не се получи така. В 5 месец съм и до сега се справят сама с ММ. Дразни ме това че помогна на дъщеря си,  но не помага на мен. Но каквото такова тя да си гледа мъжа си и бабата пък поне за тях да не мисля. Много е тежко така да лежиш и да не може да правиш нищо. Най-вече се надявам ММ да ми е жив и здрав та да ми шета.

# 16
  • Мнения: 4 660
Как ги нареди мъжете до старата баба и двора, все едно и те са баби и имат нужда от обслужване.
Цял живот ли ще се жалваш, че си обикаляла клиники?
Много сте злобни просто исках да споделя с някого.
Ами грешка беше да пиша тук, явно не ме разбирате и само атакувате. Не ви пожелавам на никоя от вас или на ваши близки да се сбъска със стерилитет...

# 17
  • Мнения: 5 346
Не  е лесно да се мине през такъв период на  надежди, разочарование, пак надежди. В тази част разбирам  авторката. За дразненето от  свеки  си мисля , че по-скоро е ревност. Била е при зълвата.

Зълвата, деверът , етървата са големи провокатори на ревност . Има  мнителност, че те са предпочитани, подозрение, че повече им се дава. Много пъти сме го чели това в темата.  


.

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 14:01 от K.A.G.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 895
Ей това е правилното. Гледай си спокойствието, а мъж ти да гледа теб Simple Smile
Каквото и да пишем- винаги има разлика между щерка и снаха.

# 19
  • София
  • Мнения: 28 571
Как ги нареди мъжете до старата баба и двора, все едно и те са баби и имат нужда от обслужване.
Цял живот ли ще се жалваш, че си обикаляла клиники?
Много сте злобни просто исках да споделя с някого.
Ами грешка беше да пиша тук, явно не ме разбирате и само атакувате. Не ви пожелавам на никоя от вас или на ваши близки да се сбъска със стерилитет...
Аз разбрах, че вече си родила и очакваш свекървата да ви гледа бебето. Тук е моя грешка.
Обаче за другото. Какви са тези мъже, които трябва да гледаш като деца? Не се занимавай с тях. Да са се научили да гледат себе си като големи хора. Не е работа на свекърва ти да те гледа, а на мъжа ти, след като си с рискова бременност.

П.П. Съвсем нормално и логично е да има разлика между дъщеря и снаха – едната е дете на свекървата, другата не е.

Последна редакция: сб, 18 ное 2017, 12:24 от milenaka

# 20
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Най-приятните ми моменти бяха, когато свекървата заминаваше при девера, на хиляди километри от тук.

# 21
  • Мнения: 4 660
Аз не искам свекървата да ме гледа, а да си гледа мъжа и домакинската работа. Що се отнася до зълвата много обширна тема не ми се говори за това. Само мога да кажа нищо и нямаше а само се глезеше. Стояха си в Палма Де Майорка ходеха си на плаж, а после се оплакваха че е било голяма жега...

# 22
  • София
  • Мнения: 28 571
Аз не искам свекървата да ме гледа, а да си гледа мъжа и домакинската работа. Що се отнася до зълвата много обширна тема не ми се говори за това. Само мога да кажа нищо и нямаше а само се глезеше. Стояха си в Палма Де Майорка ходеха си на плаж, а после се оплакваха че е било голяма жега...

Ако иска да ги гледа, ако иска да не ги гледа – нейна работа. След като мъжът ѝ има нужда от грижи, тук и синът му може да се включи, защото чисто физически за жена е много трудно да вдига болен възрастен. При всяко положение това не е твоя работа. Ако мъжът ти се включи в обгрижването на баща си, ти можеш да се опиташ да му помогнеш в домакинската работа, доколкото ти е възможно. Пък и не е нужно да се чисти и готви всеки ден. Мъжът ти два пъти в седмицата да го прави, пак става.

П.П. След като свекървата ти се е вдигнала да ходи някъде си, за да обгрижва дъщеря си, това говори зле за мъжа на въпросната дъщеря. Няма какво да завиждаш.

# 23
  • Мнения: 5 346

Каквото и да пишем- винаги има разлика между щерка и снаха.[/b]

Както има предпочитания към свекърва и майка и за снахите това е в реда на нещата.

# 24
  • София
  • Мнения: 28 571

Каквото и да пишем- винаги има разлика между щерка и снаха.[/b]

Както има предпочитания към свекърва и майка и за снахите това е в реда на нещата.
Само за снахите ли? Не е ли нормално човек да е по-близък и да предпочита собствената си майка?

# 25
  • Мнения: X
В последно време се дразня ужасно много. Напряга ме. Но идвам тук, защото знам, че има много по-дразнещи, та да се успокоявам, защото трябва. Просто трябва да търпя.
Дразни ме, когато ми се мотае в краката, дразни ме, когато влиза като престъпник, дразни ме, когато ми дава съвети, дразни ме, когато се опитва да ме настройва срещу хората(интриги), дразни ме, когато като си навие на пръста, докато не ми вдигне кръвното, не мирясва. И лошото е, че трябва да го понасям, защото е болна и голяма част от щутотиите ѝ са заради лекарствата и болестта.
Най-вероятно е от лекарствата и болестта. Баща ми почина от Алцхаймер. Допреди да се разболее беше най-кроткият, миролюбив и разбран човек. След като се разболя, все едно че го подмениха. Какви неща излизаха от устата му, какви щуротии вършеше, не е за разправяне. Майка ми как не се гътна преди него, не знам. Пиша ти това, защото си мисля, че тези неща се понасят по-леко, ако знаеш, че не са от лошотия, а ефект от болестта и лекарствата.

# 26
  • Мнения: X

Каквото и да пишем- винаги има разлика между щерка и снаха.[/b]

Както има предпочитания към свекърва и майка и за снахите това е в реда на нещата.
Разбира се, че е в реда на нещата. Но не е в реда на нещата да се демонстрира брутално, както правят не малко и снахи, и свекърви.

# 27
  • Мнения: 5 618

Каквото и да пишем- винаги има разлика между щерка и снаха.[/b]

Както има предпочитания към свекърва и майка и за снахите това е в реда на нещата.
Т.е. е съвсем в реда на нещата като се роди внучето, снахата да повика майка си да стои при нея, а не свеки? В реда на нещата, нали? Mr. Green

# 28
  • Варна
  • Мнения: 36 604
Айде пак в коловоза. Защо изобщи е нужно да вика някой?!? Къде са й завряни ръцете на тая снаха, или на мъжа й, че трябва някоя от майките да идва да слугува?!?

# 29
  • Мнения: X
Румка, аз никога не съм имала свекърва, но стане ли 8ч вечерта, изключвам звука на телефона и, ако ще камъни да падат, го включвам едва когато съм станала на сутринта. Важните за мен хора, ако имат голям зор, ще ми пишат по вайбър. Останалите ще чакат.

Общи условия

Активация на акаунт