Чумата

  • 41 836
  • 531
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 14 654
Янечек, а какво става, ако има общ бюджет, но единият не го спазва?
Скандали, как какво. Но и така се живее 100 години, докарват го до пенсии и тогава вече нямат разногласия по въпроса, защото като имат само за хляб, не се сещат да спорят и за салам.
пп: Магдена, не бях разбрала, че сте живели заедно. Ако се е налагало да плащаш и неговата част, то тогава да - имаш право да негодуваш и да те е яд.
Но явно мизерията е в основата на броенето на чуждите стотинки, подозирам, че заплатите в отдела на Пунчинело не са кой знае какво, сега ако от цигарки трябва да се лишава човекът, очевидно парите му не стигат за много повече. Има хора, от които не можеш да изискваш твърде много, просто защото няма какво да им вземеш - и джобовете да им обърнеш наопаки, пак нищо няма да пане от тях.

Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 16:02 от Янeчeк

# 61
  • Мнения: 1 625
Мале, мале мене как ли ме жалят колежките. За протокола - жена съм, с ММ работим на едно място, заплатите ни не са големи, но достатъчни. Но аз обичам да пазарувам от магазини втора употреба и да износвам дрехите на макс.
Работата ми е такава, че е по-добре да съм със стари дрехи. Не ходя лекьосана и скъсана, но не са най-хубавите. Отделно, че като се знам каква съм , си взимам малко джобни и ако ми потрябват за нещо пари не ме е срам да поискам на заем, при положение, че ги връщам на следващият ден. Дали не ме жалят и мен така, хахах . Сам каза, че си колега, едва ли ти е разказал всичко, може да ви е такава работата, че да не му трябват нови дрехи, а да не си взима много пари, защото не иска да харчи, спестява или има заем, който изплаща. Не мисля, че ти е работа, освен ако не ти иска пари без да връща или ти яде храната. И още нещо, жена му може да е чума или не, но ти си отвратително същество. Не мога да повярвам, че си мъж със тази клюкаро-оплюваща тема, която си пуснал. Спри да си вреш носа в чужди работи. Ако наистина той те занимава и ти не искаш постъпи като мъж. Заставаш и му казваш- ”Пич, дай да вършим работа,не мога да ти помогна. Не ме занимавай.” 

# 62
  • Пловдив
  • Мнения: 14 706
Не мисля, че може да става дума за твоя и моя част - според мен във всички случаи, когато парите не стигат за всичко, а мненията коя покупка е по-важна се разминават, проблем има. Сериозен. Същото важи, ако единият няма специално мнение, а просто купува без план, пък докъдето стигне. Няма как в едно семейство всички разходи да се поделят на твои и мои.
Такъв проблем няма, ако подобен мъж предостави парите на жена си и остави нея да планира разходите - какъвто хипотетичен случай описа Хър Мяуджести. Пък нека да е мухльо без достойнство и нека за нея да е голямата отговорност да планира бюджета, тя ще го преживее. Wink Доста по-лесно ще го преживява, отколкото ако се налага да се чуди откъде да вземе пари до края на месеца не за цигари и второ кафе, а за сметката за ток или за учебници на децата. И при разменени роли по пол важи същото, да не излезе, че твърдя, че само мъжете харчат безразборно.

# 63
  • Мнения: 20 113
Аз пък познавам мъже под 50 години, които са под чехъл и то доброволно. Много си ги обичкат даже чумите. Тя му изяжда, изпива паричките, които той изкарва, а тя е все по събития, купони, артистични вечеринки. набута го със заеми на близки, приятелки, наемчета, екскурзии, това-онова.
Той един добричък, наивен, почти идеалист. Обаче, в един момент на нашия човек му писна или вече изнемогваше с парата, та се оказа, че не я "обича вече". Разгеле, трябваха му 4 години да разбере що за стока е.
Което не го оправдава, човек сам си ги прави тези неща.

Познавам и един друг тип мъже под чехъл, които се правят, че всичко събират за нещо огромно – апартамент, къща в скъп квартал; инвестиция в печеливш бизнес или екзотична скъпа екскурзия. Докато на някое събиране с половинките като се подпийне и не лъсне как мадамата му е стъпила на врата и стотинка не дава да изнася от вкъщи.Simple Smile

# 64
  • Мнения: 9 052
 basila , а ти от щастливо семейните ли си , или си от дебнещите наоколо да иъпадне някоя мръвка ...
Защото имаше една много динамична тема @Защо всички свестни мъже са бракувани и за мен са останали само нещастниците @ или нещо от този сорт . Та в доста голям разрез е с тази тема. Според гледната точка. Ако гледаме мъжете , които бихме искали да закачим са все обвързани ... ама за @чуми@ мама му стара. Робовладелки.
абе кой както му изнаса си ги пише нещата. А за семейството е добре да си я кара и да не обръща внимание ни на доброжелателни колеги, ни на меки алтернативки ... Има една поговорка @кучетата си лаят , кервана си върви@
Та ако е умен да не остави детето си беъ колело , но да си кара с миналогодишното яке ... то ще е умен да не слуша и сирените ...

# 65
  • На Марс
  • Мнения: 8 720
Аз пък познавам мъже под 50 години, които са под чехъл и то доброволно. Много си ги обичкат даже чумите. Тя му изяжда, изпива паричките, които той изкарва, а тя е все по събития, купони, артистични вечеринки. набута го със заеми на близки, приятелки, наемчета, екскурзии, това-онова.
Той един добричък, наивен, почти идеалист ...

се едно описваш колегата - та те не изплащат заеми, живеят с жена му в негов апартамент. сиреч няма наем, няма ипотека, не ходят по екскурзии поне той не - просто всичко потъва някъде.

# 66
  • София
  • Мнения: 38 818
Моят мъж ем го боли, ем го сърби. Даже миналата седмица пак имахме скандал по темата. Той тръгна от съвсем друго де, ама накрая пак ми набива канчето как той носи повечето пари вкъщи и ми ги оставя. И някакво супер пренебрежително отношение към това, че аз се занимавам със семейния бюджет вече 7 години. Ама като му кажа - ето си ти картата, ти се занимавай, ти плащай сметките - не ще, той работел, не можел да се занимава с "глупости". Глупости, да, да се смята бюджет до стотинка и да се чудя как се плащат уроци на седмокласничката. Ох, подпалих пак, извинете, ама темата ми е болна.

# 67
  • Мнения: 9 052
..
се едно описваш колегата - та те не изплащат заеми, живеят с жена му в негов апартамент. сиреч няма наем, няма ипотека, не ходят по екскурзии поне той не - просто всичко потъва някъде.

ама си мноУ навътре за прост О колега или темата е пързалка или има някаква цел.

# 68
  • Мнения: 20 113
Абе, не знам, но хептен без пари да ходиш в джоба и то мъж. Доста фрустриращо ми се вижда. А не съм мъж, но и аз като една потребителка от друга тема на моменти имам "мъжко мислене".
А и лично аз няма как да уважавам такъв мъж, че що ми е мекотело, как ще се пребори с характера ми. Липсата на самоуважение е достатъчно червена лампа.

Bandiera rossa, аз какво съм що съм и с кого съм не е важно. Темата е за "чумата" и горкото мъжле.

# 69
  • София
  • Мнения: 12 509
Абе, не знам, но хептен без пари да ходиш в джоба и то мъж. Доста фрустриращо ми се вижда.

Аз познавам такива мъже. Ергени. И не живеят с мама, нито с жена, но всичките си пари дават за нов телефон, телевизор, кола, компютър. И ако излезе някъде ближе цяла вечер една вода. Всеки си има приоритети.

# 70
  • Мнения: X
basila , а ти от щастливо семейните ли си , или си от дебнещите наоколо да иъпадне някоя мръвка ...
Е, баш в бг-мама ли ще дебнат за мръвки? Simple Smile Ако така правят, сигурно не са успяли да ударят кьоравото от глупост - кой нормален мъж ще дойде точно във форум на майки да си търси гадже/жена? За да успее, ще трябва да разведе някоя, което от своя страна ще говори и за неговите морални принципи Simple Smile А авторката на въпросната тема я натролиха така брутално, че не е влизала от тогава - специално проверих. Което е жалко, беше една от спокойните и интелигентни потребителки.

По темата - нормалните семейства имаме общ бюджет и е най-нормалното нещо да се обсъждат критично ненужни разходи и от двете страни. Това естествено не значи единият да стиска парите и да дава "джобни" на другия, но знам и такива случаи. Които обаче не са нормално семейство Simple Smile Набълбукали са се с толкова кредити, че немалкият им общ доход потъва на 90% в плащания за 100 неща купени на кредит. Но пък карат скъпа гъзарска кола, живеят в гъзарско жилище, имат гъзарски мебели, купуват си най-скъпите възможни компютри и телефони - изобщо големи са гъзари. Само за цигари и храна не им остават пари и тя го дебне и му брои стотинките и дръпките Stuck Out Tongue Но кой както си го направи - разни хора, разни ценности. От дрехи не мисля, че пестят обаче, иначе щях да предположа, че той е колегата от темата.

Има и друг вариант - един работещ, голямо домочадие (примрно 3+ деца, болни възрастни родители), жената върти цялото домакинство и в това число и бюджета. Ако "добри пари" е под 2-3 хиляди за София примерно, веднага ги виждам как потъват веднагически при 5+ членно домакинство за сметки и неща от първа необходимост за децата, лекарства за бабата/дядото, вероятно също наем или кредит и т.н.

# 71
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Верятно някакъв кредит изплащат... не виждам друга разумна причина

# 72
  • Мнения: X
Верятно някакъв кредит изплащат... не виждам друга разумна причина
Имам колега, който си казва, че сам е решил да дава парите на жена си, тя да се разпорежда с тях, защото се познава колко са му редки пръстите, а тя е по-дисциплинирана финансово. Така че, ето още една разумна причина.

# 73
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Е, как така дават парите - веднъж месечно отива при жена си и 'и връчва една сума, после си получава джобни? Стига... 😏
П.п.
Това нечий съпруг/а да чепи обяд колежка/колега, нещо като офисна порядка ли е? Питам сериозно, нямам представа. 😆

# 74
  • Мнения: 9 052

Е, баш в бг-мама ли ще дебнат за мръвки? Simple Smile ..
не съм казала къде дебне. 

Общи условия

Активация на акаунт