Чумата

  • 41 869
  • 531
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 14 654
П.п.
Това нечий съпруг/а да чепи обяд колежка/колега, нещо като офисна порядка ли е? Питам сериозно, нямам представа. 😆

Не е само офисна, може и да не е колежка, а позната, приятелка, учителка на детето ти. Този мъж, освен че е нечий съпруг, също така е и кавалер, а като кавалер би му било приятно да почерпи понякога някоя дама, не става дума за огромни суми, а за жест. Когато излизам с баща ми, макар вече да е пенсионер, не дава нищо да плащам аз, дори ако пазаруваме заедно, държи да ми плати пазара и да го занесе до нас, въпрос на възпитание е, не на имане или нямане на пари. Е, ако си на джобни, ще ближеш водата и ще си представяш, че е водка. И ще се идентифицараш единствено с "нечий съпруг", за да не ти се налага да бъдеш кавалер или не дай си боже - мъж.

# 76
  • Мнения: X
Е, баш в бг-мама ли ще дебнат за мръвки? Simple Smile ..
не съм казала къде дебне.  
Аха, разбрах - по принцип си дебне, но влиза и се оплаква в бг-мамма просто Simple Smile Тогава това за почти всички, които си нямат сериозен партньор, важи - когато човек е на пазара, дебне, какво да прави? Само че това е малко цинично гледане на нещата. Защото май повечето "мръвки" стават особено сладки чак след като ги "захапе" някоя "чума". А като са си сами и достъпни са смотаняци дето едно гадже не могат да завъдят и кой знае какво им има, нали? Но най-най-сладки са "мръвките", когато ги въртят по 3-4 чуми на куп - може примерно 1 съпруга и няколко любовници. Тогава дебнещите почват да точат лиги като мухи по електрическа лампа-мухотрепка. И резултатът е в общи линии същият.

Аз като съм избирал изобщо не ми е пукало мръвка ли е или не е мръвка, даже някак не са ми били симпатични такива, по които всички точат лиги (защото малко или много според мен го насърчават с поведението си), гледал съм да отговаря на моите лични критерии. И като съм следвал своите си критерии, съм виждал и обвързани, и свободни. Даже повече свободни, защото един от критериите е да не флиртува с всеки срещнат и това автоматично дисквалифицира голяма част Simple Smile Та, според мен не е да няма избор. Но повечето хора се водят твърде много от това дали има интерес към даде "стока"; като в магазина е - може нещо на промоция да си седи ей така и никой да не го погледне, но като взема 3-4 бройки, веднага половин дузина пазаруващи го назалзват, дори да не им трябва такова нещо. Чуждото винаги е по-сладко, а страхът да не се минеш е най-често причината "готините мръвки да ги ядат чумите".

# 77
  • Мнения: X
Черпенето на жена не е никакво кавалерство в днешно време и уважаващите себе си жени не позволяват да ги черпят, защото по този начин стават задължени към някого и се предполага на някакъв етап да му "върнат жеста" по някакъв начин. Начинът се сещате кой е, а за подобни търговски взаимоотношения си има неласкава дума.

# 78
  • Мнения: X
Е, как така дават парите - веднъж месечно отива при жена си и 'и връчва една сума, после си получава джобни?
Нещо такова. Но не точно сума кеш, а картата. Но получава нещо като джобни, да.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 209
Не е луд този, който яде баницата,а този,който му я дава.

# 80
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Янечек, ама ти е баща. 😂
Мъжът ми няма колежки, но някак не ми харесва да си играе на кавалер с разни не близки. Да им задържи врата, да им отстъпи ред и нещо в този дух - Ок, откъде накъде ще им купува обяди? И тук не става въпрос за пари, не ми е Ок, така както не ми е Ок други мъже на мен да ми купуват. Говоря за хора извън много близкия приятелски, роднински кръг.  Бизнес обяди и вечери не ги броя за почерпка.
Да, да знам, че съм проста селянка, ама не на мен тия. 😆

# 81
  • Мнения: 20 400
Какви почерпки на колежки?! Grin
На мнението на Бгтатко съм – за мен това не е жест кавалерство (освен, ако не е баща ми, разбира се), а опит за предразполагане към по-близки отношения. Случвало ми се е – всички са искали по-натам и нещо друго. Джентълменството е в отношението, а не в купуване на подаръци и плащане на сметки.

Не разбрах онова за дебненето дали е към мен, но преди време като излизахме с разни компании с половинът и често се шегувахме, че съм с него "заради парите и голямата му работа". Тъй че, профилактично нека всеки да се пази, не се знае отде ще скокне заекът.Laughing

# 82
  • София
  • Мнения: 12 797
Черпенето на жена не е никакво кавалерство в днешно време и уважаващите себе си жени не позволяват да ги черпят, защото по този начин стават задължени към някого и се предполага на някакъв етап да му "върнат жеста" по някакъв начин. Начинът се сещате кой е, а за подобни търговски взаимоотношения си има неласкава дума.
Сериозно?! (липсва ми оцъкления емотикон)
Наистина от Щатите взехме най-лошото. Сега всеки селянин, който не се сеща да ти отвори вратата може да се брои феминист. Боже, боже...

# 83
  • Мнения: 9 052
...Не разбрах онова за дебненето дали е към мен, но преди време като излизахме с разни компании с половинът и често се шегувахме, че съм с него "заради парите и голямата му работа". Тъй че, профилактично нека всеки да се пази, не се знае отде ще скокне заекът.Laughing
Или пък той заради малките ти ръчички? Smiling Imp

Добре, че има готини мръвки не само с портфейл и мръвка, ами и с инстинкт за самосъхранение и пресметливост. И са наясно, че по-добре напред с тяхната си чума, отколкото непрестанен рестарт с по някоя дебнеща чума.

# 84
  • Мнения: X
Сега всеки селянин, който не се сеща да ти отвори вратата може да се брои феминист. Боже, боже...
Селянин е човек, който живее на село Simple Smile Нищо лошо няма, солта на земята - папото, което си купувате в супермаркета, се прави от селяните. Може би имате предвид селяндур. Обаче нерде задържане на вратата (което възпитаният човек прави спрямо всички, не само жени), нерде плащане на сметка.

Всъщност не си спомням през живота си да съм плащал сметка на жена на първа (че и първи) среща. Първоначално не съм се замислял просто, били са все момичета с родители, които им осигуряват повече от достатъчно лични средства. После стана нещо като тест, но тъй като тестът никога не попадна на момиче, което да не си плаща сметката, се обезсмисли. От много много години не бих си го позволил от уважение към жените - дори само предложението ми да платя аз сметката предполага, че жената би приела подобно нещо, което ми се струва обидно спрямо жените, с които общувам Simple Smile

За сметка на това винаги съм се опитвал да черпя приятели (случвало се е така, че са били мъже, може би защото почти нямам приятели жени), които са финансово затруднени, но те пък хич не се кефят и избягвам да го натрапвам. С един много добър приятел гледам като се напие да взема 2-3 поредни рунда примерно, така че да не се усети или да се хвана на някой бас, който да загубя или нещо подобно. Изобщо достойните хора си имат гордост и трудно приемат подаяния - дори човек да има желание, трябва да стане безкрайно внимателно.

Не мисля, че иде реч за щатите или за България, просто ценностите се променят. На жената не се гледа вече като на стока, която се купува/продава/разменя и съответно обичаите свързани с тази ѝ роля са доста демоде Simple Smile И по-скоро всъщност съм забелязал, че се тачат точно на село, както и сред циганите примерно и подобни общности, пазещи традиционните си възгледи за нещата Wink

Последна редакция: пн, 27 ное 2017, 22:42 от Анонимен

# 85
  • София
  • Мнения: 10 825
Едно време, преди сто и няколко години като се оженихме бяхме първите сред нашите приятели, които все още ергенуваха масово, хеле пък и като забременях... та тогава се намираха приятели на мъжът ми, които много се опитваха да го подкукуросват да си ергенува с тях по кръчмите, защото буха свикнали някой да им плаща яденето и пиенето, а като си го плащаха сами им ставаше нанагорно... сигурно и чума са ме наричали, защото той често им отказваше, знам ли го, може да се оправдавал с "жена ми не ме пуска".
Същите тези борци за правата на другите женени мъже веднага щом се ожениха смениха плочата и не смеят да си избършат сопола ако жените им не им наредят

# 86
  • Мнения: 20 400
...Не разбрах онова за дебненето дали е към мен, но преди време като излизахме с разни компании с половинът и често се шегувахме, че съм с него "заради парите и голямата му работа". Тъй че, профилактично нека всеки да се пази, не се знае отде ще скокне заекът.Laughing
Или пък той заради малките ти ръчички? Smiling Imp

Добре, че има готини мръвки не само с портфейл и мръвка, ами и с инстинкт за самосъхранение и пресметливост. И са наясно, че по-добре напред с тяхната си чума, отколкото непрестанен рестарт с по някоя дебнеща чума.
Е, айде сега. Познат виц. Баш моите ръце не са никак малки щото съм и височка, но не в това беше поантата на шегата.Smile
А в това, че, когато на някого му е много интересно що си с един мъж или жена, може би е приятно лееекичко да го изгъбаркаш.
Ето, ние също не знаем дали историята на мъжа без пари е истинска, доколко е предадена обективно и реалистично от автора на темата, но си разсъждаваме.
А мъж пък, който може да се влияе от мнението на приятелите си при отношения с жена си, както и обратното, може би си заслужава и чумата, и приятелите пиявици. Hands Metal

# 87
  • Мнения: 1 701
Черпенето на жена не е никакво кавалерство в днешно време и уважаващите себе си жени не позволяват да ги черпят, защото по този начин стават задължени към някого и се предполага на някакъв етап да му "върнат жеста" по някакъв начин. Начинът се сещате кой е, а за подобни търговски взаимоотношения си има неласкава дума.
Сериозно?! (липсва ми оцъкления емотикон)
Наистина от Щатите взехме най-лошото. Сега всеки селянин, който не се сеща да ти отвори вратата може да се брои феминист. Боже, боже...

Бояна, прекалено стари разбирания имаш.
Като доста по-млада от теб, ще те уверя, че най-добре е едно момиче да си поеме сметката само, а момчето неговата. Така момичето няма да се чувства задължено и ще може да си тръгне по всяко време, когато си поиска.
Бих позволила на някое момче да ми плати сметката, ако го познавам много добре и сме в приятелски отношения. Но следващият път задължително ще почерпя аз.
Голям келепир някой да те черпи едно кафе или едно ядене, няма що.

# 88
  • Мнения: X
Изобщо не става въпрос за келепир. Съвсем друго е. А с Бояна сте почти връстнички.

# 89
  • Мнения: 1 701
Изобщо не става въпрос за келепир. Съвсем друго е. А с Бояна сте почти връстнички.
Аз съм останала с впечатление, че жената има внуци.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт