С огромен копнеж посрещаме ДЕКЕМВРИЙСКИЯ бебевалеж!

  • 38 070
  • 348
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 752
Здравейте. При мен обратно , детето едвам издържа по два часа...през нощта се буди по 4-5 пъти, давам да яде всеки път, то иначе укротяване няма...притеснявам се да не преяжда. а иначе имам кърма, даже ми текат, качил е 900 грама от раждането- 28 дни. Не мисля, че не му стига. Но като е буден е едно мрънкане, рев, все иска да го вдигнат , да го носят....като почне да хапе ръце...все мисля че е гладен. Вие как мислите, има ли други като нас Simple Smile през деня не е проблем, но нощното ставане ме убива, да не говорим , че понякога по час не иска да заспи.

# 286
  • Мнения: 1 392
evianna  да не са ви почнали коликите??

# 287
  • Мнения: 752
Ами давам малко Colief за коликите, но малко...не виждам да се превива или нещо такова... Може и коликите да са.

# 288
  • Мнения: 1 392
Май поприключихме с бебевалежа. Голям застой, вече си имаме занимавка и няма много свободно време.... или пък се прехвърлихме в друга тема???Stuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking EyeStuck Out Tongue Winking Eye

# 289
  • Мнения: 371
Момичета, знаете ли колко време трябва да се дава пробиотик?

# 290
  • Мнения: 2 407
Martitedi, и аз се чудех дали пък няма някаква друга тема?! Някоя отчетна, за споделяне вече на грижите покрай бебетата  Simple Smile

Ние сме добре. Само дето ни почнаха коликите, тъкмо стана на 3 седмици и хоп-колики. Днес говорих с педиатърката и ми каза какви капки да купя. Вие сблъскахте ли се вече с този проблем?

И друго да ви питам. Някоя от вас пие ли/хапва ли нещо специално за повече кърма? Аз за сега пия само чай,, Хип", незнам има ли ефект/няма ли.

# 291
  • Дания
  • Мнения: 313
При нас коликите започнаха още на 6 ден. Първо давах Колийф, сега сме на БиоГая. Доволна съм и от двете.
За памперсите, в някоя тема бях чела, че други майки са много доволни от тези на ДМ. Аз не живея в Бг и при мен ги няма, така че не мога да кажа от личен опит. За сметка на това, не съм във възторг от Памперс, но пък много ми харесват Либеро тъч. Не знам дали се предлагат в Бг, но са страхотни.

# 292
  • Мнения: 2 340
Не знам как трябва да се процедира, дали да се местим в някой друг раздел...

Иначе се мъчим с това кърмене, постоянно се чудя дали наддава.. не се ядосва и не реве, но съм в постоянна дилема.. Изпитвам ужас от консултацията и това, че може да не е наддала много.. Sad

# 293
  • Мнения: 752
Аз ползвах Пуфис с баткото и съм доволна. Взимала съм и от Лидл, но вече като голям. Сега за малкото още съм на Памперс.
От днес има ситни пъпчици по лицето и вратлето...може би е от нещо, което съм яла , а не ям шоколад, мляко....малко киви хапнах вчера Sad Сега е още по- неспокоен. Яде все така често...и през нощта.

# 294
  • Мнения: 752
Пробиотик може да даваш колкото искаш...месеци наред съм давала Биогайа ( за други не мога да кажа).

# 295
  • Мнения: 2 407
Тони, здравей  Stuck Out Tongue Winking Eye Как сте с бебка?

Кърменето не е лесно, даже хич. Аз по назад писах, че също се притеснявам дали хапва достатъчно, стига ли тази кърма. Но аз давам и добавка. Най съм спокойна да се цедя в шише, но пък и внимавам.. Да не се откаже от сукането от гърда.

Не винаги иска да суче, мързеливичка и малка е. Аз нямам търпение да стане време за преглед, та да разберем дали е наддала  Sunglasses

# 296
  • Мнения: 1 392
За памперсите засега сме с на Pampers. ММ купил 138бр. Май за 25лв. Мисля че.са достъпни. Пише на турски, може би са такива. Но пък пак вършат работа.
За коликите още не са ни почнали , но много познати ми препоръчаха капки Lefax , били ефикасни. От Германия са. Но в нета има много оферти за продажби. Аз ги взех от познати които пътуват до там. 20лв е шишенцето моите може би са по малък грамаж.  ето  ги тук
http://bg-fitness.com/lefaks-lefax-100-ml-nay-dobra-cena-33-50-l … beshki-kapki.html

За кърменето и ние сме така е невидение какво точно се изяжда.
В болницата и ден два след това в къщи, кърма много. Сега понамаля, налага се да дохранвам. По нагоре бях писала по този въпрос.
Бях споделила и един чай Лактогенен Кармен. Препоръчан от позната.
Пия го е имам ама слаба работа.
А който е на АМ само,. По колко ви изяждат бебчовците. Ние сме на 10 дни . Давам да суче колкото може и после правя 60 гр.мляко и в повечето случаи го изяжда. Е някои хранения пропускаме АМ. Но пък трудно изкарва 3ч.

А относно темата някъде срещнах май  отчетна " Родени........",

http://m.bg-mamma.com/?board=531
Етооооо,

# 297
  • Мнения: 752
Чувала съм, че при всяко дете различни капки за колики помагат...и докато откриеш кои...то коликите минали Simple Smile
За големия ми син бяха ми донесли Лефакс от Германия...но с тях по- зле стана, някак силни му бяха....превиваше се още повече. Помагаха му Инфакол донякъде. Но може би трябва и съвет от педиатър Wink

# 298
  • Мнения: 2 407
Евиана, точно това каза нашата педиатърка:"при всяко бебе работят различни капки, а болките от колики те също са различни, по- леки/по-силни. Търпение трябва!"

На нас ни каза да купим Инфакол! От днес ще ги започнем. Дано й помогнат!

# 299
  • Мнения: 371
Капките, които ни изписаха за колики са със симетикон-Антифлет се казват и изобщо не му помагат, а има колики вечер, 2-3 пъти в седмицата.
Ще пробвам памперсите, които препоръчвате, благодаря Ви Simple Smile
Биогаята в такъв случай продължавам да я давам.
И аз преди прегледа много се притеснявах дали е качил, че все ми се струваше недохранен...
Марти, на втората седмица бебо изпиваше около 60 мл кърма на около 2 часа, 2 часа и половина. Аз ползвах често помпата и го хранех и от шише с кърма.

Общи условия

Активация на акаунт