Родители в заетост

  • 98 444
  • 793
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 3 191
Стела - аз съм във Възраждане София, минала седмица едва подписах тристранното споразумение, а имам одобрение от декември. Оказа се, че сега ще чакам АЗ да подпише споразумението, след което едва ще се подпише договора на детегледачката. Опитват се да филтрират одобрените по всички възможни начини - искаха ми декларации, че фирмата в която съм съдружник не е получавала финансиране от ЕС, че няма задължения към бюджета и още 100000000 глупости.

# 106
  • Мнения: 4
AniSamuil
Програмата е частично финансирана със средства от ЕС. В декларациите до НОИ за прекъсване на майчинството и чл. 54 (мисля) за 50_то % майчинство има изрична клауза за това.

# 107
  • Мнения: 4
Стела - аз съм във Възраждане София, минала седмица едва подписах тристранното споразумение, а имам одобрение от декември. Оказа се, че сега ще чакам АЗ да подпише споразумението, след което едва ще се подпише договора на детегледачката. Опитват се да филтрират одобрените по всички възможни начини - искаха ми декларации, че фирмата в която съм съдружник не е получавала финансиране от ЕС, че няма задължения към бюджета и още 100000000 глупости.
Ужасни са!  Така беше и при мен. Чаках ги в продължение на 5 м. Подписах тристр. спор. във втората половина на януари (а те поставили след това дата с м. февруари). В крайна сметка не можах да ги изтрая,  прекъснах си майчинството и си взех 14 дни болнични,  след което започнах работа. Прецених,  че не мога да си позволя (докато ги чакам) и аз да стана клиент на бюрото по труда.  В крайна сметка всеки си има предварителните уговорки с работодателя,  които няма как да бъдат променяни всеки път,  защото някой не може да си свърши работата.

# 108
  • София
  • Мнения: 326
Пише безработни/неактивни лица. Пенсионери не могат да бъдат детегледачи, нали?

# 109
  • Мнения: 185
Пепита, мисля че може.

# 110
  • Мнения: 594
Може, уж. Казвам уж, т. като при нас е точно така. Одобрени сме, но продължават да ни мотаят 3ти месец вече.

# 111
  • София
  • Мнения: 326
Прочетох назад, оставам с впечатление че процеса отнема около 3 месеца. Като в някой БТ са по-бавни от други, или зависи в какъв период се е паднало. Ще следя темата понеже към края на годината ще трябва да се ориентирам кой ще гледа малчо след втората ми година майчинство.

# 112
  • Мнения: 594
Повече от 3 мес е за София. Прехвърлят си топката АЗ и БТ. Нас ни изюркаха да подготвяме док. още 1те дни след НГ. Оттогава чакаме да подпишем 3странното споразумение. Както вървят нещата ще е чак след Великден. Пък после ще излезе класирането за ДГ и ясли, та ще им отпаднат част от кандидатите.

# 113
  • София
  • Мнения: 326
Сега чета документите. Пише, че подаваш заявление и чакаш 14 дни одобрение за допустимост в програмата. За връщането на работа -
“Родителят следва да се върне на работното си място след назначаване на детегледача, който ще полага грижи за детето/децата му, а в случай на необходимост може да се върне на работа преди това, като връщането следва да бъде най-рано след  получаване на писмото за одобрение от страна на Агенция по заетостта.“

Писмото за одобрение от страна на АЗ ли е писмото за допустимост за участие в програмата което трябва да се изпрати до 14 дни, или са различни неща?

# 114
  • Мнения: 40
И аз се присъединявам към нищо не разбралите! Кога се прекратява майчинството? От деня на влизане в сила на договора? За пенсионерите виждам коментарите 50/50.. Заплащането какво е последно?

# 115
  • Ловеч
  • Мнения: 782
И аз се присъединявам към нищо не разбралите! Кога се прекратява майчинството? От деня на влизане в сила на договора? За пенсионерите виждам коментарите 50/50.. Заплащането какво е последно?

395 и стотинки, другото е осигуровки, пенсионни и прочие.

# 116
  • Мнения: 26
Здравейте.
Някой запознат ли е ако майка ми е на граждански договор, но си работи от дома дали има шанс да я одобрят за детегледачка по програмата?

# 117
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 889
а някоя от вас да е самоосигуряващо се лице? Какви документи ми трябват?

# 118
  • Мнения: 1 522
Здравейте, за програмата как точно процедирате? Отивате в бюрото по труда и попълвате документи ли? Някой живеещ в района на Дианабад, Изток и Изгрев да ми каже в бюрото в Младост ли трябва да отида ?

# 119
  • Мнения: 2
Здравейте Simple Smile искам да попитам може ли да участвам, при положение че членувам в НПО доброволческа организация Зоозащита и съм членове на училищното настоятелство,  което сйщо се води дружество. От бюрото по труда ми казаха,  че няма да ме одобрят. И в двете дружества нямам никакво заплащане и всимко е на доброволни начала. Ако някоя от вас е с моето положение и са я одобрили, моля да сподели, за да знам дали има смисъл да подавам документи. Благодаря ви предварително Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт