Родители в заетост

  • 98 679
  • 793
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 2
Възнаграждението в пълен размер на МРЗ Ли се заплаща или след удържане на дължимите данъци и осигуровки?

# 526
  • Мнения: 1 241
Възнаграждението в пълен размер на МРЗ Ли се заплаща или след удържане на дължимите данъци и осигуровки?
Брутната сума е МРЗ, удържат се осигуровки и данък, както на всички работещи на трудов договор.

# 527
  • Мнения: 13
Мили родители, малко си поиграх и направих документите, които се пращат ежемесечно към бюрото в електронен вариант и тъй като на няколко пъти ми писаха съфорумки, реших да ги кача в облак, за да може да ги ползвате. Който, като мен, няма време да ходи всеки месец до бюрото, препоръчвам да си извади електронен подпис и да ги праща по мейл. Нужните документи са тук: https://files.fm/u/fnud2cee като само единствено молбата за отпуск на детегледача трябва да се предостави лично от него/нея на място, всичко останало може и в електронен вариант.

Здравейте,
Може ли да кажете кога и как си извадихте електронния подпис. Благодаря предварително

# 528
  • Мнения: 56
Здравейте отново.
Одобрени сме!Сега обаче съм в чуденка,дали трябва да премахна кандидатурите за ясла,или да ги оставя?Не,че има шанс,но знае ли човек?

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Здравейте отново.
Одобрени сме!Сега обаче съм в чуденка,дали трябва да премахна кандидатурите за ясла,или да ги оставя?Не,че има шанс,но знае ли човек?
И да Ви приемат в ясла, не сте длъжни да запишете детето. Ако Ви приемат, ще му мислите.

Последна редакция: вт, 25 авг 2020, 19:27 от sladurka3333

# 530
  • Мнения: 13
Здравейте отново.
Одобрени сме!Сега обаче съм в чуденка,дали трябва да премахна кандидатурите за ясла,или да ги оставя?Не,че има шанс,но знае ли човек?
Здравейте, кога кандидатствахте, защото и аз като Вас съм от Варна и искам да започна да ползвам тази услуга веднага като навърши синът ми 2 години януари месец и се чудя кога точно да си подам молбата.  Понеже сте от Варна ще съм благодарна ако ми дадете координати на лични да споделим опит. Благодаря предварително

# 531
  • Мнения: 56
Здравейте!
Подадох месец май,август звъннах да проверя какво се случва и ми казаха,че още юли са ми изпратили писмо за одобрение.
От София съм.
Ако имате въпроси-питайте,няма проблем.

# 532
  • Мнения: 11
При мен в Пловдив подадени документи 27 май и утре на 26.08 вече ще подпишем последния договор и всичко влиза в сила.Да кажем , че имаше забавяне от около 2 седмици от наша страна за набавяне на част от документите.

# 533
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Здравейте, някой използвал ли е възможността да праща месечните отчети през системата за сигурно електронно връчване? Ако да, административния орган, който избирате този ли е: "ДИРЕКЦИЯ БЮРО ПО ТРУДА - ПЛОВДИВ", примерно?

# 534
  • Мнения: 2 173
Момичета, колко горе долу доплащате и за колко часа?

# 535
  • Мнения: 2 217
Уговорката ми беше за доплащане до 1000 лв. за 9-10 часа, като освен гледане на детето, очаквах лека домакинска работа (сгъване на дрехи, пускане на прахосмукачка, прибиране на играчките, понякога - готвене на някоя несложна супа). В тая цена бяхме уговорили и гледане на баткото, ако се разболее и остане вкъщи (като за него бяхме решили с мъжа ми да дадем допълнително неголяма сума извън договореното), но дотам не се стигна.
Смятам, че заплатата беше справедлива, предвид, че излиза от семейния ни бюджет.

# 536
  • Мнения: X
Здравейте, някой би ли ми казал, кои са необходимите документи, които трябва да се представят от страна на детегледачката след първоначалното одобрение? Благодаря Simple Smile

# 537
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Здравейте, някой би ли ми казал, кои са необходимите документи, които трябва да се представят от страна на детегледачката след първоначалното одобрение? Благодаря Simple Smile
Не си спомням много добре, дадоха ни лисче от бюрото по труда, на което бяха написали какво искат. По памет - здравна книжка, изследвания (не помня точно какви, но със сигурност имаше паразитологични), банкова сметка.

# 538
  • Мнения: X
А какви са тези изследвания, които се правят? Тъй като детегледачката няма платени здравни осигуровки, та интересуваме дали са скъпи.

# 539
  • Мнения: 2 217
Не мисля, че нещо се поема по ЗК. На нашата детегледачка платих над 100 лв.за изследванията. 120 или 130 лв., не помня точно.

Общи условия

Активация на акаунт