Родители в заетост

  • 98 760
  • 793
  •   2
Отговори
# 540
  • Мнения: 4
Здравейте. От 26-ти август сме включени и ние в програмата. Детегледачка е бабата на детето, т.е. моято майка. Не зная дали се е случвало на някой, но ще се радвам ако успеете да ми помогнете. Въпросът ми е ако искаме да пътуваме за уикенда с детето без детегледачката и тръгнем в петък  по обяд следва ли да уведомя някой? И ако случайно дойдат на проверка и детето не е с нея какво следва? Благодаря ви предварително Simple Smile

# 541
  • Мнения: 10
Здравейте, да попитам някой знае ли на коя дата детегледачките получават превод. Питах ме в бюрото, но и там не знаят точна дата, благодаря

# 542
  • Мнения: 1
Здравейте. В следната дилема съм, детенцето ми е на 3 год. И 9 месеца и е записано по програмата и ни остават още 3 месеца до свършването й, но в същото време е приета и в детска градина. Моля ви кажете ми какво да правя да изчакам ли да минат тези месеци или да я записвам, че след това може и да няма вече място..

# 543
  • Мнения: 11
Здравейте, да попитам някой знае ли на коя дата детегледачките получават превод. Питах ме в бюрото, но и там не знаят точна дата, благодаря

Здравейте! На мен ми казаха между 20-30 число на месеца за предходния.

# 544
  • Мнения: 3
Здравейте, мами! Колко време чакахте да ви върнат тристранното споразумение и договора от София (ориентировачно) ? Ако има значение, от Русе съм.

Последна редакция: пн, 14 сеп 2020, 16:42 от Tita8

# 545
  • Мнения: 56
Здравейте, мами! Колко време чакахте да ви върнат тристранното споразумение и договора от София (ориентировачно) ? Ако има значение, от Русе съм.

На мен ми казаха,че е около месец.До сега изминаха 15 дни,ще видим.

# 546
  • Мнения: X
Днес занесохме документите на детегледачката с изследванията и т.н. Притеснява ме обаче времето, тъй като на 01.11 ми изтича майчинството. Според вас ще успеем ли да завършим всичко до тогава или да не се надявам?

# 547
  • София
  • Мнения: 4 807
Важна е датата на вашето одобрение т.е към този момент да сте по майчинство.

# 548
  • Мнения: X
Т.е. аз след като съм одобрена вече няма за какво да се притеснявам? Струва ми се, че четох някъде, че трябва към момента на подписване да съм все още в майчинство.

# 549
  • София
  • Мнения: 4 807
Важен е момента на вашето одобрение. Така ми беше обяснено на мен. Обадете се и потвърдете, но на мен ми обясниха така и съответно си пуснах отпуската след одобрението веднага.

# 550
  • Мнения: X


това успях да намеря, което според мен съвпада с това, което вие ми казахте.

# 551
  • Мнения: 64
Здравейте. От 26-ти август сме включени и ние в програмата. Детегледачка е бабата на детето, т.е. моято майка. Не зная дали се е случвало на някой, но ще се радвам ако успеете да ми помогнете. Въпросът ми е ако искаме да пътуваме за уикенда с детето без детегледачката и тръгнем в петък  по обяд следва ли да уведомя някой? И ако случайно дойдат на проверка и детето не е с нея какво следва? Благодаря ви предварително Simple Smile
Ако пътувате за един следобед в работен ден, не се занимавайте, и да дойдат на проверка, все ще измислите нещо, което да им обясните. А и в крайна сметка работното време на детегледачката е свързано с работното време на родителите - ако вие работите на смени, детегледачката няма да е ангажирана от 9 до 17, а в друг часови диапазон.  Ако отсъствате за повече време ( 2-3 дни, седмица), тогава трябва да я пуснете в отпуска. Ако детето дори и за няколко дена отиде на гости на детегледачката, с вас или без вас,  попълвате една декларация, че за еди-кой си период детето ще се отглежда на друг адрес.

# 552
  • Мнения: 2 237
На мен ми обясниха, че работното време на детегледачката е през деня. Това беше отговор на въпроса ми как ще стават проверките при условие, че работя нощни смени и точно тогава ми е необходима детегледачка. Възможно е и да не е уточнено никъде документално в какви часови диапазон ще е работното време и да са импровизирали на момента.

# 553
  • Мнения: 6 891
Здравейте Hug Планирам да използвам тази програма, когато синът ми стане на 2г. Това ще е юни 2021. Кога трябва да се кандидатства, за да започнем от юни? След майчинството ще си ползвам платения отпуск (юли и август), това брои ли се, че съм се върнала на работа или ще трябва да чакам до септември, зада ми свърши отпуската и тогава да се включим в програмата?
Другото питане ми е за детегледачката. Това ще е майка ми, която е пенсионерка, но си работи. Тя трябва ли да напусне предварително сегашната си работа или може да чака, докато я назначат по програмата?
Май много въпроси станаха. Дали има някакъв телефон за информация по проекта. В нета нищо не ми излиза, само статии. Или направо в Бюрото на труда да звъня....

# 554
  • Мнения: X
Здравейте, доколкото съм запозната към момента на кандидатстване трябва Вие да сте все още в майчинство и да не сте се върнали на работа, т.е. отпуската не е вариант. Майка Ви следва да е безработна към момента на кандидатстване и да е записана като такава към бюрото по труда. В сайта на Агенция по заетостта има файлове, в които всичко е описано.

Общи условия

Активация на акаунт