Звездни компромати- 345 част

  • 110 086
  • 766
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Така ли?
Наистина съм изненадана, че и мюсюлманите си украсяват елхи за Коледа  Wink

В Бургаско туркините украсяват за Коледа, на Великден боядисват яйца, а на Байрям ни черпят със сладко.
По Родопите сигурно не е така.

Така е и в област Смолян. Дори повечето българомохамедани (помаци) са с български имена по тяхно желание и са слабо религиозни - много добри и честни хора, истински патриоти, не се припознават с ДПС и не гласуват за тази партия.


Помашката Коледа: живот в сърцето на Родопите.
https://www.lentata.com/page_8288.html

# 721
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
Какви патриоти са точно помаците ?  Наследство на предатели.

Турците,украсяват явно защото обичат да им е празнично и са в тяхната си вяра,като повечето съвременни  българи в християнската - само така се водят.


Защо така се разтягат снимките? Писна ми във всяка тема да си ги спестявам, защото са сплескани.
Има някакъв бъг. Разтягането не се получава от грешка на потребителя. Но който види,че в поста му снимката се е получила разтеглена, може да едитне  и отново да постави линка на изображението. Понякога се оправя и излиза нормална,но пак няма гаранция,че при всеки ще се вижда ок.

# 722
  • Варна
  • Мнения: 10 686
Зейнеб и тя на травестит бие вече.

# 723
  • Мнения: 2 420
Какви патриоти са точно помаците ?  Наследство на предатели.

Турците,украсяват явно защото обичат да им е празнично и са в тяхната си вяра,като повечето съвременни  българи в християнската - само така се водят.




По-кротко с обвиненията в предателство!
Вземи малко се образовай по история, преди да лепиш такива страшни етикети на хората!

# 724
  • София
  • Мнения: 3 959
По темата с помаците...
Скрит текст:
познавам много такива хора, изключително сърдечни и смея да твърдя, много по-човечни от доста християни. Виждала съм и как ги гледат, защото са "различни". Не я разбирам тази омраза.
Т.нар. "помаци" са християни, насилени да приемат друга религия. Защо, какво, как е станало... всичко е в миналото. Знам само, че са хора и са равни с всички останали.

# 725
  • Мнения: X
Какви патриоти са точно помаците ?  Наследство на предатели.


снимките са показателни: ето как се изпращат абитуриенти в изцяло помашката община Доспат - закичени с трикольора на България и знамето с Апостола

Скрит текст:










"помаци предатели"

Скрит текст:





























и няколко изрезки от Вестник на община Доспат

Скрит текст:




А гласът на "предателката помакиня" Валя Балканска и тъжната родопска песен ""Излел е Дельо хайдутин" летят в космоса. Казвам го информативно на Летящ Кактус

Извинявам се за спама!

# 726
  • Мнения: 8 580
Какви патриоти са точно помаците ?  Наследство на предатели.

Турците,украсяват явно защото обичат да им е празнично и са в тяхната си вяра,като повечето съвременни  българи в християнската - само така се водят.




По-кротко с обвиненията в предателство!
Вземи малко се образовай по история, преди да лепиш такива страшни етикети на хората!
Права си,най-добронамерените и прекрасни хора живеят в Смолянския край.
Хора с големи сърца,приятел станат ли ти ,то е за цял живот.

# 727
  • Мнения: 4 871
Хайде стига вече с тези помаци. То пък се намерило точно кой да размахва пръст и да казва на другата да внимава да не обвинява просто ей така.  Rolling Eyes
По принцип съм съгласна това, че са станали мюсюлмани е предателство спрямо предишната религия, но не знаем какво е живота ти да зависи от това, дали ще се простиш с живота си и ще ти отрежат главата на дръвника или ще си смениш религията.
Както и да е,всичко е минало и не бива да се задълбава.

# 728
  • Rock & Roll feeling ...
  • Мнения: 6 693
Не разбирам какво общо имат снимките с носии и знамена, постиженията на определени хора и съвестността на представители от тази общност с факта,че помаците са българи,които са приели вярата на поробителя,за да се пощадят,докато техни братя глава си давали,но хубава Яна на турска вяра - не ? Как тези неща променят този факт?

Нито разбирам отгоре на какво е патриотизмът им. В едно толкова тежко, 5вековно чуждо-верско робство, където вярата е била светилник,опора и идентичност, да се отречеш от вярата си е все едно да се изплюеш на род и родина. Ок, на тях им е бил по-свиден живота,но това не променя значението на постъпката им.
И в днешни дни по някои краища на България " помак" се използва като обида и символ на изменник.

# 729
  • София
  • Мнения: 8 743
Аз не съм вярваща и бих станала мюсюлманка, ако от това зависи живота на децата ми, на мен, на мъжа ми. За мен техния живот е по-висша ценност от някаква си измислена представа за нещо си, някъде.
Намирам за по-отвратително да се запънеш и заради теб да убият невръстните ти деца, които очакват от теб закрила .Нищо геройско не виждам в жертването за някаква измислена ценност, като вяра Бог.За народ, държава-ок, там вече виждам нещо реално и да си струва да полагаш усилия. 
В този смисъл, помаците по никакъв начин не са ми виновни.

# 730
  • Мнения: 962
Кактус, смешно е в 21 век да се изказваш така. Дори не може да ти се ядоса човек.

# 731
  • Варна
  • Мнения: 25 348
Кактус, смешно е в 21 век да се изказваш така. Дори не може да ти се ядоса човек.
Точно. Тва като наказанията до 9-то коляно в древността. Какви предатели, какви чудесии, може ли да държиш отговорни хора заради нещо, направено от прадедите им преди 200 години, това първо и второ народът е казал "голям залък лапни, голяма дума не казвай". Щото да не ти сервира животът нещо, дето да се чудиш с какъв акъл си ги говорила разни...

# 732
  • sofia
  • Мнения: 730
Ако и нашите предци са мислели/ като Дези, напр./ България сега нямаше да я има.

# 733
  • Мнения: 9 710
И всичко тръгна от коледната елха на Зейнеб Joy

# 734
  • Мнения: 3 677
И всичко тръгна от коледната елха на Зейнеб Joy

 Добре, че каза, тъкмо се питах кой е пръднал тука, че така неприятно се е получило  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт