Информация за МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов) - 13

  • 111 062
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: X
Токуда не е това, което беше. Напоследък там има големи промени.
Виждала съм,  настанени мами на 3-я етаж с бебенцата слизаха да си вземат бебенцата от втория етаж и се пътуваха с асансьора, който е и за служители, от страната на кафето, и се ползва само с карти.

# 721
  • Мнения: 441
Виждала съм,  настанени мами на 3-я етаж с бебенцата слизаха да си вземат бебенцата от втория етаж и се пътуваха с асансьора, който е и за служители, от страната на кафето, и се ползва само с карти.


Мен това ме притеснява.  Няма гаранция,  че изобщо ще мога да ставам и да се разкарвам по етажите да си видя бебето,  само защото те не са си организирали нещата.  И после ще плащаме еднаква цена и тези,  които са настанени далеч от бебетата си,  и тези,  които са имали късмета да са с тях в родилното отделение.  Струва ми се не ок изобщо.

# 722
  • Мнения: 16 871
Герда, това, че си фен на Надежда е ясно. Ама като не си раждала в Токуда или лежала, за да направиш сравнение.... недей ✌

# 723
  • Мнения: X
А, Верче, аз не спамя.
Ти сама кажи от кога са ти впечатленията, защото аз раждах съвсем скоро.
 А, как няма да съм фен на болницата, като бях много доволна, а аз съм най-кошмарният вечно недоволен, недоверчив и мрънкащ пациент.

# 724
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Виждала съм,  настанени мами на 3-я етаж с бебенцата слизаха да си вземат бебенцата от втория етаж и се пътуваха с асансьора, който е и за служители, от страната на кафето, и се ползва само с карти.


Мен това ме притеснява.  Няма гаранция,  че изобщо ще мога да ставам и да се разкарвам по етажите да си видя бебето,  само защото те не са си организирали нещата.  И после ще плащаме еднаква цена и тези,  които са настанени далеч от бебетата си,  и тези,  които са имали късмета да са с тях в родилното отделение.  Струва ми се не ок изобщо.

Доколкото разбрах от отворените врати, бебето си е постоянно при майката, освен ако самата майка не желае да си почине или самият бебок няма някакви по-специални нужди от обгрижване. Вземат се за визитация и тоалет два пъти на ден. За секцио не слушах внимателно, но мисля, че пак същото - след излизане от реанимация и привеждане в постродилно при желание бебето може да си е при теб.

Та не разбирам какво значение има къде ще си настанен.  Peace Може и аз нещо да не съм разбрала де  Blush

# 725
  • Мнения: X
Главно настаняват на 2-я етаж.
Аз бях с няколко мами в една стая, раждахме 4 жени, заедно бяхме в интензивно и после в родилно, много беше весело и забавно. Сприятелихме се и си чатим на вайбър.
 Още съм изключително благодарна, че едната мама беше "опитна", вече с второ детенце и ме "светна" на много важни тънкости, ако бях сама, като кукувица щях да пропусна тези преживявания.
 Аз бях секцио и си взимах детето при мен веднага щом можех. За тоалет и визитация от педиатрите го взимаха при другите бебчета. Съветвам да прекарвате колкото се може повече време с бебето след раждането, защото там има медицински персонал и всичко, което ви притеснява ще го обсъдите, а не като се приберете удома да се чудите какво да го правите това бебче.
Аз, примерно, плаках като трябваше да си изкъпя бебето за първи път, защото не знаех какво да правя.

Ако имате възможност посетете училището за бременни в клиниката, поне веднъж, защото там научих изключително полезни неща, много хубаво е презентирано и можете за си зададете всичките въпроси.

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 18:26 от Анонимен

# 726
  • Мнения: 16 871
Аз два пъти лежах в Надежда, заради абортите. Бях на етажа на родилното. Хубава, чиста болница. Малко ми беше гадно, че ми се накараха сестрите, защото в моята стая нямаше сапун в тоалетната и аз си измих ръцете в тоалетната в коридора - ами и двете дежурни сестри си го изкараха на мен, че това било служебна тоалетна. И другото, което не ми хареса е, че ги бях помолила да повикат доктор Ташков, а те отказа и ми казаха да си се свързвам сама.

Аз също обмислях Надежда за раждане, още повече с повишения клас неонатология. Спираха ме две основни причини - липса на избор на екип и фактът, че ми е твърде далеч от вкъщи.

Иначе за Токуда - спам е, който не го интересува да пропуска.
Лежала съм в АГ през 2011 г. Заради операция,а родих през февруари. Затова отбелязах, че не е редно да се прави сравнение, когато нямаш поглед.

# 727
  • Мнения: X
Имам поглед как е в Токуда сега.
В Надежда два пъти си виках доктора, пъти който се падах да раждам през акушерките да го питам важни неща. И анестезиолог допълнително ми доведоха да ми обясни каквото не ми е ясно.
Преди акушерките може и да са се държали "дръпнато", но сега  всички се стараят да ти угодят както могат.

# 728
  • Мнения: 441
Малко ми беше гадно, че ми се накараха сестрите, защото в моята стая нямаше сапун в тоалетната и аз си измих ръцете в тоалетната в коридора - ами и двете дежурни сестри си го изкараха на мен, че това било служебна тоалетна. И другото, което не ми хареса е, че ги бях помолила да повикат доктор Ташков, а те отказа и ми казаха да си се свързвам сама.

Звучи ужасно,  да се карат на пациент,  който и без това е уязвим,  за да лежи при тях не е от хубаво. Отвратителни хора...

# 729
  • Мнения: X
На мен никой не ми се е карал, а напротив, въпреки че аз все бях крива и дръпната.
 Бебенцето ми е имало нужда от реанимацията сред раждането, а всички толкова професионално са се държали, че аз не съм разбрала нищо, за да се притеснявам. Едва тези дни кардиоложката каза, че раждането е било много тежко за моето бебче.
  Многа съм благодарна, че са си свършили работата професионално без да ми причиняват излишен стрес.
 В други частни болници се практикува да се преувеличават проблемите на новородените с  финансова цел и лекарите да се правят на велики, дори ограничават даването на инфармация в неанатолагичните отделения.

# 730
  • Мнения: 119
За разкарване е ясно, интересува ме дали бебето може да е при мен, ако съм в стая на 3-и етаж. Все пак там е Патологична бременност и има жени, които постъпват за прекъсване на бременност, от тази гледна точка не знам дали е възможно да има бебета по стаите, а и колкото пъти съм лежала, никога не съм виждала бебе в стаята.

# 731
  • Мнения: X
Попитай на Училището за бременни.
Няма как да съберат жена с бебе и жена за прекъсване.Те обичайно са сами в стая.

Последна редакция: пт, 29 юни 2018, 21:10 от Анонимен

# 732
  • Мнения: 683

И да питам нещо, което забравих на Дните на отворените врати- когато няма места на 2ри етаж и настаняват родилката на 3ти, какво се случва с бебето? Виждала съм майките да ги разхождат на етажа, но ако искат бебетата да са в стаята им, как се случва това на 3 ет?

Ползват асансьора.

Вчера ме изписаха след секцио по спешност (беше планирано за след няколко дни, но младежът избърза). Имаше страшно много родилки и бебета. На третия етаж бяха отганизирали стая с 5 легла и всеки ден чакаха да изпишат някой, за да настанят нов. Лудница и по залите, реанимация... Много бебчета имаше Grinning

И един съвет за секциото - настоявайте да ви раздвижат колкото се може по-рано. Мен ме раздвижиха 12 часа след операцията - час след като раздвижиха родилите предната сутрин и разликата в състоянието ни след това беше огромна.

Екипът, макар и не този, който бях избрала беше супер. Не ме е било страх и за минута.

# 733
  • Мнения: 16 871
dhaini, гадничко си беше. Все пак отивам за аборт / не по желание/ и ми е само до това да си нося и сапун. Как да е - санитарката се смили над мен като видя как ме насметоха и ми донесе течен сапун с помпа, оставен от някоя родилка /която си го е носела/.



И пак спам:
Аз от грижите в Токуда за бебето и мен също съм възхитена. Бебето ми повръщаше кръв и му правиха допълнителни промивки и взимаха проби, за да се установи какво, от къде и как. Не са ми взели един лев допълнително. Освен това ви оставиха и 2 дни допълнителни след пътеката пак заради малкия, пак без да доплащам.
Та понеже мога да сравня 2011 и 2018, затова си позволявам Wink

Но иначе Герда е права и не само за бебетата, ами и за родилки и въобще лечението в частни и държавни болници вече е як бизнес.... нямаш ли пари...май си загубен...

# 734
  • Мнения: X
На етажа за родилките имаше сапун.
Аз също няколко пъти правих аборти в клиниката.

Общи условия

Активация на акаунт