Кюретаж и забременяване след това - тема 76

  • 57 849
  • 743
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 7 525
АДриим - ако не ти харесват думите ми, не ги чети. Те така или иначе не бяха за теб.

Всеки решава сам как да гледа на света и колко да се мръщи. На някои чашата им е наполовина празна, на други - наполовина пълна.
Въпрос на светоглед.

# 661
  • Мнения: 943
Дрийм, звучи ми като да не сте ходили в репродуктивна клиника. Не вярвам да кажете, че 1 година не ви се получава и те да не искат да направят някакъв вид асистенция, предвид и възрастта. Това ви е следващата стъпка според мен.

Ако пък сте ходили и са ви казали това, защо не помислиш за помощ от психолог. Тази страна на нещата изобщо не е за подценяване според мен. Дори напротив, психиката е част от борбата. Аз самата съм готова, ако усетя, че съм пред рухване, да потърся такава помощ. Не ме е срам изобщо от това.

А за "събирането в себе си" - и аз съм същата. Не мога на никого да споделя до такава степен както с вас, защото ще помислят, че съм се вманиачила, а това за момента не е така. Сигурно, ако не бях започнала да пиша във форума, щях да стигна до психиатър. Тук е моментът отново да ви благодаря, че ви има Hug

# 662
  • София
  • Мнения: 7 525
Пропуснала съм Сандра - според Кременски всичко дето не е фактор 2 или фактор 5 - не е тромбофилия. Да, вероятно не е смъртоносно, но неглижирането на останалите фактори води до адски много загуби и проблеми в бременността, и да го правиш съзнателно е нехуманно.

Дианче, жени които са карали безпроблемна бременност не могат да ни разберат.

Кат, аз ходих на психолог преди няколко месеца. Не беше заради бебето, но е свързано - покрай бебето куца концентрацията за работа, а оттам - финансите. А когато работиш за себе си не можеш да се скатаеш. Като цяло разговорът с психолога много ми помогна. Ако се наложи ще отида пак.

# 663
  • Мнения: 4 807
Само моля да не приемате лично моите писаници, с вас споделям, затова пиша всичко както го чувствам на 100%, не сте вие виновни за моето положение Simple Smile))) ДЕли, извинявай ако има нещо, не нарочно
Кет, ходим точно в Инвитро клиника, всички изследвания са добри, лекарите смятат, че засега не е нужно нищо изкуствено, аз настоявах поне за стимулация, искам и инвитро, защото ми писна вече това чакане, обаче и лекарят е на мнение да дадем още шанс, той самият твърди "не давайте излишни пари, после ще ви трябват" демек за бебето, ама то не идва. Съгласна съм да си платя, все още не искат, пък и ММ не иска. Няма проблем и затова не пристъпват към тежката артилерия. Аз съм пред рухване, защото усещам че губя контрол и нещата не зависят от мен, друг път по-лесно се получава каквото и да било, след като положа усилия и вложа енергия, сега не става, това ме смазва Sad(((  чувствам се безсилна
съжалявам за думите и излиянията, затова гледам тук само да чета, защото самата тема отприщва чувствата и думите

# 664
  • Мнения: 943
Дрийм, не се притеснявай да споделяш. Точно тук им е мястото на "излиянията". Разбирам те ужасно добре. През деня съм добре. Но легна ли си вечер и започвам без да искам да изпитвам голяма тревожност, че няма да мога да имам деца и съм ужасно закъсняла за това. Тази мисъл всяка вечер ме стяга за гърлото и не знам как да се отърва от нея. Всеячески се опитвам да не й се поддавам. Понякога успявам, но рядко. Все пак, най-важното в момента е да запазим психическото си здраве. Това е най-трудният път за всяка една от нас.

# 665
  • Sofia
  • Мнения: 113
Дели, аз затова продължавам да дълбая, защото не искам от грешка да се стигне пак до най-лошото. Кременски все пак не е АГ, той дава мнение като генетик, но пак съм му благодарна много.
Казала съм си, че всичко ще направя и аз като чета другите момичета все едно аз съм го писала. Затварям се в себе си и си ми е тежко, понякога ми избива и си рева с дни,не е лесно никак... Но какво ни остава освен да се борим до край, до успех! Стискам палци на всички и ви прегръщам! Все пак идеята на подобни форуми е точно такава - всеки да сподели...

# 666
  • София
  • Мнения: 7 525
Дрийм, в репродуктивна клиника няма искам - не искам. Отиваш за помощ, те предлагат варианти. Но преди това трябва да сте на едно мнение с ТМ, иначе няма да стане... Стискам палци да намерите правилното решение - правилно и добро и за двамата.

Сандра, от тримата генетици в Майчин дом, с които се консултирах, Най-адекватен беше Савов. В момента той е шеф на НГЛ. Между другото другите двама ми казаха че нямам проблем. Добре че отидох при Русев след това.

# 667
  • Sofia
  • Мнения: 113
Дели и аз мисля да отида при него, той е имунолог в Малинов нали? Поне така намерих в интернет. За там чувам много добри отзиви, там правих кариотип на мен и мъжа ми.

# 668
  • София
  • Мнения: 7 525
Сандра, да, Русев е репродуктивен имунолог и ендокринолог и е много добър. Звъниш на регистратурата и си запазваш час, не е необходимо да си техен пациент.

Репродуктивният екип в Малинов също беше много добър, но си тръгнаха вкупом оттам в средата на миналата година (Калчев и Семерджиева), сега отвориха нова клиника, Адела Фертилити. Тях също ги препоръчвам.

# 669
  • Мнения: 996
Някой чувал ли дали е възможно и да е доказано при липсваща тръба ,оплодената яйцеклетка да бъде привлечена от срещуположната тръба и да премине през нея по път за матката?!

Чела съм го някъде май по форумите и май е само догатки.
Не смея да питам АГ,че сигурно ще припадне от поредната глупост,която чува. 😆

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 09:43 от dydito

# 670
  • София
  • Мнения: 10 642
Някой чувал ли дали е възможно и да е доказано при липсваща тръба ,оплодената яйцеклетка да бъде привлечена от срещуположната тръба и да премине през нея по път за матката?!

Чела съм го някъде май по форумите и май е само догадки.
Не смея да питам АГ,че сигурно ще припадне от поредната глупост,която чува. 😆
Не са догатки, така е

# 671
  • Мнения: 847
Щом е било толкова рано и двата пъти, направете задължително НК клетки. Може би кариотип и спермограма също ще са от полза.

В Надежда бях при Ослеков, който е шеф на АГ отделението. Не съм го избирала, имах добри отзиви за болницата от приятели, при него имаше час. Бях отишла да се запиша на ЖК - платена, за да ми обърнат внимание. Е, това получих - конска доза прогестерон (без да ми обясни дори колко време да го взимам и как да го спирам), заедно с успокоението - "Ако имате проблем, имаме спешен кабинет". Отношението на доктора беше меко казано отвратително.

Не бих се върнала в тази "болница" по никакъв повод.
Дели и аз бях при Ослеков и бях ужасно разочарована.Още на прегледа не ми даде никаква надежда като обясних, че след ин витро сега съм забременяла естествено и ми каза че е кухо яйце, но все пак си ме прати вкъщи с кървене и да си чакам след две седмици пак да отида...Ако стане нещо спешно и на мен ми предложи спешния кабинет...Изобщо не отрази факта, че веднага след поставянето на утрогестан започва кървенето...И е шеф на отделението...Ужасно съжалявам, че му се доверих и потърсих късно второ мнение, а можех да спася бебето си ако ми бяха назначили превантивно  фраксипарин, както ми бяха назначили превантивно и прогестерона седмица по рано пак в Надежда...

# 672
  • София
  • Мнения: 7 525
Слънце, аз честно казано бях най-афектирана от поведението му - агресивно грубо и обиждащо ("Как така не сте раждала, а това тука какво е? - сочейки коремната ми операция" и "Утрогестана как ще го взимате - орално или вагинално?". Все едно е моя работа да реша как да го взимам!). Не знам как една "болница за женско здраве" толерира подобно поведение от лекар, и особено на шеф на АГ, към бременни пациентки.

# 673
  • Мнения: 218
Здравейте, момичета. На новодошлите, бъдете силни. Мисля, че все по - малко излагации има с К и по - добре да се направи по - набързо. Аз съм безкрайно благодарна на лекарката, която ми прави К, че потвърди миседа в 10 сутринта и в 11 вече бях на К. Имаше малко усложнение после със слепване на шийката, но май това спомогна да устискам до момента бременността си и се моля да издържи още няколко седмици, че е много рано още.
За всички, които са в омагьосания кръг на намразения Ц всеки месец щом го виддят- знам какво е, живях така почти 7 години /тогавашния ми мъж не искаше да е асистирано, а задължително естествено/. Плачех на всеки първи ден от Ц. 
Дрийм, може да ти звучи клиширано и нереално, но първия път, когато забременях, беше точно в месеца, в който с новия ми мъж решихме да изчакаме малко и абсолютно не го очаквах /надявах се, но не го очаквах/.  Вторият път пък стана на шега... видяхме фоликул на прегледа, който беше пред пукане и като се прибрах попитах мм дали спираме да се пазим след К, очаквайки пак да отнеме няколко месеца, а то взе че стана.
Няма правила, наистина, просто малко спокойствие. Силите ще ви трябват и след забременяването... най - вече тогава.  Всички сме забременявали ,което означава, че пак ще стане... после е трудното, пестете си стреса за тогава.
Поръсвам ви с ритлив розов прашец с пожелание за една спокойна и позитивна седмица.

# 674
  • Мнения: 303
Момичета, минаха два месеца откакто не съм влизала в форума и не съм ви писала.
Отдалечих се като си мислех че така ще мисля по-малко за всичко, дори започнах да плета (между другото това върши работа Simple Smile )
Обаче проблемите си стоят.
Бях на лекар преди  седмица и половина и уж всичко (това не в репродуктивна клиника) ...успокоих се ама се обръщам към Вас докато изчакам часа в щерев а той е на 13-ти.
От 05.01 до 08.01.2018г., на 27-мия ден от цикъла, имах по капка кръв (едвам едвам уловима) и на 09 си тръгна. Първия въпрос ми е от кога е редно да броя новия цикъл. На 16-ти бях на лекар и всичко добре. Бебеправихме, ама не съм следяла овулацията и не очаквам да се е получило. Днес, на 21 ден или на 25 тия,  обаче при ходене до тоалетната забелязах че имам кръв... и отново съм шаш и паника Simple Smile та на какво може да се дължи според вас

Общи условия

Активация на акаунт