eBay – 98

  • 63 820
  • 736
  •   1
Отговори
# 360
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
yess, на коя дата ти присъдиха refund-а?
Получил си уведомителен e-mail, във връзка с връщането на парите, нали? А също така – като влезеш в профила си в PP, предполагам, виждаш самия refund, отразен горе-долу по този начин?

# 361
  • Мнения: 2 909
Сега се сетих, че не обнових срока
на картата в сайта , че й изтече срока. Много съм блонди. Благодаря

# 362
  • Мнения: 102
Здравейте,
Искам да си поръчам епилатор от ebay.de, но ме притенсява въпросът с гаранцията. Как се процедира в случай, че има проблем със стоката.
P.S. Извинявам се,че така нахлувам в темата, но не поръчвам често, а сега искам бързо да хвана намалението.
Благодаря ви предварително.

# 363
  • София
  • Мнения: 179
Здравейте,
искам да ползвам снайпер за даване на оферта в последните секунди.
За английския ebay.uk с доставка до Английски адрес, примерно цената на доставка е 2 паунда.
В снайпера ми пише доставка 21 паунда, защото го изчислява до САЩ.
Това има ли някакво значение, или снайпера се ползва само за наддаване, като цената за доставка не се гледа и не влияе на цената за доставка в сайта на ebay?
Може ли да се коригира по някакъв начин мястото за доставка в снайпера?
За BiddingScheduler става въпрос.

# 364
  • софия
  • Мнения: 507
Момичета дайте съвет какво да направя.На 29.06.18 закупих комплект бански от продавач с висок рейтинг.До днес стоката все още не  е изпратена ,а когато му писах се започна шикалкавене.Този цвят го нямал в момента независимо ,че когато пазарувах го имаше .Написах му да ми каже какъв има за да ми изпрати друг цвят.Вечерта получавам отговор с наличните цветове.Отговарям му веднага да изпрати един от тези ,които има.На сутринта получавам отговор "няма го този " дали може да изпрати друг.После получавам съобщение за някакъв техен празник и още глупости ,които вече и не разбрах.Вдигна ми кръвното от раз.Стоката би трябвало да дойде от Англия ,но почвам да се замислям дали не е някой малоумен китаец.Има ли срок в ,който трябва да изпрати стоката или  до кога трябва да чакам за да пусна диспут?До сега не съм имала проблем ,но очевидно предишната и тази покупки са ми каръшки.

# 365
  • София
  • Мнения: 9 942
Сигурно е дропшипър.
Всъщност, може ли да се разбере дали е такъв или има стоките на склад (но на същия континент)?

# 366
  • софия
  • Мнения: 507
Нямам идея как да проверя ето линк към него  https://www.ebay.co.uk/usr/luckpingping?_trksid=p2047675.l2559

# 367
  • Мнения: 3 213
Пише, че е базиран в Китай. На твое място щях да повдигна диспут и да уведомя ибей.

# 368
  • Мнения: 400
Здравейте, имам следния казус: Закупих марков часовник, който след като получих се оказа реплика. Свързах се с продавача, който твърди че е оригинален и ако искам да върна часовника. Съответно аз го изпратих с проследяващ номер, но времето до което трябваше да го получи продавача вчера изтече. Съответно той е отворил диспут и Ибей ми връщат отговор, че няма да получа връщане на парите, защото продавача не е получил часовника. Аз имам тракинг номер, но с него се вижда само до напускането на България, от там нататък няма информация къде се намира пратката. Някой може ли да даде съвет как да процедирам?

# 369
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
За съжаление, не си в добра позиция. Мисля, че няма какво да се направи... Confused

Когато връщаш дадена стока, трябва да си сигурна, че ще стигне обратно до продавача в срок. Това е твоя грижа и задължение. Защото, в противен случай, развоят на събитията често е такъв, като при теб.

Ако стоката е скъпа, винаги бих предпочела да я върна чрез куриер, отколкото посредством БГ-Пощи, защото вторите не са особено надеждни.

# 370
  • Мнения: 400
За съжаление, не си в добра позиция. Мисля, че няма какво да се направи... Confused

Когато връщаш дадена стока, трябва да си сигурна, че ще стигне обратно до продавача в срок. Това е твоя грижа и задължение. Защото, в противен случай, развоят на събитията често е такъв, като при теб.

Ако стоката е скъпа, винаги бих предпочела да я върна чрез куриер, отколкото посредством БГ-Пощи, защото вторите не са особено надеждни.
Благодаря, за отоговора! Аз си мислех че, аз съм в изгодната позиция, защото знам че е забранено продаването на реплики в Ибей, но уви. А ако все пак часовника пристигне, няма вариянт да ми се върнат парите, така ли?

# 371
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Мисля, че "не", защото срокът е изтекъл.

Всъщност, изписа ли ти се някъде, че кейсът е затворен? По принцип, веднъж затворен, нито един кейс не може да бъде отворен отново – решението на eBay се води окончателно. Сроковете в тази платформа са от огромна важност – грешка е да бъдат неглижирани от потребителите.

Да, продажбата на реплики е строго забранена, но има и нещо друго – купувачът трудно би могъл еднолично да докаже, че закупената стока е фалшива; на практика, е неговата дума срещу тази на търговеца. Пък е много вероятно и купувачът да е измамник – затова практиката с връщането е измислена уж като най-справедлива.

Все пак, нищо не пречи да се свържеш лично с eBay и да ги попиташ за казуса си. Peace

# 372
  • Мнения: 400
Мисля, че "не", защото срокът е изтекъл.

Всъщност, изписа ли ти се някъде, че кейсът е затворен? По принцип, веднъж затворен, нито един кейс не може да бъде отворен отново – решението на eBay се води окончателно. Сроковете в тази платформа са от огромна важност – грешка е да бъдат неглижирани от потребителите.

Да, продажбата на реплики е строго забранена, но има и нещо друго – купувачът трудно би могъл еднолично да докаже, че закупената стока е фалшива; на практика, е неговата дума срещу тази на търговеца. Пък е много вероятно и купувачът да е измамник – затова практиката с връщането е измислена уж като най-справедлива.

Все пак, нищо не пречи да се свържеш лично с eBay и да ги попиташ за казуса си. Peace
Да, изписа ми че кейса е затворен.

# 373
  • Sofia
  • Мнения: 15 568
Тогава не мисля, че има място за надежда, съжалявам...

Колко струваше часовникът?

# 374
  • Мнения: 400
Тогава не мисля, че има място за надежда, съжалявам...

Колко струваше часовникът?
25 паунда

Общи условия

Активация на акаунт