Околоколедни бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 91 165
  • 754
  •   2
Отговори
# 525
  • В страната на бурите
  • Мнения: 960
Благодаря за съвета.

# 526
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Направих торта с готови кори от руски магазин за торта Медовник, но забърках крем от заквасена и сладкарска сметана.  Някой ползвал ти е тези кори, да ми каже колко време им трябва да омекнат? Стоят като сухари. Само тичам до хладилника с вилица и я боцкам, а тя твърда......
НапихА, но се оказва че крема е малко-700гр заквасена  сметана и 350 сладкарска
5 блатчета

# 527
  • София
  • Мнения: 10 877
Направих торта с готови кори от руски магазин за торта Медовник, но забърках крем от заквасена и сладкарска сметана.  Някой ползвал ти е тези кори, да ми каже колко време им трябва да омекнат? Стоят като сухари. Само тичам до хладилника с вилица и я боцкам, а тя твърда......
НапихА, но се оказва че крема е малко-700гр заквасена  сметана и 350 сладкарска
5 блатчета

Защо реши, че е малко?
Ето как изглежда като се разреже: Медена торта

# 528
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Сухи ми стоят блатовете иначе изглежда по същия начин.

# 529
  • София
  • Мнения: 10 877
Сухи ми стоят блатовете иначе изглежда по същия начин.

Просто така се прави тортата. Ако изчакаш още няколко часа, може да имаш друго мнение за крайния резултат.

# 530
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Сухи ми стоят блатовете иначе изглежда по същия начин.

Просто така се прави тортата. Ако изчакаш още няколко часа, може да имаш друго мнение за крайния резултат.
Има и за утре 😊

# 531
  • София
  • Мнения: 295
Здравейте, правих тиквеник, но ми се получи малко сух. Не го покрих и два дена си стоя така и съвсем изсъхна. Ако го залея с прясно мляко, яйца и захар дали ще се получи нещо като млечна баница?

# 532
  • Русе
  • Мнения: 5 212
Здравейте, правих тиквеник, но ми се получи малко сух. Не го покрих и два дена си стоя така и съвсем изсъхна. Ако го залея с прясно мляко, яйца и захар дали ще се получи нещо като млечна баница?

За много години!

Ако не са препечени корите, можете да получите вдъхновение от тази рецепта. Успех!

# 533
  • Мнения: 184
За много години! Правих торта по рецепта от интернет. Блата се прави като се слагат сметана и масло да заври на котлона. Добавя се натурален шоколад. Когато стане еднородна смес се добават бисквити. За глазурата: сметана и масло на водна баня. Добавя се същия шоколад. Обаче глазурата ми се пресече. Някой да има идея защо, за да не допускам същата грешка?

# 534
  • на 13-я етаж
  • Мнения: 95
За много години! Правих торта по рецепта от интернет. Блата се прави като се слагат сметана и масло да заври на котлона. Добавя се натурален шоколад. Когато стане еднородна смес се добават бисквити. За глазурата: сметана и масло на водна баня. Добавя се същия шоколад. Обаче глазурата ми се пресече. Някой да има идея защо, за да не допускам същата грешка?

Според мен температурата тие била висока и тъй катое на водна баня вероятно врящата вода е стигала до съда отгоре. Не знам да ли го обясних добре , но се надявам да си ме разбрала.Blush

# 535
  • Мнения: 10 382
Не знам защо, но на мен винаги ми се пресича течната сметана, каквото и да я правя. Един път си спасих една торта, като добавих почти цял пакет крем Парадайз в пресечената смес

# 536
  • Мнения: 184
За много години! Правих торта по рецепта от интернет. Блата се прави като се слагат сметана и масло да заври на котлона. Добавя се натурален шоколад. Когато стане еднородна смес се добават бисквити. За глазурата: сметана и масло на водна баня. Добавя се същия шоколад. Обаче глазурата ми се пресече. Някой да има идея защо, за да не допускам същата грешка?

Според мен температурата тие била висока и тъй катое на водна баня вероятно врящата вода е стигала до съда отгоре. Не знам да ли го обясних добре , но се надявам да си ме разбрала.Blush
И аз това си помислих, но същата сметана със същото масло, сложено директно на котлона да заври не се пресече.
Е, тортата се изяде без глазура Simple Smile

# 537
  • на 13-я етаж
  • Мнения: 95
Veselia, шоколадът се пресича при температура над60 градуса или попаднала вода или пара в него.
Не се отчайвай и аз не съм " велика" кулинарка , но с опита нещата се получават все по- добре.

Успех!:blush

# 538
  • Мнения: 184
Veselia, шоколадът се пресича при температура над60 градуса или попаднала вода или пара в него.
Не се отчайвай и аз не съм " велика" кулинарка , но с опита нещата се получават все по- добре.

Успех!:blush
Ахаааааааааааа, сега си го обяснявам. Когато сметаната и маслото завряха ги махнах от котлона и тогава сложих шоколада. А за глазурата остана във горещата вода.
Мерси Simple Smile

# 539
  • Русе
  • Мнения: 8 801
Здравейте и за много години!  Hug  bouquet

За пръв път ще правя заек, може ли изпитана рецепта? Благодаря!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт