Околоколедни бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 91 232
  • 754
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 2 567
Мими, разбира се,че ще я дам. Баба я прави на око с продуктите.
Правихме я заедно преди години и записах уж точна доза.
Ще я правя тази седмица и искам да съм точна.

# 511
  • Мнения: 2 053
Peych, Vanja77, благодаря!!!

# 512
  • Мнения: 822
Пилешкото филе го мариновах вчера сутринта, а ще го приготвям късно тази вечер. Това проблем ли е?

# 513
  • Мнения: X
Изпекох баклавата, оставиля съм я да изстине. Сега изстива и сиропа.
Кога да заливам и може ли и двете да са студени? Да не ми се вкашне баклавата.
Искам да сложа и масло, шбяче ми кажете кога и как, за да не орезиля положението, че много ми е важно.

# 514
  • Мнения: 3 819
Точно вчера се образовах аз как се прави баклава.
Едната тавичка я направих като между корите слагах разтопено масло и плънката беше само един ред посредата.
Втората тавичка я наредих с плънка между корите, но маслото го сложих в процепите след като я разрязах.
Мацнах и малко масло отгоре.
И в двата случая маслото се слага преди печенето.
Трябва едното да е топло, а другото студено.
Вчера сложих студен сироп на топла баклава, а днес долях малко топъл сироп на студената баклава.
Изглежда добре, довечера ще видим яде ли се.

# 515
  • Русе
  • Мнения: 5 238
Изпекох баклавата, оставиля съм я да изстине. Сега изстива и сиропа.
Кога да заливам и може ли и двете да са студени? Да не ми се вкашне баклавата.
Искам да сложа и масло, шбяче ми кажете кога и как, за да не орезиля положението, че много ми е важно.

Баклавата трябва да бъде изстинала, а сиропа горещ. Сипвай с черпаче по малко докато свърши.

Едното от двете - баклавата или сиропът винаги трябва да бъде горещ /а/ , а другото студено /а/.

# 516
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Направих торта с готови кори от руски магазин за торта Медовник, но забърках крем от заквасена и сладкарска сметана.  Някой ползвал ти е тези кори, да ми каже колко време им трябва да омекнат? Стоят като сухари. Само тичам до хладилника с вилица и я боцкам, а тя твърда......

# 517
  • Мнения: X
Направих памук погачата преди малко, но ми се струва, че сложих повече олио, отколкото трябва. Проблем ли ще е? А и също така забравих да сложа брашно в тавата, а само олио, дали ще се залепи? Тя тавата ми е и с незалепващо покритие, ама все пак..?

# 518
  • София
  • Мнения: 4 725
В 11 часа сложих свински пържоли от врат маринатата е от лук,1ч.ч.бира ,подправка за свинско месо и въпроса ми е колко време мо е да седят ?

# 519
  • София
  • Мнения: 27
Правих новогодишната маслена погача на Йоли и като я извадих от тавата на решетка да изстива се разпадна. Иначе е добре изпечена. Къде сгреших?
Весело посрещане на Новата година!

# 520
  • Стара Загора
  • Мнения: 485
Направих торта с готови кори от руски магазин за торта Медовник, но забърках крем от заквасена и сладкарска сметана.  Някой ползвал ти е тези кори, да ми каже колко време им трябва да омекнат? Стоят като сухари. Само тичам до хладилника с вилица и я боцкам, а тя твърда......
Моята за 24 часа е ок.

# 521
  • София
  • Мнения: 10 969
Направих торта с готови кори от руски магазин за торта Медовник, но забърках крем от заквасена и сладкарска сметана.  Някой ползвал ти е тези кори, да ми каже колко време им трябва да омекнат? Стоят като сухари. Само тичам до хладилника с вилица и я боцкам, а тя твърда......

Трябва да престои най-малко 12 часа в хладилника.

# 522
  • у нас
  • Мнения: 1 870
Значи довечера ще ядем бисквити с крем:grinning: Благодаря ви момичита. За следващия път ще знам да не я правя в деня предвиден и за ядене.

# 523
  • В страната на бурите
  • Мнения: 961
Здравейте, как се оправя баклава, която не е достатъчно напоена - стои малко суха, а вече е залята със сироп?

# 524
  • WonderLand
  • Мнения: 3 896
Аз бих заляла с още топъл захарен сироп.

Общи условия

Активация на акаунт