Околоколедни бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 91 335
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 11 749
Нее, разкашка се отдолу.
Ти колко сироп изля, на колко кори и колко ти е маслото??

# 76
  • Мнения: 9 150
някой от продуктите е бил топъл още (зависи кой оставяш студен - баклавата, или сиропа). От много сироп не се разкашва. Аз слагам много Simple Smile защото така я обичаме.

# 77
  • Мнения: X
Един пакет кори, маслото е много малко, а сиропът явно дойде повече.
Трябваше да сложа малко, да изчакам да попие и ако имаше нужда да го подварявам и дозаливам.
 Уж, баклавата беше студена отгоре,а сиропът врял....
 Но може би, това наистина е грешката!

# 78
  • София
  • Мнения: 11 749
някой от продуктите е бил топъл още (зависи кой оставяш студен - баклавата, или сиропа). От много сироп не се разкашва. Аз слагам много Simple Smile защото така я обичаме.
Точно! Ако е била все още топла баклавата  и  е залята с топъл сироп точно така се получава. Затова винаги когато приготвям баклава, а моята е с 350 -400 г масло я оставям за 2 -,3, 4 дни да преседи покрита с фолио  на студено и чак тогава я заливам. Така става хрупкава и много хубава.

# 79
  • Мнения: X
Но пък е вкусна.

# 80
  • Мнения: 9 150
аз я заливам студена (добре охладена, 24ч) със студен сироп. Поема по-бавно, но повече ми харесва.

# 81
  • София
  • Мнения: 11 749
Убедена съм!!

# 82
  • Мнения: X
Пак се изложих със сладкишите. Но поне потренирах за Коледната баклава.Тогава ще трябва да се справя по-добре.

# 83
  • Мнения: 1 718
Здравейте! Искам да питам дали има някаква закономерност колко милилитра газирана вода се слага на баницата? Mr. Green На 500гр. кори колко слагате? Аз съм голяма претенция и не обичам да става кашкава. Ако се сложи по-малко,  пък става жилава. Искам да науча точните пропорции и да ги прилагам според различното количество кори.

# 84
  • Мнения: 2 786
На 500 гр кори, слагам 500гр течност - в това влизат 4 яйца и мляко, прясно предпочитаме у дома, ако кисело и/или вода, слагам и щипка сол, че аз обезсолявам сиренето.

П.п за баклавата да попитам - лимон/лимонтозу,   не слагате ли в сиропа?  Аз понеже много,  много рядко правя у дома, че само аз ям, но слагам, грешка ли е?
Инак, и аз я правя  - студен сироп,  студена баклавата.

# 85
  • Русе
  • Мнения: 5 275
..............................................................................

П.п за баклавата да попитам - лимон/лимонтозу,   не слагате ли в сиропа?  Аз понеже много,  много рядко правя у дома, че само аз ям, но слагам, грешка ли е?
Инак, и аз я правя  - студен сироп,  студена баклавата.

http://ipeychev9.blogspot.bg/2014/11/blog-post_25.html




# 86
  • Мнения: 9 052
Благодаря за темата! Имам 3 големи и добре узрели круши, дайте идея как да ги приготвя?

пълнени със стафиди, орехи и малк обренди .

# 87
  • Мнения: 892
Здравейте ☺ Бихте ли споделили хубава рецепта за колсло. Благодаря предварително ☺

# 88
  • София
  • Мнения: 11 749
..............................П.п за баклавата да попитам - лимон/лимонтозу,   не слагате ли в сиропа?  Аз понеже много,  много рядко правя у дома, че само аз ям, но слагам, грешка ли е?
Инак, и аз я правя  - студен сироп,  студена баклавата.
Винаги се добавя около 1/4  ч.л. или няколко капки лим. сок, но нали е по подразбиране затова не го написах.

# 89
  • Мнения: 4 859
Здравейте ☺ Бихте ли споделили хубава рецепта за колсло. Благодаря предварително ☺
По тази рецепта е много вкусна,аз си слагам и настърган лук и я правя с обикновено бяло зеле,не китайско
http://katterinar.blogspot.bg/2014/01/blog-post_19.html?m=1

Общи условия

Активация на акаунт