Витамин B12 - тема 2

  • 110 141
  • 836
  •   1
Отговори
# 780
  • Мнения: 700
Момичета, и при мен Б12 като добавка източва желязото! Спирам го. Ще търся някакъв баланс чрез храните.
Нищо не източва.. Прочети горния пост..
В12 ако го усвояваш от храните е Супер. Значи имаш напълно здрав стомах, здрави черва, ядеш изцяло отгледана в твоята градина продукция и месо в дом ферма, яйца от дом кокошки. Не си се ваксинирала  и нямаш скрити хронични въпаления. И аз го искам този рай!

# 781
  • Мнения: 10 214
Нищо не източва.. Прочети горния пост..
В12 ако го усвояваш от храните е Супер. Значи имаш напълно здрав стомах, здрави черва, ядеш изцяло отгледана в твоята градина продукция и месо в дом ферма, яйца от дом кокошки. Не си се ваксинирала  и нямаш скрити хронични въпаления. И аз го искам този рай!
Да, някои действително са в този рай. Майка ми вдигна нивото на витамина за 2 месеца от 320 на 690 само с храната, не чак толкова прецизно селектирана, но все пак внимателно подбрана.

# 782
  • Мнения: 4 196
Какво ядеше майка ти? И в какви количества?

# 783
  • Мнения: 3 616
Какво ядеше майка ти? И в какви количества?
И Аз се интересувам но това може да се постигне само с здрав стомах.

# 784
  • Мнения: 27
Здравейте,
Моля за съдействие- днес си направих тест за Витамин В 12 в Кандиларов, резултатът ми е следният: 706.2 pmol/l ( референтна стойност  141 - 489, метод ECLIA).
Какво означава това, добри ли са стойностите?

# 785
  • Мнения: 4 196
Здравейте,
Моля за съдействие- днес си направих тест за Витамин В 12 в Кандиларов, резултатът ми е следният: 706.2 pmol/l ( референтна стойност  141 - 489, метод ECLIA).
Какво означава това, добри ли са стойностите?

Да

# 786
  • Мнения: 27
Здравейте,
Моля за съдействие- днес си направих тест за Витамин В 12 в Кандиларов, резултатът ми е следният: 706.2 pmol/l ( референтна стойност  141 - 489, метод ECLIA).
Какво означава това, добри ли са стойностите?

Да

Благодаря!

# 787
  • Мнения: 10 214
Здравейте,
Моля за съдействие- днес си направих тест за Витамин В 12 в Кандиларов, резултатът ми е следният: 706.2 pmol/l ( референтна стойност  141 - 489, метод ECLIA).
Какво означава това, добри ли са стойностите?
С какво е постигната тази стойност, с добавка ли? За колко време? Какви са нивата на желязото към момента? Благодаря предварително. Flowers Hibiscus

# 788
  • Мнения: 10 214
Какво ядеше майка ти? И в какви количества?
И Аз се интересувам но това може да се постигне само с здрав стомах.
Да, майка ми е с прекрасно храносмилане. Храните: агнешки черен дроб, риба и яйца. Първите две по 3-4 пъти седмично, третата - ежедневно. Ако и при моите измъчени черва се получи, значи рецептата е универсална.

# 789
  • Мнения: 4 196
Агнешкият дбор как го приготвяхте? трябва ли да е алангле? рибата има ли значение каква? Яйцата доколкото съм чела не са кой знае колко богати на В12.

# 790
  • Мнения: 10 214
Агнешкият дбор как го приготвяхте? трябва ли да е алангле? рибата има ли значение каква? Яйцата доколкото съм чела не са кой знае колко богати на В12.
Да, точно така за дроба. Рибата - тя купува предимно пъстърва и скумрия. От яйцата ядем само жълтъците, сурови - има Б12 в тях, но не като в дробчето.

# 791
  • Мнения: 700
[video][/video][soul 81][/b],  радвам се за майка ти. Тяхното поколение е добре, ние да му мислим. В домашни жълтъци има достатъчно от всички витамини и вещества / щом едно пиле се храни 21 +2 дни само с 1 жълтък/. Работата е как се усвояват... Разбира се дроб, месо също. Аз ги комбинирам със зеленчуци, защ там е В9. А те работят заедно

# 792
  • Мнения: 3 616
Агнешкият дбор как го приготвяхте? трябва ли да е алангле? рибата има ли значение каква? Яйцата доколкото съм чела не са кой знае колко богати на В12.
Да, точно така за дроба. Рибата - тя купува предимно пъстърва и скумрия. От яйцата ядем само жълтъците, сурови - има Б12 в тях, но не като в дробчето.
Е полезно ли е дробът да е с кръв?

# 793
  • Мнения: 10 214
Е полезно ли е дробът да е с кръв?
Всъщност само така е полезен. Simple Smile Преди това минимум 3 денонощия в камерата, за да се обеззарази и после се готви.

# 794
  • Мнения: 3 616
Е полезно ли е дробът да е с кръв?
Всъщност само така е полезен. Simple Smile Преди това минимум 3 денонощия в камерата, за да се обеззарази и после се готви.
Само печен ли, не и ли се е догадило всеки  ден през ден да яде дроб?

Общи условия

Активация на акаунт