Витамин B12 - тема 2

  • 110 140
  • 836
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 10 214
Варен. Нищо й няма, екстра си е - Б12 се повиши много, хемоглобинът също. Аз за мен се чудя при този бавен метаболизъм дали ще мога по нейния начин, но ще опитам.

# 796
  • Мнения: 4 196
Браво! Аз, обаче, не виждам как ще ям дроб алангле, мене сготвен ми е гнусничък, па алангле, ще повърна просто.

# 797
  • Мнения: 47
https://herbamedicabg.com/produkt/akti-b12-1000-5000-mcg-hidroksikobalamin-2/
 Ето още едни капки за нос. Но има едно оплакване от разкървавяване на носа, някой с подобно оплакване от другите капки?

Последна редакция: нд, 29 апр 2018, 19:25 от warmi

# 798
  • Мнения: 27
Здравейте,
Моля за съдействие- днес си направих тест за Витамин В 12 в Кандиларов, резултатът ми е следният: 706.2 pmol/l ( референтна стойност  141 - 489, метод ECLIA).
Какво означава това, добри ли са стойностите?
С какво е постигната тази стойност, с добавка ли? За колко време? Какви са нивата на желязото към момента? Благодаря предварително. Flowers Hibiscus
И за мен това е огромна изненада, нямам представа. За първи път изследвам нивата на витамина, но не обичам меса, рядко ям месо, а карантии- не вкусвам. Ходих на класически хомеопат и тя реши да ме изпрати на това изследване.
Желязото ми е мерено последно през втората бременност, преди 2 години, не помня стойност, но беше доста добре. Като цяло се старая да се храня здравословно, доста пълнозърнести храни приемам, вероятно има връзка.

# 799
  • Мнения: 70
https://vitarama.bg/shop/bg/p/b12-active-1000-60-tablete

Може ли мнение за този комбиниран препарат! Благодаря

# 800
  • Мнения: 427
Здравейте, пия втора опаковка от тези естествени варианти на Б12, фолиева и Б6. Вдигнала съм вече нивата и док каза да ги спра.  Пила съм 15-20 таблетки от общо 100. Ако някой иска да ги купи да ми пише Simple Smile

# 801
  • Мнения: 427
Здравейте, пия втора опаковка от тези естествени варианти на Б12, фолиева и Б6. Вдигнала съм вече нивата и док каза да ги спра.  Пила съм 15-20 таблетки от общо 100. Ако някой иска да ги купи да ми пише Simple Smile
На каква цена ги предлагате? Колко бързо вдигнахте нивата от тях?

# 802
  • Мнения: 427
Здравей, за няколко месеца. Пих ги 3 месеца до към януари, пауза до март и после още 2 седмици. Избързах да ги купя преди изследването. Моят Вит.В12 беше много нисък около и под 200.

# 803
  • Мнения: 1 633
Здравейте искам да изследвам Б12 на себе си и на двете си деца. Може ли да ми препоръчате освен този витамин какво др да пуснем като изследвания. Решила съм  ПКК, ДКК, Вит Б, Вит Д, магнезий. Какво друго бих могла да добавя?


# 804
  • Мнения: 1 554
Момичета, колко време трябва да не пия витамини, за да си пусна контрола на Вит Б12 и Д3 (ако знаете за Д3). За една седмица ще стане ли, тъй като бързам за стимулация и трябва да знам какви са нивата и да продължавам с витамините, ако не са се качили достатъчно

# 805
  • София
  • Мнения: 6 010
10-14 дни се препоръчва.

# 806
  • Варна
  • Мнения: 708
ох заболя ме глава от ровене по сайтове, моля ви дайте акъл какво да взема да пия, трябват ми пренатални витамини които обаче да са с мета фолиева и без Б12 или ако има да е в много мизерни дози, защото хич не ми понася, но пък да има всичко друго като желязо, магнезий, цинк и т.н в достатъчни за бременност количества, може и да са мултивитамини или комбинация от два три вида...Rolling EyesSad

# 807
  • Мнения: 1 131
Попринцип на мен доц. Русев ми каза след последната инжекция Б12 - 10 дни пауза и да се изследвам. За пероралната форма имам малко различна информация.
Аз лично наскоро правих контрола, не съм спирала нищо от пероралните. Така имах реална представа какво да правя с дозировката оттук нататък, защото и без друго съм с дефицити и ако ги спра няма да мога да преценя.

Последна редакция: ср, 09 май 2018, 19:31 от Peoney

# 808
  • Мнения: 11 911
Здравейте искам да изследвам Б12 на себе си и на двете си деца. Може ли да ми препоръчате освен този витамин какво др да пуснем като изследвания. Решила съм  ПКК, ДКК, Вит Б, Вит Д, магнезий. Какво друго бих могла да добавя?


Чела съм, че изследването на магнезий в кръв не било особено точно и някои твърдят, че няма смисъл даже от него.
Иначе аз препоръчвам и В9 (фолиева к-на) да изследвате, желязо не е лошо също да проверите.

# 809
  • Мнения: 3 616
Поне 3седмици да са минали.

Общи условия

Активация на акаунт