Сваля ли ме или си играе с мен

  • 17 537
  • 107
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Преди близо половин година започнах да работя на ново място, където ме "вързаха" за един много готин колега. Първоначално го харесах само визуално, но той започна да ме кани да прекарваме заедно обедната почивка, после да илизаме заедно на по цигара, разказа ми доста за себе си, разпита ме доста за мен... Около месец след като се запознахме, вече беше навсякъде с мен, на обяд, на цигара, до магазина за закуска ... Но, само в работно време. Светна ми лампичката, че нещо не е съвсем наред и тогава той се постара, уж съвсем случайно да разбера, че е бил обвързан допреди няколко дни, което удобно беше забравил да спомене, че вече е сам и за сега така му е добре. Последва леко отдръпване от негова страна, естествено след като бях започнала да проявявам интерес. След около два месеца, започна да ми разказва каква жена търси, от какво се нуждае и подобни истории, аз обаче вече си имах едно наум и му отговорих - "Пожелавам ти късмет в търсенето". Той обаче продължи да се увърта около мен. Държах го на ръка разстояние около 2 месеца, но той не се отказа, напротив, ставаше все по-мил и напорист. Реших да му дам нов шанс и спрях да го държа на разстояние. Това беше преди 2-3 седмици, от тогава той доста скъси чисто физически дистанцията между нас. При всеки удобен случай ме докосва, навежда се към мен, определено изглежда все едно търси близост. Винаги, когато вляза в стаята, той ме гледа с широка усмивка. Постоянно си търси причина да ме заговори, а ако нещо не съм в настроение, направо се превръща в частния ми шут, докато не ме развесели. Не се държи така с всички, но и с мен се ограничава до тук. Не ме е канил никъде извън работа, поне не и като хората и не и на нещо, за което бих проявила интерес. Не мога да го разбера - иска ли да е с мен или си играе с мен? Знае ли самия той какво иска? Една колежка откровенно ми каза още в началото, че той ме сваля, а скоро беше убедена, че ние сме заедно. Виждам как друг колега с интерес наблюдава какво се случва между нас и подхвърля разни фрази, целящи да разбере какви са ни взаимоотношенията. А самата аз не разбирам какви са и какво иска той от мен и дори вече не съм сигурна, че е свалка. Аз съм на 31, той е на 32, мислех, че сме достатъчно големи за да не си играем на догатки и детински игрички, но се оплетох като 16 годишна във въпроса той иска ли ме наистина или си губя времето с него?  

Последна редакция: нд, 10 дек 2017, 12:50 от alex_pt

# 1
  • Мнения: 29 398
Питай го директно.  Peace
Също и защо не те кани извънработно време да излезете. Вероятно има интерес, но се чуди какво да прави.

# 2
  • Мнения: 78
Малко ми е трудно директно да го питам, седим един до друг, работим заедно и се притеснявам, че може да стане доста неловко и за двама ни, ако поставя директно въпроса.

# 3
  • Мнения: 4 009
Помоли го след работа да ти помогне с нещо лично. Преместване на нещо, съвет, покупка, нещо тежко за носене, поправка на нещо - колело, кола, контакт - нещо "мъжко", което той разбира. После, ако се съгласи да помогне можеш случайно да вметнеш да го почерпиш някоя бира за благодарност и виж как ще реагира...

# 4
  • Мнения: 25 636
Има друга или е женен.
Ако беше свободен, досега отдавна да сте излезли поне на вечеря.

# 5
  • Мнения: 2 502
Мен пък точно такива мъже нерешителни и незнаещи какво искат ме дразня. Да не кажа отблъскват, та той е на 32.
Гледай си живота, излизай току виж се появи точния мъж, дето няма да се чуди и мае да те изведе на вечеря например или кино.
Пък на този дано му дойде акъла.....
Поговорката "Докато умните се наумуват, лудите се на лудуват." Много е точна в твоят случай.

# 6
  • Мнения: 78
Има друга или е женен.
Ако беше свободен, досега отдавна да сте излезли поне на вечеря.

Че не е женен съм сигурна, да има друга не е невъзможно, но не дава индикации да е така.

Последна редакция: нд, 10 дек 2017, 13:38 от _Just_@_Me_

# 7
  • Мнения: 19 915
Служебна свалка. Не го отразявай. Търси си някой да запълни дупката от раздялата, ако изобщо има такава. Но само в офиса, после си "почива". Крайно неуважително и мазнеещо от негова страна. За мен подобни свръх добронамерени избирателно мъже са ужасяващи. Мухльо. Поне за мен, всеки си има вкус.

# 8
  • Мнения: 18 530
Месеци наред без нито едно излизане вечер - огромна червена лампа. Пробва те дали ще приемеш да играеш втора цигулка.

# 9
  • Мнения: 294
Аз мисля, че със сигурност те харесва и има симпатии, но може би само за в работата. Аз имах един колега преди 2- години, с който беше подобна ситуация. Флиртове, закачки по цял ден на работа, иначе не сме излизали. На него му беше приятно, на мен също и дотам. Някак си правеше денят по-интересен и забавен. Офис флирт - класика  жанра. Ако искаше нещо повече отдавна да те е поканил на кафе/питие след работа. Не си го слагай присърце и не възлагай напразни надежди Simple Smile

# 10
  • Мнения: 78
Месеци наред без нито едно излизане вечер - огромна червена лампа. Пробва те дали ще приемеш да играеш втора цигулка.
Никакъв шанс да играя втора цигулка. И без това не съм сигурна, че го искам, май е по-добре да поставя отново граница между нас. Вярно хубав мъж е, не е лош като човек, но нерешителността му/поведението му/ ми идва в повече. Тъкмо се бях отказала и гореспоменатата колежка, ме обърка с теорията, че и той се притеснява да не си прецака работата, ако го отрежа, но иначе със сигурност имал интерес. Май не е това случая.

# 11
  • Мнения: 18 530
Хиляди колеги се изпожениха, не вярвам това да му е спирачка.

# 12
  • Мнения: 25 636
Добре де, като сте си толкова близки, предложи му да отидете някоя вечер на кино. Или да пиете кафе след работа. И виж как ще реагира.
Иначе никак не ми се връзва хем да флиртува свободно на работа, хем да е срамежлив през свободното си време. Би трябвало да е точно обратното.

# 13
  • Мнения: 78
Преди малко отговорих в една друга тема и всъщност ясно си дадох сметка, че ситуацията е такава каквато е, защото и двамата така искаме. Външното влияние на колегите само ме обърква и започва да ме кара да си мисля ами ако ... Но ако наистина искам да съм с него, досега щях да му го покажа недвусмислено. Благодаря на всички за мненията Simple Smile Особено на Kaylinn, защото мисля, че най-добре описа ситуацията. Флиртуваме, прекарваме си забавно деня и си галим взаимно егото, но дотам Simple Smile Преставам да се вълнувам от мнението на околните за взаимоотношенията ни и ги оставям такива каквито са.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 992
Или се е събрал със старата си приятелка, или има нова. Нормален и адекватен 30-годишен мъж щеше да те е поканил 20 пъти на среща извън офиса, пък макар и твой колега.

Общи условия

Активация на акаунт