Проблем с мръсния канал на съседите.

  • 2 181
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 643
Здравейте, не знам темата ми за тук ли е и предварително се извинявам, ако не е.
Живеем в двуетажна къща, като собктвениците на двата етажа са различни. Проблема е, че в тоалетната ми минават две тръби от мръсния канал на съседите от втория етаж. Едната тръба пресича тавана и сега не мога да си направя ремонт от нея. Ако я оставим там тавана ми ще слезе много ниско и ще сме като в кутиика. С тях не може да се говори. Само проблеми ни създават и не взимат никакви мерки по проблема ми. Вече са ми опънати нервите и съм на косъм да я отрежа тая тръба и да се оправят. Моля за някакви съвети?

# 1
  • Мнения: 2 998
Не може ли да се облече по подобен начин? http://www.misiamoiatdom.com/forum/t-97-%D1%80%D0%B5%D0%BC%D0%BE … D0%B0%D0%BD%D1%8F Ако я отрежете, само вие ще съжалявате.

# 2
  • Мнения: 643
Проблема е, че едната тръба може, защото минава по стената, но другата прекосява целия таван и под наклон. Ако я скрием така, тавана ще слезе много ниско.

# 3
  • Мнения: 2 998
T.e. не е само така в ъгъла? https://s6.postimg.org/jn387f0hd/DSCI1241.jpg

# 4
  • Мнения: 643
Да, не е така. Минава по диагонал през целия таван.

# 5
  • Мнения: 2 998
Като се сменят тръбите с пвц предполагам ще заема по-малко място. Не може ли да се направи нещо като частичен окачен таван уж за осветление и да скриете тръбата вътре? Банята с какво ви граничи? Евентуално тази тръба да се изведе другаде.
До колкото разбирам, едно време съседите ви са си преместили тоалетната на отсрещната страна на канала.
Може да смъкнете тръбата долу и да я пуснете по стената. Ние измествахме така тоалетната от една стена на друга, но разстоянието беше около 50см.

Последна редакция: сб, 16 дек 2017, 10:27 от bubbata

# 6
  • Мнения: 643
Помещението ще е само тоалетна. От едната страна е банята ни, която вече е ремонтирана и не става там да се изкарва. От другите страни са стълбището на къщата и двора. За окачен таван не мисля, че ще стане, защото сега тръбата в най-ниската си част е на 2м височина. Ако я облечем ММ(190см) ще трябва на се навежда или на си бие главта.

# 7
  • Мнения: 969
Тази наклонена тръба какъв диаметър е?

# 8
  • Мнения: 643
Не е дебела като за тоалетна, ами по-тънка. Като за мивките мръсния канал.

# 9
  • Мнения: 969
Не е дебела като за тоалетна, ами по-тънка. Като за мивките мръсния канал.
Пуснете снимка, може и на линчни ... Вероятно проблемът е решим...
В момента колко е висока тоалетната?

Общи условия

Активация на акаунт