Здраве, щастие и догодина за ОКТОМВРИйската дружина - Тема 3

  • 42 409
  • 723
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 4 005
Моето толкова настървено си лапа юмруците,че дори няколко пъти се случи да повърне.Завира си цялата ръка в устата.Станали са му ранички по кокълчетата на ръцете от това лапане.Давам гризалка,не я иска.Сега нали му слагам Дактарин гел и мажа направо с пръст в устата ама той малкия като захапе,не пуска.Пръста ще ми отхапе Simple Smile Може ли да са зъби вече или е рано?

# 571
  • Мнения: 627
И аз се чудя за зъби. Освен настървеното рапане на юмруци и по няколко пръста в устата, последващо от давене и понякога чак повръщане, започна мнооого да се лигави. Най-новото му любимо занимание е да издава, извинете ме но не знам как по друг начин да го обясня, един пърдящ звук с устата и това го прави по милион пъти на ден и целия става в лиги. Сменям лигавници по 5-6 на ден. Не знам дали е рано за зъби, на мен първия ми е изникнал в 4 месец с разтройство, повръщане и температура.

# 572
  • Мнения: 289
Зъби са. Но няма да израстне зъбче скоро. Просто са тръгнали и си проправят път вътре в самия венец. Моя син е също с лапането на ръцете, нервничи, лигави се. Само не зная до кога ще е така. Нали с коликите казват до към трети месец. А с това раздразнение в момента дали няма някакъв срок, който да чакаме с надежда. Grinning

# 573
  • Мнения: 1 639
На големия ми син зъбите избиха когато беше на 1 г:) Първото зъбче имам в предвид, през цялата тази една година имаше лиги и неразположения, ако отдавах 365 дена в годината неразположенията му на зъби щях да се побъркам че това зъбче не избива Grinning На детето на моята приятелка с която бутахме колички имаше 4 зъба на 6 месеца:) Бяха избили без да разбере:) Така че гответе се може да сте и от двата случая:)

# 574
  • Мнения: 2 396
Здравейте,  дами!
Чета ви от доста време,  но не намирах смелост да се включа, тъй като вие сте заедно още от бременните теми и не ми се искаше да се натрапвам. С течение на времето се появи необходимост да споделям своите преживявания от отглеждането на малкия човек и ще съм ви много благодарна, ако позволите да се включвам от време на време в разговорите!

# 575
  • София
  • Мнения: 18 704
Вратата винаги е отворена. Няма от какво да се смущаваш:)
Питай, разпитвай изказвай мнение смело:)

# 576
  • Мнения: 18 481
Добре дошла, Августина!

Бебси отказа АМ. По принцип й се дава, само когато излизам, че с цеденето не се разбираме (за едно хранене събирам нещо като 2 дни и 4-5 цеденета след кърмене). Пиеше си Аптамил детето веднъж-дваж седмично и от миналата седмица просто отказа. Седи гладна, докато не се прибера. Сега започвам да сменям марки и шишета, играла съм го вече с каката, която накрая си хареса Фризо. На всичкото отгоре се успокоява, само като ме вижда. Много удобно за всички. Голяма ваденка е станала.

# 577
  • Мнения: X
Августина, добре си дошла ! Simple Smile
Аз нямам какво ново да споделя, припознавам бебето си в много от вашите описания.
Не съм го изкарвала няколко дни, полудяваме и двамата.
Вчера приятелла ми беше на гости да го види, разсеяхме се взаимно - тя нас, ние нея Simple Smile
Майка ми ме ядосва с намеци, че съм много напълняла. Не че не е истина, ама се виждам и сама, не е нужно да ми се натяква през ден.
Та трябва наистина да взема да се поогранича, ама пусто такъв апетит ме гони след раждането, направо...аз като бременна не ядях толкова.

# 578
  • Мнения: 1 716
Августина, отворени сме за нови попълнения винаги! Добре дошла!
Хора, да се оплача - пак съм болна :Д. Трети път тази зима... пазя се, взимам витамини, какво ли не и пак. Ей начи.
А вчера излизам на кафе с моя приятелка, прибирам се и в подлеза се опитаха да ме ограбят - с детето както бях. Ей, живи щях да ги одера, не помня какво съм им казала, чак като стигнах до сфетофара до блока ми осъзнах какво е станало. Направо съм потресена.

Мами, не знам колко от вас имат регулярен цикъл към момента, мен ми идва от ноември и всеки месец по едно и също време - на 15-16. И цикълът ми е много по-малко болезнен от преди. Вие наблюдавате ли облекчение на предменструалните симптоми?

# 579
  • Мнения: X
Аз цикъл още не съм имала. Sad

# 580
  • Мнения: 18 481
Аз 2 пъти получавам зацапване и решавам, че ми е дошло, но няма нищо общо. Иначе след първото раждане ми дойде чак след 7 месеца и ми стана редовен за разлика от преди това. Може би и малко по-безболезнен.

# 581
  • Мнения: X
Попи, като те чета и ми става едно такова...по-спокойно. Защото аз съм с ПКЯ и страшно нередовен цикъл и имах надежди след раждането да се регулира поне малко.
И сега като го няма още и съвсем се отчайвам, че няма да стане. А не кърмех бая време.
Казвам не кърмех, защото преди 3-4 дни ми текнаха гърдите. Малко де. Давам му обаче на малкия да суче. Дърпа там, де да го знам какво дърпа. Ама всяка капчица ми е ценна и му бутам гърдата.

# 582
  • София
  • Мнения: 18 704
Аз също нямам още цикъл.
След първото раждане ми стана без болки и по/ малко дни. Сега ше водим как ще е като  дойде:)

# 583
  • Мнения: 4 005
Добре дошла Августина! Simple Smile
И аз забвлязвам значително по-безболезнен и лек цикъл.Идвало ми 3 пъти вече от както съм родила и като по часовник и без ПМС,нито гърди ме болят,нито корем.Но кожата ми стана доста проблемна и все ми излизат пъпки.Някой друг с такъв проблем?

# 584
  • Мнения: X
Аз, Стефи.
Брадичката ми е все в едни ситни червени пъпчици с много ситно връхче. Само там са, поне засега.
А преди една пъпка нямах, цял живот съм с много чиста кожа и се надявам да е на хормонално ниво сега и да отмине.

Общи условия

Активация на акаунт