Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол - 3

  • 83 550
  • 762
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 210
Аз ползвам Сквалан на Ординъри или кокосово.

# 16
  • Мнения: 18 542
Миоки, текстът е доста изчерпателен, аз бих добавила само предложение за мазане на масло 20-30 минути след третиноина.
И тук си "изяла" едно н:
-   Ако кожата е мого чувствителна, може да нанасяте продукта за ограничено количество време.
bouquet Hug Благодаря

goddess, всякакво масло което харесваш става. Аз експериментирам с всякакви и нямам любимо. Тези които бих съветвала да избягваш са кокосово/запушва пори, рициново/много е тлъсто и трудно се нанася и шипково може би. Всякакво което е некомедоногенно става.

# 17
  • Мнения: 10 264
Аз имам от жожоба и арганово. И двете съм ги взела за косата и ги ползвам и за след тритиноина. Вършат ми идеална работа.

# 18
  • Мнения: 190
Моята коожа не е чувствителна,просто е суха.Нямам зачервяване,пъпки и сърбеж.Белене не съм имала никога.Нямам пори и черни точки- това заради което започнах третиноина са леки линиики около очите и две хоризонтални бръчки от повдигане на веждите-на челото.
Не мога да подновявам слънцезащита защото нищо не попива,ако кожата ми не е току-що измита.Имам си баня в работата,но не винаги мога да съм стриктна.Аз сутрин отивам към 9 и през целия ден почти не излизам,но над бюрото си имам огромен мансарден прозорец и мъничко слънце да има,дори през щора,го усещам.Нямам склонност към пигментация,но се страхувам.До април със сигурност няма да се откажа,много ми е озарена кожата и я усещам много мека.Аз съм на 48 ,имам сестра със 7г.по-малка от мен и напоследък на няколко пъти когато сме заедно ни питат коя е по-голяма Simple Smile.Е как да не продължавам...

# 19
  • Мнения: 18 542
Разбирам те, но имай предвид, че ако не ползваш слънцезащита, може да нанесеш повече поражения. Освен това, слънчевото лъчение е един от основните виновници за сбръчкването, така че и без третиноин ще направиш голяма услуга на кожата си, ако успееш да намериш начин да ползваш сз крем редовно.

Също имай предвид, че като го спреш, ще трябват поне 2-3-4 седмици през които кожата ти ще е все още чувтвителна, докато натрупа нов слой рогови клетки.

Аз именно заради този ефект съм на 150% решена да не го спирам. Предпочитам да плескам слънчеви кемове пред ФДТ  Grinning

# 20
  • Мнения: 190
Точно.Това лято се упражнявах старателно Simple Smile.Ползвах третиноин през март и април,но цялото лято мазах слънцезащита.И си мисля,че има голям ефект.Не мога да ходя със слънцезащитни шапки в градски условия,но без очила не излизам...

# 21
  • Мнения: 18 542
И аз не мога да нося шапка, за това гледам да не ми пече в лицето и всички сенки са мои Simple Smile

Откакто започнах да обръщам сериозно внимание на кожата си, околко година, забелязвам и сериозни промени в положителна посока. Най-вече са резултат от третиноина обаче. Просто кожата ми е с поне 5 години по-млада на вид. Отделен въпрос е изчезването на черните точки, които ме мъчеха през по-голямата част от живота ми.

# 22
  • София
  • Мнения: 479
Здравейте момичета и честита нова година.
Прочетох миналата тема и се записвам при вас защото ми писна от кожата ми. На 35 години съм и от няколко
години се боря с пъпки...Преди една седмица вече нещата излезнаха от контрол - просто една сутрин се събудих и бузите ме боляха от едни дебели, подкожни пъпки, които седяха като бабунки, плюс петната от стари пъпки които никога не изчезват, въпреки мазане с какво ли не (вит. Ц, разни киселини и т.н.). Реших че няма какво да чакам и поръчах диферин 0,1 %, мисля че не е много използван. Първото ми използване беше преди 3 дни и за момента нямам никакви негативни реакции. Слагам си доста хидратиращи кремове и да похваля, че от скоро  ползвам и La Roche Posay Cicaplast Baume B5, който страхотно хидратира, успокоява и мисля лекува петната от пъпките. Днес ще ползвам диферина за втори път и нямам търпение Simple Smile. Ползвам ефаклар дуо на ларош, поръчала съм няколко слънцезащитни и се надявам до лятото кожата ми да се пооправи.
       За момента (знам че е рано), но лицето ми е по-спокойно, бабуните са се прибрали и нямам нови огнища, само един милион петна от пъпки.

# 23
  • Мнения: 18 542
Добре дошла и Честита Нова година на теб и на всички пишещи в темата Simple Smile

Диферинът е един много добър крем за проблеми като твоя до колкото съм запозната. Като третиноин, е добре да се заочне бавно. Възможно е да ти се увеличат пъпките за известно време, но това е част от процеса и не бива да те обезкуражава. Peace

Аз наскоро гледах пак разни клипове по темата ретин А и имаше мнение, че е добре да не се ползва овлажняващ крем след третиноина, въпреки че кожата е суха. Един вид, ако се овлажнява допълнително, ставала "мързелива" и както при пресушаването на мазна кожа, тя се провокира да произвежда повече себум, тук се получава обратният ефект. Един вид, като не се глези с овлажняване отвън, се форсира да произвежда сама себум и така се нормализира с времето. Надявам се да се изразих достатъчно ясно.

Та реших да пробвам и снощи след крема, не сложих нищо - само Матриксъл серум на Ординери. Бая ми се беше опънала кожата и не ми беше особено комфортно, но сутринта като се мих, лицето ми не се зачерви толкова, колкото го прави напоследък, откакто съм на 0,1%
Сутринта, лицето ми беше сухо, но не много по-сухо, отколкото ако вечерта се намажа обилно с кремове и масла.

Трябва да отбележа, че преди да започна третиноин, имах смесена кожа и много мазна Т зона и нормална на бузите. Не знам дали е удачно сухите кожи да пробват този съвет. Аз обаче съм доволна от вида на кожата сутринта и мисля да пробвам по-често да видим как ще се отрази като цяло.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 6 035
поръчах диферин 0,1 %, мисля че не е много използван.

Откъде го поръча?
Свършва ми Аирола, ако не успея да намеря от Гърция, се чудя с какво да го заменя и откъде да го купя...

# 25
  • София
  • Мнения: 479
Не знам дали е много удачно да го споменавам тук, за да не се сметне за реклама, но от един български сайт за
фитнесдобавки. Обадих им се по телефона за да ги питам от къде го внасят, защото знам че тук няма, и ми обясниха че е от Гърция (на опаковката пишеше цената 7, и нещо евро), но го продават за 24 лв. Като напише човек диферин в търсачката и на първо място излиза въпросния сайт.Simple Smile

# 26
  • тук и там
  • Мнения: 11 548
Диферина е по-скоро за акне и комедони(той е със адапален).Ако ползвате третоноин със цел редуциране на бръчки,по-добре си купете пак Аирол.И внимателно със Диферина-въвеждайте бавно и постепенно,аз така се бях подредила със него,че после цял месец не можех да си сложа нищо на лицето.На мен от Турция ми го бяха купили мои приятели,мисля че е турски продукт диферина,но може и да греша.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 6 035
Вчера попаднах на един индийски сайт с много ниски цени на всички продукти с третиноин. Обаче сега не мога да го намеря... Чудя се някой дали е поръчвал от Индия и как стоят нещата с доставката?

# 28
  • Мнения: 1 980
Миоки! Явѝ се Grinning
Този сайт ти ли го даде, че съм го запазила, а не помня.

# 29
  • Мнения: 18 542
Този точно не съм го давала аз или поне не помня. Simple Smile

От Индия аз не съм поръчвала, ако не броим индиеца от ибей на когото писах мейл и той ми даде цена и ми изпрати две туби Рет А гел. Иначе имам запазени няколко линка, събирани от ютуб препоръки, но не им е дошъл ред да ги пробвам.

Ако искате да получите крема по-бързо, поръчайте от испанската аптека. Единствения негатив е, че излиза по-скъпо, но не е нещо непосилно, особено ако се поръчат няколко тубички, а и имат всички концентрации.
От Индия, предполагам ще пътува поне 3-4 седмици. Честно казано, до сега не съм чула някой да се е оплакал от индийците.

Ето няколко линка, които имам запазени, но пак казвам, не съм ги пробвала още:
https://safegenericpharmacy.com/catalogsearch/result/?q=tretinoin
https://www.reliablerxpharmacy.com/a-ret-10720.html
https://www.reliablerxpharmacy.com/catalogsearch/result/?q=retin+a

Общи условия

Активация на акаунт