Рецепти за православните пости - 2018 година

  • 81 568
  • 381
  •   1
Отговори
# 330
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
Артемис, просто задушаваш почти до готовност плънката (каквато и да ти хрумне), като трябва да не е много течна и завиваш в кори.

# 331
  • Мнения: 4 859
Дайте, моля рецепта за постна баница със спанак, лапад, праз и т.н. Как се прави без яйца?

Тази с газирана вода ми е любима Heart Eyes
http://brazilka.blogspot.com/2010/12/blog-post_03.html?m=1

# 332
  • Мнения: 679
Мога да споделя моята любима баница с картофи, която задължително правя зимата:

Плънката е от 5-6 картофа, праз, сол, червен и черен пипер и чубрица.
Задушават се праза в олио, прибавят се картофите нарязани на кубчета (с големина като за мусака), слага се малко водичка и се оставят на слаб огън са омекнат и запържват като от време на време се разбъркват, за да не изгорят.Когато са омекнали и са се разкашкали достатъчно, останали само на мазнина, се добавят подправките.
След това се увива като стандартна баница и се пече.

Супер вкусна и любима вкъщи, особено когато картофите са хванали лек загар при задушаването.

# 333
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейтена всички постещи! Благодаря за идеите!
Аз постя вече няколко пъти и знам,че в началото е малко трудно с идеите,но после се свиква.
Сякаш Бог ми помага.Такова усещане имам.
Някой беше писал за паста с броколи.Ако се сложи към соса кокосово мляко или сметана,става много вкусно.
Имам един въпрос.Преди седмици си купих риба херинга,от Холандия и не знам как да я наготвя.В смисъл как ще е по-вкусна? Пържена или печена? Ще съм много благодарна,ако някой сподели как си я приготвя!

# 334
  • Мнения: X
А защо на рекламата на тази тема "Рецепти за православните пости - 2018 година" на началната страница на бг-мамма е показана снимка на мексиканско чили кон карне с кайма/месо?

# 335
  • Мнения: 4 859
И аз загледах снимката,но чили кон карне може да се приготви и със соев кайма Rolling Eyes

Вчера си правих нещо като веган Овчарски пай.
Запържих/задуших във зехтин нарязани малко гъбки,праз лук,морковчета, чесън и чушки.Като поомекнаха сложих сварената и отцедена леща и обърках с две лъжици доматено пюре.Като подправки-сол,чубрица и кимион.Сложих да се запече.Пюрето го направих като към топлите картофи изсипах леко затоплена растителна течна сметана,по време на намачкването прибавих зехтин,сол и черен пипер.Разпределих го върху запечената смес и направих шарки отгоре с вилица.Пече се още малко,докато хване лека коричка.

И в тази рецепта може да се замени каймата със соева такава,но аз използвах леща.Нищо че на супа не ми харесва така се получи доста вкусно според мен,особено с туршийка.
Идеята е от Интернет.

# 336
  • На острова
  • Мнения: 1 276
Супер идея за овчарския пай!

Аз също правя чили кон карне със соева кайма.

Днес на обяд приготвих паста и за заливка отгоре направих запръжката с галета/хлебни трохи в растителен маргарин + чесън на прах, риган, магданоз. Много вкусно, и малко кедрови ядки поръсих.

Снощи правих грис-халва пак.

# 337
  • София
  • Мнения: 7 965
А защо на рекламата на тази тема "Рецепти за православните пости - 2018 година" на началната страница на бг-мамма е показана снимка на мексиканско чили кон карне с кайма/месо?

Питайте модераторите, щото си мисля, че някой уеб дизайнер го е правил.

# 338
  • Мнения: 1 438
Веган чили кон карне с пшеничен гранулат



Днес събрах малко кладница и сготвих яхния с гъби и хвойна


Скоро правих     баница с праз, тофу и гъби.

# 339
  • София
  • Мнения: 1 642
Онзи ден отидохме да обядваме в заведение и за мен нямаше нищо подходящо, освен веган сандвич (беше петък). Направиха ми нещо страхотно със листо зелена салата, мариновано червено цвекло в зехтин, тиквени семки и зеленчуци. Извън факта, че бше вкусно и ме засити за дълго време. Понеже си пека цвекло и го слагам в мазнина, мисля да си направя нещо подобно за обедите навън. Вчера пък бях в библиотеката цял ден и най-близката възможност да си взема някаква храна беше една Била. Взех си питка и малко филе маринована херинга, кояо бутнах в питката. Пак се получи питателен сандвич.

Днес ще хапвам картофена салата и леща. Имам намерение да си направя грис халва, но нещо съм болна и гледам да полежавам, че да се съвзема.

# 340
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 779
И аз вчера пеках цвекло и го добавих при зелената салата и отделно тофу с билки на тиган.
Закуската овесени ядки в кокосово мляко .За обяд жълт грах с картофи

# 341
  • Sofia
  • Мнения: 21 728
И аз вчера пеках цвекло и го добавих при зелената салата и отделно тофу с билки на тиган.
...
Ммм... и тофуто полято с мед и сусам и и то в салата...  Simple Smile

# 342
  • Мнения: 679
Понеже заговорихте за цвекло, любимата ми салата за този сезон е с настъргани цвекло, морков и глава целина. Овкусявам с лимон, зехтин, черни стафиди (накиснати, за да набъбнат) и белен суров слънчоглед. Става много вкусна и засищаща.

Когато ям риба по нищо и не усещам, че постя. Снощи цялото семейство се насладихме на лаврак на скара, задушени зеленчуци ( за мен поръсени с малко зехтин, а за останалите с масло), картофена салата и салата зеле и моркови.

# 343
  • Мнения: 1 438
Днес салата от варено цвекло с разни поръски - различни семена и кълнове и
 едни  кюфтета с елда и магданоз

# 344
  • София
  • Мнения: 1 642
Аз днес съм на щрудел, спанак с ориз и вечерта грах яхнийка с хляб и кьопоолу.

Общи условия

Активация на акаунт