Къната, билките и всичко останало - Тема 12

  • 70 728
  • 763
  •   1
Отговори
# 600
  • София
  • Мнения: 894
Много благодаря за полезната информация !
Злодеида съветвам те да опиташ първо от готовите смеси с русо, например аз се боядисвам с тъмно русото на Култиватор. Медена русото ще стане доста червеникаво, а светло кестенявото - много тъмно. Можеш да прочетеш коментарите ми. Първия път ми стана най-тъмно и затова добавих касия за разреждане. Почти нямам и следа от червенеене. Веднага след боядисване е по пепелянка, а после става по топъл цвета.

За нийм - имам маслото - много силно и специфично мирише. Въпреки че не се води етерично съветват да се разтвори в базова масло. Един път имах неблагоразумието да си направя топла вана за краката с малко количество от това масло - умрях от смрад. Явно тъплата вода активира аромата му. Иначе го добавям в крем за дерматит - там не мирише силно.

# 601
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Искам утре или в други ден да направя глос с индиго. Принципа уж ми е ясен,но ми се губят детайлите. Embarassed
Може ли да ми кажете как точно процедирате при глоса?
На измита коса нанасяте ингидото разтворено в малко вода и балсам и престоявате 1ч или не е нужно косата да е току-що измита и нанасяте индигото  и после отмивате с шампоан...?
Може ли към индигото да добавя и други билки?

# 602
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 1 843
Аз не слагам никакви други билки към индигото. По принцип не държа да е на току що измита коса, но аз и с къната така процедирам. Мия си косата предния ден или по-рано същият ден и след това мажа глоса. По принцип не ползвам никакви стилизиращи продукти, а само термозащота и някакъв финиш, но преди глос гледам да не ползвам нищо, а си оставям косата сама да изсъхне.

# 603
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Снощи и аз си правих къна с глицерин. Харесва ми, скалпът не ме сърби толкова. Не мога да преценя дали цветът е хубав, защото къната на Тричуп нещо не ми допадна първия път.

Аз също редуцирах стилизантите. В момента държа в шкафа един сух шампоан, олио за коса и един лак, а преди беше ад - серуми, маски, термозащитни спрейове, кремове за изправяне, спрейове за обем. Преса не съм вадила. Сешоар ползвам много рядко, ако нямам време да я чакам да съхне.

# 604
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Благодаря,Ястребче. bouquet

Сега прегледах първа страница на темата...

Току-що се изкъпах,а следобед ще добавя 2л индиго в балсам ,ще постоя 1ч  и ще отмия само с вода. Peace

п.п. Намерих мечтания цвят  
Има ли някакъв шанс да го постигна с къна?

Като съм гледала снимки от блога на Хена,май след години употреба на къна се получава такъв цвят...,но ако не ми се чака толкова време?  Embarassed

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 16:18 от *Л-и-я*

# 605
  • Мнения: 5 234
А какво е индиго глос?

# 606
  • София
  • Мнения: 44 242
*Л-и-я* - забравих какъв ти беше цвета, но на тъмно кестенява коса с Боргундито на култиватора, общо взето ще постигнеш може би нещо такова, но може и по-червено. Или направо с махагон.  Ама много зависи от основата. И от светлината при снимката Wink Само с къна не съм сигурна, че и след години употреба ще стане такъв тон, ако основата предполага да оранжавее къната.
Може би с индиго съчетано.


Barbabelle - в първия пост на темата е описано.

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 17:20 от Angel_Dust

# 607
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз продължавам с експериментите. Днес златисто-медната на Хенафокс 1/2 пакет + амла. Друго не сложих и сякаш това ще е моята комбинация:





Снимах до прозореца на светло, но без слънце. Предполагам, че малко ще се промени цвета и ако не е толкова оранжев ще ми хареса още повече. Смесите с индиго ми придават един неприятен кафеникав оттенък, който изобщо не харесвам.

# 608
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Скрит текст:
Да покажа резултата от 2с.л кестенява къна/боя , 1с.л. индиго,1с.л амла, сложих пак глицерин,добавих и тулси и брингараж(дано го изписвам правилно...все му забравям името), всичко това разбъркано в кафе .
Скрит текст:


Определено е много по-добре от първия път,но следващия ще сложа 2л индиго. На снимките сякаш е малко по-тъмна от колкото е в действителност.
Този път измих с шампоан и сложих маска за коса,но занапред мисля да измивам къната само с вода.
Сега може би от всички други билки,който бях добавила не усещах косата си толкова суха като предния.  А кафето "уби" миризмата на трева.Доволна.

КАто сега седмица след това е доста по-светла и рижавееща. Confused

Гледах смимки с махагон и бургунди,но на моята светла коса май ще стане доста червено. Thinking Всъщност в корена където си е моята коса може и да се получи добре,но на изсветляваните дължини с боя-едва ли.

А с тъмен кестен или орех ,дали ще постигна тъмен студен цвят? Всъщност кое е по-тъмно- кестена или ореха?


След малко отивам да направя глоса с индиго ,дано потъмнее малко.


Лейди, това е !!! СТрахотен цвят.

# 609
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 350
Ох, Lady Brinne, страхотен цвят! Бих искала и аз да съм така, но съм много по-тъмна и няма да стане.

# 610
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Благодаря, Лия! Много се радвам, че се харесах с тази проста комбинация.

С кестена, според мен ще е по-топъл цвят, а с ореха - по-студен. Така ми изглеждат и на картинката. Ореха е много хубав цвят. С махагон и бургунди ще стане "пожар" на светла коса. Аз само с къна ставам ярко червена - оранжева , все едно с боя съм се правила. Най-ярък истинско червен цвят, като на натурални червенокоски ми е ставал цвета със Сахарата от Еко-мама, но не се харесвам с него. Сам по себе си цветът е трепач, но не ми подхожда на тена.

# 611
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
При последната поръчка от Зоя всех тъмно кестенява на Хенна. Другата седмица ще пробвам с нея и ако пак не се получи ще взема ореха на Култиватор. Peace

Тая зеленилка от индигото ше се отмие ли от скалпа? ooooh!

# 612
  • София
  • Мнения: 44 242
Lady Brinne - Страхотен цвят Simple Smile

Лия - според мен кестена ще е по-близък до това, което си показала, че е мечтания цвят, докато ореха, може би до това, което показвш на твоята си коса...
Да, на твоята боргунди и махагон, няма да  са търсения ефект Simple Smile светличка ти е.
А можеш да погледнеш и на Логона -
шоколад https://www.aptekazdrave.bg/boya-za-kosa-na-prakh-shokolad-kafyavo-logona
кафе https://www.aptekazdrave.bg/boya-za-kosa-na-prakh-kafe-kafyavo-logona
кестен https://www.aptekazdrave.bg/boya-za-kosa-na-prakh-kesten-kafyavo-logona

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 19:27 от Angel_Dust

# 613
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Ох,едва го отмих това индиго от скалпа...определено тази процедура ми е беше много по-неприятна от къносването.
Пак цвета си е светло кестеняв,но поне тушира рижавото.

Ангел,кафето на Логона май е най-близо. Hug  Малко ми идва в повече цената. Embarassed

Няма ли някъде подредба на цветовете на Култиватор от светло към тъмно? Не мога да разбера кестена или ореха е по-тъмен. Crossing Arms
Последните коментари малко ме объркаха. Blush

Лейди,голяма си късметлийка ,че откри твоята комбинация ,за да постигнеш желания цвят. Hug
Аз имам още доста да мажа и да се харчосвам ,докато успея. Tired

Последна редакция: сб, 10 мар 2018, 21:13 от *Л-и-я*

# 614
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 433
Аз от октомври миналата година се мацотя с каква ли не комбинация и все ставам или твърде червена, или пък белите коси са неоцветени. Wink

Общи условия

Активация на акаунт