Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 46

  • 93 979
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 696
mobi
Unknown_lady колко е голямо образуванието? Казаха ли ти какво е точно?
3 см е и вече го извадиха, а уж отидох само за биопсия. Според етапната хистология е инвазвен карцном, още чакам окончателната. Ще има и операция също.  В края на следващата седмица съм на пет скенер. Иска ми се да на правя химия, ако може, само лъче преди операцията, ама май няма да ми се размине, че при мен върви и с мастит. Не знам какво да очаквам после.

# 211
  • петрич
  • Мнения: 33
]Да ,20мми нищо друго .А останалото е от хистологията

# 212
  • петрич
  • Мнения: 33
Мила space_baby, много съжалявам да те видя в нашия клуб, но пък съм сигурна, че тук може да се научи много. Още си спомням моята първа операция през 2009 година, когато си мислех, че ще се възстановя до седмица и бях планира куп задачи след нея. Дълго време ми трябваше да приема диагнозата, особено без никаква информация за лечението и всичко останало. Важно е да гледаш напред, сега има толкова нови лечения-конвенционално, алтернативи, хранителни режими и всичко съчетано помага и лекува. Пиши като излязат трайните резултати и също така е добре да направиш "ревизия", поне моят горчив опиг напомня за това-грешна хистология.
mobi , аз само да допълня за G3 - с него се определя растежа на клетките и колко агресивен е рака.
Аз също съм с инвазивен дуктален карцином, G3. Но са важни и другите характеристики на тумора, хормонална зависимост, HER 2, а може да се направи и ki67.
Успех мили момичета! Flowers Hibiscus
Колко операции имаш ?

# 213
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 743
Колко операции имаш ?
[/quote]
2

# 214
  • петрич
  • Мнения: 33
2
[/quote]Много се извинявам за личните въпроси, но втората операция ли е с G3 .Страшно съм уплашена😟

# 215
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз съм с твоята диагноза. Имам шест операции, четири химии, и три лъчета.
1992 година, сега е 2018.
Хич да не ти пука. Довери се на лекарите, те знаят какво правят.
Забравих да кажа, че се лекувам единствено в България.

# 216
  • петрич
  • Мнения: 33
Аз съм с твоята диагноза. Имам шест операции, четири химии, и три лъчета.
1992 година, сега е 2018.
Хич да не ти пука. Довери се на лекарите, те знаят какво правят.
Забравих да кажа, че се лекувам единствено в България.
Кога се появи първия рецидив?

# 217
  • Мнения: 358
И аз да кажа да се лекуваш там, където имаш близки за подкрепа. Аз отдавна съм отбелязала, че в България , за разлика от Англия явно използват оригинални брандирани препарати, в Англия има строг контрол на средствата и в момента, в който изтече патент, се купуват генерични лекарства. От друга страна, в Англия има много повече население и статистически, повече опит , нещата може би са по-канализирани. Прави ми впечатление, че често момичетата сами търсят специалисти, но пък тук е мястото за взаимопомощ, сигурна съм, че ще ти т говорят на въпросите.

# 218
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз съм с твоята диагноза. Имам шест операции, четири химии, и три лъчета.
1992 година, сега е 2018.
Хич да не ти пука. Довери се на лекарите, те знаят какво правят.
Забравих да кажа, че се лекувам единствено в България.
Кога се появи първия рецидив?
Една година след като поставиха диагнозата.
 И ако сега ме попитат къде да се лекувам, ще кажа - ТУК , в България.,

# 219
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 004
Ох,  да се изкажа и аз по темата с това младо момиче, което е попаднало в тази доста неприятна ситуация. Ще бъда кратка и ясна със съветите Simple Smile
1. Първото което ми хрумна, е че този рак, който е траел няколко години не ще да има намерение да те убие. Да се надяваме, че ще е от по - сговорчивите Simple Smile
2. Надали ще те оставят без химия /а и не би трябвало!/ имайки предвид възрастта ти. Свикни с тази мисъл и не се страхувай. Минава и заминава!
3. Когато получиш първите изследвания, повтори ги в още една лаборатория за по - сигурно. Важно е за лечението!
4. Лекувай се в България. Важно е да си с близки, минавайки през това изпитание.
5. Доколкото е възможно, запази спокойствие и здрав разум. Тези, които ме познават знаят, че аз това упражнение не го мога, но поне съвет мога да дам. Simple Smile
Желая ти кураж и дъъъъъълги години ремисия и си слушай лекарите /без гинеколога Simple Smile/

mobi, от какво те е страх?

# 220
  • Ænima/Albuquerque
  • Мнения: 3 821
Още едно попълнение... Моби, здравей, и аз съм със същата диагноза, на 31 години ми го откриха. Извинявай, не съм чела последните 20 отговора, но ако има нещо - питай, тук има кой да ти отговори. Не се плаши!
 
Много "модерен" се оказа точно тоя карцином, имам чувството, че го лепват на хората ей така вече. Neutral Face

# 221
  • Мнения: 149
Space baby ако решиш да се лекуваш в България трябва да си оправиш и здравните осигуровки.Не ти е до нова,сигурна съм,но е важно.Имам позната,която се лекува и в България и  Англия.Казала ми е,ча само отношението на лекарите в Англия е по- различно т.е обеснявали повече.Ще имаш нужда от близки хора около теб и приятели.В Англия все пак си оставаш един емигрант.Желая от сърце кураж и успех.Във форума много ще ти помогнат-тук са събрани страхотни жени.

# 222
  • петрич
  • Мнения: 33
Ох,  да се изкажа и аз по темата с това младо момиче, което е попаднало в тази доста неприятна ситуация. Ще бъда кратка и ясна със съветите Simple Smile
1. Първото което ми хрумна, е че този рак, който е траел няколко години не ще да има намерение да те убие. Да се надяваме, че ще е от по - сговорчивите Simple Smile
2. Надали ще те оставят без химия /а и не би трябвало!/ имайки предвид възрастта ти. Свикни с тази мисъл и не се страхувай. Минава и заминава!
3. Когато получиш първите изследвания, повтори ги в още една лаборатория за по - сигурно. Важно е за лечението!
4. Лекувай се в България. Важно е да си с близки, минавайки през това изпитание.
5. Доколкото е възможно, запази спокойствие и здрав разум. Тези, които ме познават знаят, че аз това упражнение не го мога, но поне съвет мога да дам. Simple Smile
Желая ти кураж и дъъъъъълги години ремисия и си слушай лекарите /без гинеколога Simple Smile/

mobi, от какво те е страх?
От това че ,карценома ми е много агресивен.

# 223
  • петрич
  • Мнения: 33
Ох,  да се изкажа и аз по темата с това младо момиче, което е попаднало в тази доста неприятна ситуация. Ще бъда кратка и ясна със съветите Simple Smile
1. Първото което ми хрумна, е че този рак, който е траел няколко години не ще да има намерение да те убие. Да се надяваме, че ще е от по - сговорчивите Simple Smile
2. Надали ще те оставят без химия /а и не би трябвало!/ имайки предвид възрастта ти. Свикни с тази мисъл и не се страхувай. Минава и заминава!
3. Когато получиш първите изследвания, повтори ги в още една лаборатория за по - сигурно. Важно е за лечението!
4. Лекувай се в България. Важно е да си с близки, минавайки през това изпитание.
5. Доколкото е възможно, запази спокойствие и здрав разум. Тези, които ме познават знаят, че аз това упражнение не го мога, но поне съвет мога да дам. Simple Smile
Желая ти кураж и дъъъъъълги години ремисия и си слушай лекарите /без гинеколога Simple Smile/

mobi, от какво те е страх?
От това че ,карценома ми е много агресивен.Има ли вероятност резултатът от първата хистология да е грешен?

# 224

Общи условия

Активация на акаунт