Води ли защитата на жените от насилие, до признаване на гей браковете?

  • 420 788
  • 8 002
  •   1
Отговори
# 6 870
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Не мисля, че нито един родител, чието мислене не е повлияно от съвременната психотронна помия бълвана денонощно от всякъде, би приел такова нещо за нормално.

Не мисля, че някой със здрав разум би могъл да разплете тази мисъл.
Най-много да си разплете чорапите. Извинявам се за невъзпитаното
ми включване, но джендър проповедниците взеха да предизвикват
нормалната, според мен, физиологична реакция.

# 6 871
  • София
  • Мнения: 62 595
Само като стигнах до "психотронна", и всичко ми се изясни.

# 6 872
  • Мнения: 118
Ами явно и супервизията е на същото ниво на безполезност, както и първичната психологическа помощ. Язък за 50-те лв. на час, дето взимат психолозите. Ако някога опра до такава услуга и моят терапевт ми дръпне подобна реч, не бих си го причинила повторно. Но пък може би "не всички са такива". Mr. Green

В този форум, както и във всеки друг, не поемам отговорността да бъда терапевт на неговите участници, нито подхождам в мненията си по същия начин, по който го правя в терапевтичните сеанси. Всички психотерапевти, всъщност са преди всичко човешки същества, в което излиза спецификацията да са абсолютно неутрални във всичко в живота си, както може би възприемате. Точно поради тази причини, тук "дърпам" по една реч, която в терапевтичен процес никога не бих употребител. Държанието през цялото време от живота, подчинено на професията, се нарича професионално изкривяване и е много далеч от същински професионализъм.
Същото важи и за поста, в който съм обвинен за "джендър проповядване". Когато Вие, предполагам повече от Вас работите някъде нещо, изявява мнението си свободно и отговорно някъде, то няма никакъв проблем, но когато го направи човек с определена професия, който според общественото мнение трябва да е неутрален като бял лист, то тогава вече има проблем.

# 6 873
  • Мнения: 35
Ами направо да си дойдем на думата - води ли ИК до насилие над майките, отнемайки им правото сами да възпитават децата си в толерантност към всички и към всичко ?
Госпожо,
Никой не може да отнеме това Ваше право! Да въпитавате децата си както намерите за добре. Дори може да ги възпитате да наричат чернокожите негри,  против общоприетите норми за поведение. Но обществото в което ще живеят, ще прецени дали да ги приеме или отхвърли.
С подобни не по темата изказвания оставяте впечатление за човек с ясна цел за конвенцията - By any means necessary

# 6 874
  • Мнения: X
Всички психотерапевти, всъщност са преди всичко човешки същества, в което излиза спецификацията да са абсолютно неутрални във всичко в живота си, както може би възприемате.
Може ли превод?

Какво му е лошото на българския език? Не стига ли да се изразят дълбоките ти (граматическата форма е преднамерена) мисли?

# 6 875
  • Мнения: 330
Всъщност, никъде не защитавам документа, нито съм за неговото ратифициране. А за толернатността към различието, колкото и клиширано и нашумяло вече да звучи. Интересна версия изтъквате, като споменавате, че правата на едно същество ще са защитени, за сметка на друго. Точно това се случва в момента, ако трябва да сме честни, Вие какво имате предвид? А за избирателната защита, това е друг обществен проблем, пробойна в обществото, която съществува много преди ИК да стане така нашумяла. Просто не го забелязвахме.
Как точно трябва да си изразяваме толерантността? - имат си права като всички хора, какво искат повече? -Специални права? Да ги нормализираме и да отровим обществото? Наясно сме,  че няма да се спре до там, постепенно ще ни убеждават да приемаме все повече и повече неприлични неща.
Къде е разделителната линия между правилното и грешното начало?  
Цялото право на ЛГБТ общността е просто начинът, по който безотговорните либерали оправдават собственото си лошо поведение. Насилие чрез заплахи с твърденията за борба с дискриминацията, завладяване на медиите и социалните мрежи, размазват моралните аспекти на нациите, насочват неимоверни усилия за домогване до малки деца, без родителското одобрение или знание, проправят пътя си като възприемат  "манталитета на жертвата" ... и най-важното, от толкова примери по света, не са убедили мнозинството, че това, което правят, е "добро, невинно, безопасно, любящо, толерантно, приобщаващо и здраво". Реалността посочва обратното!

# 6 876
  • Мнения: 118
Не са особено случаите на насилие от страна на член на ЛГБТ обществото върху останалите хора, ако това имате предвид? Съгласен съм обаче с твърденията, че е наложен по изкуствен път манталитет на жертва на всеки един член на това общество, както и претрюфеното парадиране и насилствена показност, която може да бъде и опасна в много случаи. Толерантността трябва да е до там, до колкото да няма страдащи заради личните си избори, нито заради развитието си, това не означава приемане от всекиго и всички, а просто липса на насилие. От прекалената толерантност, също няма да видим много добро, по простата причина, че се превръща в крайност, така умело налагана от медиите и други източници, което наистина води до проблеми в моралните и нравствените ценности, тоест неправилното отношение и в двата случая е проблем, а не самите хора. Много са научните спорове за това как точно се заформя сексуалността, но при почти всички е единодушно твърдението, че индивида не я избира сам, поне не и съзнателно, което ще рече, че никой няма право да го съди за тези му предпочитания, които не изменят останалата част от неговата личност. От псевдо толерантни хора, които колоритно понякога наричам "толерасти",  отново сме си видели ползата, но отново не по вина на членовете на ЛГБТ. Ако някой е разгневен от това, неправилно насочва гнева си. А специалните права, може би ни е внушено, че трябва да даваме такива, лично аз не съм привърженик на т.нар. "Pride" и всякакви други шарлатании, опитващи се да се наложат като обществено полезни.

# 6 877
  • Мнения: 118
Думите, се асоцират с това, което сме преживели с тях и са ни накарали да изпитаме. Прост пример: ако в приятелска компания, на шега наречете някоя от приятелките си с вулгарна/цинична дума, то обикновено това не е проблем. Но е проблем да го изречете на непозната жена. Няма да е проблем, ако обаче за никого от споменатите думата не се свързва с обидно съдържание. А за да сме точни, да наречеш нещо с точното му название, не е обидно, това звучи като обида названието "българин" или "американец"... Ако в исторически аспект, нещо се е случило, което да натовари съзнанията на хората, свързано с названието, то тогава отношението рязко се променя.
И пак към спора ни за ИК, да съм против, нямаме истински обществен спор всъщност, където да решаваме бъдещето си с нейното ратифициране. Същите тези медии я пуснаха като поредната "сензация", за да имат за какво да говорят и пишат, иначе си е далеч от нас.

# 6 878
  • София
  • Мнения: 243
Ами направо да си дойдем на думата - води ли ИК до насилие над майките, отнемайки им правото сами да възпитават децата си в толерантност към всички и към всичко ?
Госпожо,
Никой не може да отнеме това Ваше право! Да въпитавате децата си както намерите за добре. Дори може да ги възпитате да наричат чернокожите негри,  против общоприетите норми за поведение. Но обществото в което ще живеят, ще прецени дали да ги приеме или отхвърли.
С подобни не по темата изказвания оставяте впечатление за човек с ясна цел за конвенцията - By any means necessary

Говорим за възпитание в толерантност към всички и към всичко. 
Не на насилието, никой няма право да насилва никого, да се присмива над никого, да унижава никого!
Не на конвенцията - въвеждаща условности,  въвеждаща двусмислие, въвеждаща привилегии на едни хора над други и определено насочена против жените-майки и против човешката природа!
---
Конвенцията ще бъде подписана, въпреки народа - продали са ни за жълти монетки/потенциални еврочиновнически заплати / "нашите" управници - като народ, като държава, като човеци от планетата Земя -  и нас и децата ни - но мисля, че кой каквото прави, на себе си го прави.
Дори да превърнете всички в себеподобни - няма да сте щастливи - вие искате да сте различни, особени, над останалите, привелигировани, адмирирани! Дори да станете господари на света - този свят ще е пуст и безинтересен!

Последна редакция: ср, 11 апр 2018, 04:11 от xxxxxx

# 6 879
  • Мнения: 1 121
Ех, Александров, Александров, спали сте на лекциите, Александров. А сега, явно по навик, и инструктажите си проспивате. За такава слаба обосновка на тезата ще ви удържат от грантовете, Александров. Опитайте да залегнете повече върху класиците (Гьобелс, тоя-оня).
---

# 6 880
  • София
  • Мнения: 19 249
Охо, доскоро противниците на ИК бълваха линкове към английски източници, а днес вече дават уроци по български правопис и патриотизъм. Пуснах сълза...
Точно като във вица: "А пък вие биете негрите".
Разбира се, че ИК не трябва да минава на каквато и да е цена, че иначе орлицата-ССФ ще връща кинти.
Добре й е, когато някои други са извоювали свободите й, но дотук.

Малко офтопик: На онези феи в ДГ може да им викат "кУрифеи"

# 6 881
  • Мнения: 35
Значи ли това, че xxxxx, желаейки да възпитава децата си в толерантност към всички и към всичко, е пропуснала точно тази -толерантност към различията-, за която така любезно ни информирате ???
Сламката Санчо!
Захващате се за конкретиката в поста ми, чернокожи негро толерантост към различията. Позволете да се поправя и  вместо "Дори може да ги възпитате да наричат чернокожите негри,  против общоприетите норми за поведение", съм написал "Дори може да ги възпитате в ценности които са неприемливи в обществото към което принадлежат". Никой не може да отнеме на Госпожа xxxxx това право, нито да и забрани да го използва, ако с това не е навредила на другите. Нейната теза в разрез с темата е че някаква конвенция отнема превантивно това нейно право. Просто прочетете последния и пост за потвърждение на написаното
Пак не разбрах защо ние да нямаме право да наричаме негрите и циганите с имената, с които те самите се наричат? Те с обидна дума ли се обръщат един към друг, та е обидно и други да ги наричат така? Или е някакво тайно кодово название, като между секретни агенти
Не мога да Ви отговоря на този въпрос. "Обидна" е дума онована на субективна преценка. Мога да си позволя да нарека член на близкото ми обкръжение с думите "голям си пе де раст", но няма да си позволя подобна волност в широкия кръг на обществото. Ако Вие считате за нормално да наричате член на циганската общност с думата мангал и това да не е обидно за него, оставям на Вас сама да прецените кога да използвате подобни думи

# 6 882
  • Мнения: 5 500
На телефон 112 се получава сигнал, че Манго трепе яко жена си.
Пристига полицай да го арестува по новата Истанбулска конвенция:
- Манго, що биеш Айше? Има цяла конвенция за това!
- Не мой тъй да думаш ба бате, днес ми съ прай на мъж Айшето, ама тях конвенцията не ги варди от бой...

# 6 883
  • София
  • Мнения: 2 995
Започнаха се тъпите вицове.

# 6 884
  • Мнения: 5 500
Започнаха се тъпите вицове.
спИциално за теб още един  Laughing

Асан пред родилното:
- Айше, кво и детето ма? Момче ли е?
- Не.
- Че кво и тогава?
- Денджър!

Общи условия

Активация на акаунт