Яли ли сте бой като деца

  • 50 984
  • 782
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 977
Щом децата само два-три пъти в месеца се дерат, значи са доста кротки. Не съм вярвала, но такова чудо ми се падна, че волско търпение да имаш и то свършва все някога. Ама късмет!
Две са и са доста буйни, игрите им все шумни, карат се, удрят се, скачат, падат... Опитвам се да обяснявам и ограничавам, но не винаги се получава. Каката от нищото може да изпадне в нервна криза. Малкият се учи от нея и той да крещи и пищи. От скоро почна нов номер - крещи "помощ, преби ме, уби ме, мъртва съм" без да е докосната с пръст. Ако я слуша някой от страни, като нищо може и полиция да извика. Преди Коледа, детегледачката ги завела у тях и като казала, че ще се прибират й направила такава истерия, че събрала комшиите ... И никакви разговори, нито наказания не помагат. Според психолозите още дълго ще ни провокира.
Деси, armeria е реагирала така, защото е била сериозно уплашена за живота на внучката си. Това е чужда отговорност. Ако майка ти се върне от морето без детето ти дали ще си о'кей? Не оправдавам насилието, но има моменти, когато страхът и гневът вземат връх. Преди два месеца дъщеря ми и неин съученик изчезнаха от погледа на мен и другата майка в парка. Хукнаха напред - той с тротинетка, тя след него и ги изгубихме от поглед. Викаме, лутаме се - няма ги. А ние с дребните за ръка. Изпаднах в паника. Признавам си. Щерката е палава и импулсивна, но поне знае да не се отделя така, а и е страхлива е навън. Намерихме ги на светофара на "Братя Миладинови", в последния момент се спряла да не пресече. На другото дете явно му разрешават. Не я набих, но се накарах и на двамата (повече на моята).

Последна редакция: чт, 04 яну 2018, 16:14 от Mama Ru

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 5 632
Не са ме били и аз не бия.Но пък виж врява у нас колкото ти душа сака.  Малкото ревеше една година нон стоп. Ако не знаеха хората, че го гледаме като писано яйце и детето е с проблем щяха да решат, че е жертва на як родителски тормоз. Голямото и то врещи. Пубер е човека и го дразни всичко. Аз се разпявам от време на време по тях... Редовно някой пада от някъде. Чува се едно глухо туп и после ААААА. Кучето си метна повода през рамо и отиде да живее в майка ми. Рибите са навряни в ъгъла на аквариума. Гларусите кацат на съседния покрив...чудо! Бас държа, че съседите отлично знаят кога се събужда малкото, кога голямото го мързи да си напише домашните и кога двамата се упражняват в дует с нервната ми система. Ама какво да ги правя? Будни, игриви момчета.

# 47
  • София
  • Мнения: 9 532
След като прочетох тази тема взех да се чудя какво ли си мислят моите съседи, че се случва в дома ни. Laughing Дъщеря ми напоследък реши да се върне в периода с тръшкането, като този път номерът й е да пищи кански сякаш нещо ужасно се е случило. Случва се да й се скарам на висок глас.   Тази комбинация може да прозвучи на някой от съседите като системен побой и тормоз над детето.

# 48
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
В бебешката възраст - т.е. до 3 години е нормално децата да реват за щяло и нещяло, да се събуждат с писаци насън и т.н.
Моето поне до 2 години и половина ревеше като заклано всеки път като му миехме косата, чак ушите ми пукаха от силата на звука. Joy Joy Joy
Мамоуууу, честно ли!?😱😱😱
Направо получавам уртикария, като трябва да я къпя. Иначе и нас веднъж ни заплашиха със социални. Сигурно си мислят, че я смиламе от бой, а тогава още нямаше и година. Да се оправят, мен никой не ме пита как се оправямам с пищящо, неспящо, ревящо, тръшкащо се и истерясващо чудовище...
Иначе се е случвало да отнеса шамар, но не са ме били. Баща ми ме тормозеше с дълги, напоителни и набиващи канчето монолози, които си бяха цяло китайско мъчение. 😆

# 49
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
В бебешката възраст - т.е. до 3 години е нормално децата да реват за щяло и нещяло, да се събуждат с писаци насън и т.н.
Моето поне до 2 години и половина ревеше като заклано всеки път като му миехме косата, чак ушите ми пукаха от силата на звука. Joy Joy Joy
Мамоуууу, честно ли!?😱😱😱
Направо получавам уртикария, като трябва да я къпя. Иначе и нас веднъж ни заплашиха със социални. Сигурно си мислят, че я смиламе от бой, а тогава още нямаше и година. Да се оправят, мен никой не ме пита как се оправямам с пищящо, неспящо, ревящо, тръшкащо се и истерясващо чудовище...
Много е трудно къпането с коса. Вече не реве все едно го колим, ама мърмори. До скоро беше, че му влиза вода в очите, а сега, че му влиза вода в носа. Crazy
И винаги след изплакване на косата му бърша с кърпа лицето.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Моят син се къпе със силиконова бебешка козирка на главата. Докъм 2-годишен нямаше никакви проблеми с миенето на косата, даже се разсипваше от хилеж, после изведнъж какво му стана не разбрах и започна да реве. А иначе обича да му пръскам с душа в лицето. Иди го разбери. Та му купих бебешка козирка на "дърти" години.

# 51
  • Мнения: 4 411
Аз затова попитах за колко голямо дете става на въпрос. Моята е почти на 7 и сама във водата не я оставяме. Тя много добре знае, че е опасно. Ако е по-голямо детето, би трябвало да си знае. Ако пък е по-малко - какво търси само във водата?

# 52
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
И козирка имаме, ама не ми дава да я слагам. Изобщо шапки, ръкавици, шалове, всичко извън строго наложителния аутфит предизвиква истеричен пристъп.
Иначе обича да 'и мия дупето и краченцата. 😆

# 53
  • София
  • Мнения: 9 532
Като отворихте темата "къпане" се сетих как когато бях малка и ме къпеха се дърпах много, пищях, все ми влизаше шампоан в очите и все ми обяснаваха как няма да влиза, ако не се дърпам така. Веднъж при дърпането паднах в банята и си нараних крака. А друг път вече бях на 5-6 години и на баща ми му кипна, че уж исках вече сама да се къпя, но с шампоана пак правех драма и той накрая ме ошамари - по един шамар от двете страни на Д-то. Изкъпа ме набързо и ме изпроводи в стаята да си взема хавлията (че я бяхме забравили там) и да викам брат ми да се къпе и той. А брат ми умира от смях  и ме кара да си видя Д-то на огледалото, че имам две червени ръце отзад от шамарите. Laughing

Иначе няколко пъти имам задвратки от баща ми през детството. Майка ми нямам спомен да ме е удряла, но нейния баща нея яко я е млател в детството й. Disappointed Същият този неин баща години по-късно беше невероятен дядо без капка агресия и злоба в себе си, много ми липсва, лека му пръст. Явно е съжалявал, че е бил баща-побойник.

# 54
  • Мнения: 30 802
Имам плашливо от къпане дете. В някои периоди...просто спрях къпането. Поизмивам я на части и така. Все пак къпането трябва да е удоволствие за всички. Иначе с години слушам как се дерат деца в баните вечер. Ми какво ще му стане, ако известно време не се къпе, или поне не се дърпа агресивно за банята?

# 55
  • Мнения: 4 411
Аз имам такова, което със зор влизаше и с още по-голям зор излизаше от банята. Е такъв екземпляр какво го правиш?

# 56
  • Мнения: 30 802
Оставяш го да му изстине водата и само ще излезе:)

# 57
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ми не знам, като детето е за къпане с косата... трябва да се къпе. Не си отглеждам скункс все пак. Joy Joy Joy

# 58
  • Мнения: 4 411
Оставяш го да му изстине водата и само ще излезе:)

На ТЕЦ сме и без вана. Къпе се под душа и много бързо се научи да си гласи водата. И сама в банята е стояла.... А и като се има на предвид, че се къпе в морето при има няма 20 градусова вода, студа не я плаши. Понякога си трябва горно до и малко скъпцане със зъби. Не всичко се решава с хитрост.

# 59
  • София
  • Мнения: 6 170
От скоро имам нови съседи имат момичета на 7 и 9 не знам какво правят тези хора но в месеца по няколко пъти се чува рев и писъци. Няколко пъти съм се карала с тях но без успех.
  Въпросът ми е дали тук присъстващите са яли пердах като деца и какво мислят за боя, като възпитателно средство. И дали начина на възпитание на родители те ви е повлиял на това как възпитавате вашите деца.

И щом се чуват рев и писъци, то това непременно трябва да означава, че някой родителите му го пребиват от бой така ли?

Имам ги в къщи двама влизащи в пубертета. Почти всеки ден се чуват и рев и викове. На големия тотално му изчезват всякакви разумни мисли от главата, постоянно се опитва да провокира и да провери до къде ще издържим (е аз не винаги издържам и повишавам глас) или се закача със сестра си, а на нея не и е трудно да ревне.

Общи условия

Активация на акаунт