Варна-помощ за самотни майки и социално слаби семейства

  • 15 547
  • 266
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 2 282
Здравейте мили майки  Hug

Искам да поканя всички вас да се включите заедно с децата си в Световната Седмица на Кърменето. На 5 август - събота, в парка на НДК от 11 ч., за да вземете участие в поход-разходка World Walk for Breastfeeding, организиран ежегодно по цял свят, с който да покажем, че кърменето е наистина важно за нас и децата ни. Всички, които подкрепят кърменето, са добре дошли – поканете роднини, приятели и познати да се присъединят!

За тези от вас които са или ще се намират във Варна програмата е следната:

Програма за ССК        01.08 – 07.08.2006г. Варна
31.07. - 17.00ч.    МБАЛ”Св.Анна”(Окр.болница), „У-ще за бъдещи родители”, в Спешния център, тел: 69-26-597 0 ст.ак.Русева,69-26-238 – Родилно отд.
01.08. - 11.00ч.  АГ болница, Масово кърмене с костюми
02.08. - 15.00ч.  АГ болница - „Училище за бременни”, на първият етаж тел.613-798
03.08. - 10.00ч. Майчин дом -  Женска консултация и посещение на родилките.
05.08.  - 11.00ч.  Поход-разходка от шадраваните до входа на Морската градина


Разходете се с нас и ни подкрепете  Hug
така де, Иви покани бъдещите майки, а аз се сетих, че тук сме пропуснали поканата Simple Smile
Иви, ако вече си си получила капките, ще се радвам да ги донесеш днес в Окръжна или утре пред АГ. Говорих с Цвети, надявам се, че ще дойде утре на Акцията пред АГ.

Сега ми се иска да кажа пак за Цвети. Наистина не се чувства добре. Ужасно е стресирана, не спи, не яде, по цял ден плаче, майка и получи инфаркт, а "половинката" я нерви, трудно се справя с кърменето, че и няква инфекция е получила. ТА много ми се иска някак да и помогна. Има ли някой, който да ме посъветва как да подходя? Надявам се, че няколко разговора и помощ за прегледа при гинеколога ще са достатъчни, но не знам точно как да се държа. Истината е, че когато човек е депресиран, няма голяма полза да му се казва, че нещата ще се оправят. Е, какво се казва тогава? Освен практическата помощ, която ти показва, че не си съвсем сам? Ако наистина дойде утре, поне ще получи някой полезен съвет за кърменето, и малко общуване със себеподобни...

# 226
  • Мнения: 3 595
Аля, това не е никак малко. Роси, беше точно в такова състояние, когато я срещнах. Кажи и, че може да ни звъни, когато има въпроси за кърменето. Спокойно можеш да и дадеш телефона ми, сигурна съм, че и други момичета ще се отзоват. Ако има и други трудности с бебето винаги бихме могли да и дадем информация, която може и да и бъде полезна, а тя да си реши. Внимателно подходи, без да пренасилваш положението. С момичето от Бургаз се разминахме. Тя ми беше писала вечерта, аз се прибрах по нощите. Дадох им телефона си, но не се свързахме и аз не открих майка и, и така.... Rolling Eyes

Евентуално, ако на някой друг са му останали капки за колики да свирка  Whistling

# 227
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Как е Цвети

# 228
  • Мнения: 3 595
Аля хайде утре ми напомни да ти оставя капки за колики, че незнам колко дни ги мъкна със себе си и забравям да ги оставя  ooooh!
Бяха ни ги дали за коликите на Елито, когато получи лактозната непоносимост, но и мина и вече нямаме нужда от тях. Отвореното шишенце дадох за малкия племенник, а запечатаното е за тях, щом те се нуждаят. Това са капки за колики за новородени, не са някакви специални за заболявания.

# 229
  • Мнения: 2 282
Вече е по-добре, както се оказва. Много се притесних за нея, вчера трябваше да дойде, за да и донеса чайчета от лайка на хип, етерични масла антистрес и хомеопатично за увеличаване на кърмата, но тя се обади, че не е спала 4 дни, много е уморена, няма сили, ... абе, отчаяна беше. Щях да ходя, но щерката е с висока температура от вчера и направо съм се ошашкала в къщи.
Вчера е била при личната си, сега пие някакви леки антидепресанти и току-що звучеше по-добре.
Всъщност антидепресантите нямада и решат проблемите, но все е нещо. Освен това ме притеснява, че и се въртят мисли за самоубийство... и ако аз съм единствената добронамерена душа наоколо, хич не и завиждам. Когато имаш възможност да я видиш за малко, звънни, моля. А ако някой друг може, нека да помогне. Аз съм толкова боса в такива случаи...
Говорихме си, че ядял АМ по няколко пъти на нощ, а в същото време единственото време, в което иска да суче, е на заспиване. Опитах се да я убедя поне през нощта да го кърми, най-малкото, че иначе ще фалира.

Последна редакция: ср, 02 авг 2006, 11:25 от Сребърен облак

# 230
  • Мнения: 3 595
При депресии е хубаво да се консултира със специалист и доколкото ми обясниха от само себе си не минава. Хубаво си и казала за кърменето, поне нощем няма да мие шишета и биби. Кажи и че може да си легне в леглото и така да си го кърми. Много по-леко ще е отколкото да става да приготвя мляко, че е и скъпо

# 231
  • Мнения: 2 282
Казах, казах... дори я посъветвах да прехвърли бебето при себе си и да сложи възглавница от неговата страна, да не се търкаля. Като е толкова уморена, поне само ще подава цица вместо цялата дандания с АМ.

# 232
  • Мнения: X
ТА много ми се иска някак да и помогна. Има ли някой, който да ме посъветва как да подходя? Надявам се, че няколко разговора и помощ за прегледа при гинеколога ще са достатъчни, но не знам точно как да се държа. Истината е, че когато човек е депресиран, няма голяма полза да му се казва, че нещата ще се оправят. Е, какво се казва тогава? Освен практическата помощ, която ти показва, че не си съвсем сам? Ако наистина дойде утре, поне ще получи някой полезен съвет за кърменето, и малко общуване със себеподобни...
не разбрах какъв точно е проблеа на Цвети, но май е сама.
правилно си решила да подходиш. помагай й колкото можеш - докогато можеш - все ще й е от полза.
самотна майка съм - от 4 месец бременна съм сама - докато детето стане на 2-3 месеца е много гадно и винаги е хубаво да имаш на кой да се обадиш като започнеш да мислиш да скачаш от балкона Simple Smile

# 233
  • Мнения: 3 595
Незнам как се справяте, но сте много силни майки!   bouquet

# 234
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Момичета, това, че казвате на Цвети да кърми и през нощта е много добре, но само ако не вземаше тези антдепресанти. Според мен тя трябва да се посъветва с лекар дали може да се кърми при вземането им или който говори с нея да я накара да му каже коя е основната съставка на лекарството и да се провери за това лекарство в кърмаческия форум. Там имаше един линк за проверка на лекарствата.
Антидепресантите са лекарства с многостранно действие и може да повлияят зле на бебето.
Иначе не знам как мога аз да помогна.
Касиопеа   bouquet.

# 235
  • Мнения: 2 282
Благодаря ви!
Ами тя е казала на лекарката, че кърми сутрин и вечер, съвместими били.

# 236
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Имам половин пакет Мамиа (40бр.) - 7кг и нагоре, които искам да дам на някоя мама, която е в нужда. Преди време казахте, че майчето от Кайсиева има нужда, но тогава никой не се обади да ги дам. Или аз не съм разбрала как да го направя  Embarassed. Ако сега тя или някоя друга мама имат нужда кажете на кого да ги дам за да може да се ползват по предназначение.

# 237
  • Мнения: 2 282
Теди, аз заминавам, и няма да се виждам повече с нея скоро. Можеш да и пуснеш на лични бележка, или да изчакаш, докато се върна. Ще ти пусна профила и.

Иви, благодаря ти за капките! Още вчера ги вкараха в употреба, дано да има ефект. Дребчо е вече над 7 килца, голям, як и красив.

Последна редакция: вт, 08 авг 2006, 18:17 от Сребърен облак

# 238
  • Мнения: 3 595
А майката как е?

Теди според мен най-добре да се дадат на момичето от Кайсиева. В звеното вече няма малки бебета, на които да станат или поне незнам да има малки в момента.

# 239
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Теди според мен най-добре да се дадат на момичето от Кайсиева. В звеното вече няма малки бебета, на които да станат или поне незнам да има малки в момента.
СЪгласна съм, но аз не я познавам.
Мисля си да изчакам Сребърен облак да се прибере и чрез нея да стане работата, ако и е удобно разбира се. Ако някой има друга идея да каже или ако познава момичето също.

Общи условия

Активация на акаунт