Боледуване на децата ни - тема 58

  • 44 490
  • 738
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 68 654
Глутенът не понася на много хора. Вкл.и на мен...подувах се и изпитвах тежест. Откакто го премахнах, нямам оплаквания. Изобщо тази модифицирана пшеница и глутена са кофти работа, но това е друга тема.
Цьолиакията обаче е различно от непоносимост към глутен и се доказва с биопсия доколкото знам.
На мен обаче ми се струва, че диетата при Лайт няма да спре боледуванията...не ми се вярва нещо и не ми се връзва. Дано да греша. Желая успех!☺

# 196
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Аз пък мисля, че много ще укрепне детето след като изключи храните, които дразнят организма му. Естествено, че едва ли ще стане за седмица две. Но пък, се възхищавам на Лайт, че не се примирява с положението и търси възможната причина. Според мен сега всичко ще се нареди и няма да е както беше.
Мале Лино и вие много преболедувахте!
Хоуп стискам палци бързо да спрат сополите и само това да е!
Аз бенката си я махах докато ми правеха операция за друго под пълна упойка и незнам всъщност махането дали боли.

# 197
  • София
  • Мнения: 7 277
Лакуна,и аз мисля,че няма връзка.
Аш,хидратис действа ли при твоите деца?

Дани, според мен - да.   

# 198
  • Мнения: 19 302
Оплакванията с корема ще се подобрят. Аз съм с герб, гастрит и колит. Пих месец л-ва,  когато ги получих и нямах подобрение. С диета спрях л-вата напълно. После постепенно въведох всички храни, но и сега ако усетя, че съм прекалила с нещо, изключвам някои от тях.
Детето пък набива в училище много картофи и тестено. Затова за вечеря гледам да има зеленчукова манджа или зеленчуци с месо. Кофти е, че трябва да спрат и яйцата, защото безглутеновите брашна са много ронливи и яйцата стягат. Може ксантан гума да опита да прибавя, но нямам опит. Безглутенов квас става от нахутено брашно. Лимецът има малко глутен и не може да се ползва. На щерката правех на тиган тънки като палачинки хлебчета с безглутеново брашно, мазнина и вода. Оризонки също може към манджа вместо хляб. Също кюфтенца от накисната и отцедена елда/киноа/просо, морков, лук, малко тиквичка, подправки. Пасира се всичко, пече се на хартия с мазнина на 180. Сос зехтин, лимон и чесън после. Също ядкови млека с корнфлейкс, ако ядките не са забранени. Като нямам време, често варя замразен млад грах на детето. Отцеждам, добавям зехтин, чесън, сол и копър.

# 199
  • София
  • Мнения: 7 277
Аз правя кюфтенца от киноа и просо и пека върху фолио на фурната (това заради високия холестерол на ММ). Отделно мажа нахут върху филия - много е вкусно. Лимецът съдържа малко глутен от съвсем друг, водещ се за нетоксичен вид. На колегата детето е с много силна непоносимост от бебе, месят му хляб от лимецово брашно.

# 200
  • Мнения: 1 961
ще се подобри общо състояние с диета, детето може да започне да се храни и от там да има повече сили и стабилизира, но ако в сливиците си има хронична инфекция не знам...стискам и аз палци
Моето вдигна температура, но не съм мерила още. Засега е ок, разглежда книжка, ще видим...

# 201
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Лимецът съдържа малко глутен от съвсем друг, водещ се за нетоксичен вид.
Точно така. Абсолютно подходящ е лимецът при глутенова непоносимост.

Лино,
бързо оздравявайте!

# 202
  • Мнения: 423
Лайт, успех в начинанието. Маслото и млякото могат да бъдат заменени с такива? Има куп други варианти. Аз съм на мнение, че по- добре пари зс храна отлолкото за лекарства. На нас в момента бирената мая ни се отразява много добре. Питай ако искаш за нея. Тя също чисти организма. За стомашните проблеми изследвали ли сте за хеликобактер? Тя също причинява дискомфорт, меко казано

# 203
  • София
  • Мнения: 7 277
...  по- добре пари за храна отлолкото за лекарства.

Абсолютно!

# 204
  • Мнения: 1 874
Цьолокацията е май алергия към глутена,а непоносимостта е глутенова ентеропатия.
Тет,гастроентероложката каза че консумирайки храните към които има силна непоносимост се отделят шлаки по червата става атрофия на лигавицата и от там се намалява пропускливостта на полезните вещества от храната в кръвотока ,а токсините от своя страна затормозяват имунитета.А и като не усвоява витамините и минералитее как да е добре с имунитета.Четох сега точно за глутеновата ентеропатия ,че може да е причина за влошено общо здравословно състояние,намалени съпротивителни сили на организма,чести проблеми със зъбите,и други там симптоми вече от стомашно чревният тракт.Дори и анемия,а той нали имаше нисък хемоглобин.Та има връзка колкото и да не ти се връзва.
А за сливиците каза,че проблемите с тях се отразява на стомаха.Знаем как при ангини може да има болки в стомаха и гадене.Лино мисля даже май бяха така.

Гъбички чревни,ако има то те също отделят голямо количество токсини и те раздразват също чревната лигавица и се повишава чувствителността на организма което води до алергизиране и от там по голямо инхибиране на имунен отговор и от там вторична имунна недостатъчност.Изобщо натрупването на токсини в голямо количество подрива имунитета.
Дано гъби поне да няма!Те от своя страна също могат да причинят дискомфорт в стомаха и подуване и лошо отделяне на газове.

Благодаря на включилите се относно диетата.Трудно ще е,но ще я натаманим.

Глутеновата ентеропатия ако не се осъществи навременно лечение можело да доведе до остопороза,репродуктивни проблеми ,неопластични заболявания на гърлото,хранопровода,стомаха и тънкото и дебелото черво.
Дано наистина е временна непоносимост и да оздравее детето.

# 205
  • Мнения: 68 654
А детето има ли подут корем?

Цьолиакия и ентеропатия глутенова е едно и също.
Ако имахте такова, досега да сте го разбрали, си мисля.

# 206
  • shumen
  • Мнения: 18 025
Аз знам,че има и такива безглутенови бисквити.Може да му вземаш от тях и да му даваш,когато иска да хапне нещо дребно.За парите и аз съм съгласна,че по добре за храна,отколкото за лекарства.
Лино,да се оправя бързо твоето момче.
Аз сега почвам да усещам болката от операцията и от лепенките ме сърби,яко ме дразни,ама ще търпя до Понеделник до смяната на превръзката.Гадното е,че не мога и да се изкъпя,а само ще трябва да се мия отчасти.

# 207
  • Мнения: 1 874
Ами може от скоро да се е изявила .В по-голямата част от случаите било наследствено.Значи в осталите случеи може и от после да се прояви.Къде е казано че като бебе трябва да се прояви?
Непоносимости и алергии се предават по наследство,но дали и кога ще се отключат никой не знае.Баща му е същият -стомашни проблеми и е болнав.Та отвсякъде е бащичко малкият ,не само по външен вид му е копие .

Вече се сдобихме с оризови гризинки и безглутенови макарони и спагети.Някакво уж безлактозно мляко

И аз вече не знам... на две места даже прочетох, че непоносимост към глутен е различно от цьолиакия, на много места пък  са писани като едно  и също.Обикновенно при захранване се изявявала прочетох на 1-2 места.Но пък на много места пише, че глутеновата непоносимост може да се развие във всяка възраст.

Последна редакция: сб, 13 яну 2018, 16:12 от Lightning

# 208
  • Варна
  • Мнения: 212
Пазара в момента е залят с безглутенови продукти. Оризовки, оризова паста, оризови бисквитки. От млеката аз вземам или соево с вкус на ванилия или оризово с кокос. Мисля, че двузънестия лимец беше с нищожно количество глутен. На мен лимецовия хляб ми е супер вкусен. И безглутенови овесени ядки има даже. С оризово брашно стават страшни палачинки. Вместо яйца за слепване може да се ползва счукано ленено семе, чия или банан. Трудничко е, но се свиква и ви пожелавам успех. Дано детето намали боледуванията.

# 209
  • Мнения: 1 961
Да при нас всяка ангина почваше с болки в корема понякога три дни преда това и поне едно повръщане.
Моето цял ден спа, дадох парацетамол и се поизпоти, сега поигра малко.

Общи условия

Активация на акаунт