Бързи здравословни въпроси и отговори – 11

  • 52 916
  • 743
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 5 867
Бихте ли препоръчали някакви билки или друго срещу повишен апетит преди МЦ ?

Според мен, хубаво е преди всичко да се провери защо този апетит е повишен. Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 580
Бихте ли препоръчали някакви билки или друго срещу повишен апетит преди МЦ ?

Според мен, хубаво е преди всичко да се провери защо този апетит е повишен. Peace

Винаги се повишава два или три дни преди цикъла. Дали има връзка с някакви хормони ?

# 62
  • Мнения: 5 867
Редица заболявания и дефицити в организма водят до повишен апетит. Липса на Витамини (B12, D, Желязо и др.), метаболитни смущения от сорта на ИР (т.е. перманентно висок Инсулин), заболявания на ЩЖ и др. Малко е трудно да се определи къде точно се корени проблемът. Thinking

Имаш ли наднормено тегло?

# 63
  • София
  • Мнения: 580
Редица заболявания и дефицити в организма водят до повишен апетит. Липса на Витамини (B12, D, Желязо и др.), метаболитни смущения от сорта на ИР (т.е. перманентно висок Инсулин), заболявания на ЩЖ и др. Малко е трудно да се определи къде точно се корени проблемът. Thinking

Имаш ли наднормено тегло?

Не. Освен тези оплаквания с повишения апетит, други нямам. Зачудих се защо става по едно и също време, явно има някаква връзка.

# 64
  • Мнения: 1 131
Здравейте. Пиша ви, за да попитам някой оплаквал ли се е от ужасна уморяемост и отпадналост при прием на Зинат. Пия го от 4 дни, но не мисля, че оплакването е свързано с неговия прием. Миналата седмица изследвах ЩЖ- всичко е наред, имам умерен дефицит на Б12, но в момента съм на терапия. Притеснява ме, че антибиотикът може да дава такива странични реакции, въпреки че в листовката няма описани подобни.
Благодаря Simple Smile

# 65
  • Мнения: 5 059
Vervam,не знам дали Оспамокс предизвиква безсъние , единият му страничен ефект е хиперактивност .
И реално , много трудно заспивам.
При теб имало ли е странични ефекти ?

И да попитам какво боли в дясно, малко под ребрата ?

Не,никакви странични ефекти .Пиех го години наред,заради гнойни ангини.В един момент даже спря да ми действа.
Но пък аз го пиех все болна,с температура и приемах успоредно с него лекарства за смъкване на температурата с парацетамол.А той приспива...Може да е неутрализирал действието на оспамокса.

# 66
  • Мнения: 61
Здравейте, на 25 съм и досега не съм си правила цитонамазка,  а само микробиология. Иднат сряда ще ходя да си пусна и да си направя профилактичен преглед, но много ме е страх от резултата да не съм в лоша група. Много изчетох в интернет и само лоши неща. Има ли симптоми, ако си в лоша група и ако а какви? От 5 години съм само с един партньор и сме женени, но преди това съм имала други. Нямам течения, сърбеж и болки, цикълът ми е редовен и не е нито оскъден, нито обилен. Много ме е страх наистина Sad мисля си най лошото

# 67
  • Мнения: X
Здравейте.... напоследък зачестих в този раздел....
На какво е признак...бледостта ....
Абе...от месец насам ме питат постоянно защо изглвждам бледа и болна. Аз съм хипохондрик, много пъти съм казвала и това ме побърква...
Имам вече два.месеца ужасен проблем с гърба и кръста и това ме съсипва....
Отделно започнаха проблеми със стомаха. Леки болки и понякога гадене.
Нервна съм, постоянно ме избива на рев. С никой не ми се говори и всичко ме изнервя:-( Искам да лежа и спя, а като легнах и немога....
Понякога имам чувството че нямам сили за нищо....
Имам сенки под очите, изглеждат дори хлътнали. А на кг не съм отслабнала.
Незнам какво става с мене....
Преди месец отново обиколих един куп лекари и какви ли не изследвания. Дали ако имах рак някъде щеше да даде отклонения?
Единствено не ми е правена гастроскопия защото след един курс с пробиотик всичко мина, но сега ми се наложи да пия антибиотик заради урологична инфекция и отново започнаха болки в стомаха. И скенер тази година не съм правила на кръста, понеже миналата правихме на врата и рентген на кръста и на всякъде се откриха изменения и херния и невролога предполага че и на кръста вече е станала херния и няма смисъл от облъчване...
Правих физиотерапия и се почувствах страхотно, но месец по късно пак започна да боли....
Незнам вече какво да правя....И това постоянно питане какво ми е....
А мен само ми се плаче:-(

# 68
  • В един копнеж!
  • Мнения: 2 407
Днес си напипах топче колкото грахово зърно в сгъвката зад колятото, дето е по-меката част. Точно като грахово зрънце. Твърдо е, мести се с милиметри, не ме боли. Възможно ли е да лимфен възел или там, в тази част на крака, няма?!

# 69
  • София
  • Мнения: 2 410
niama_me, изследвала ли си витамин Д и витамин Б12. При дефицит на което и от двете може да имаш всякакви черни мисли Simple Smile .

# 70
  • Мнения: X
Не...не съм. Само желязо изследвах.
Чернодробни ензими, С реактивен протеин, кръвна захар, амилаза заради панкреаса, пълна кръвна и диференциална кръвна картина , скорост на утайката, както и урина. Гинеколог, гастроентеролог, невролог, хирург, уролог,и 3 независими ехографии на коремни органи.
И ме е страх че не се подобрявам и изпадам в жестока дупка....Болките в кръста ме съсипват и това постоянно напомняне че изгл ждам бледа и болна ме съсипват.

# 71
  • Мнения: 2 165
Здравейте. Не съм писала скоро тук. Направих си днес едни профилактични изследвания и като излезнаха резултатите, много се разтроих, плаках, изпаднах в една дупка.
През май месец желязото ми е било 18, днес излезна 36, като 26 е горна граница.
Моноцитите и те си седят от горна граница 0.70, мойте са 0.83, както и Алат преди месеци беше 98, днес излезна 98.7, границата е 41. Мислих, че след като съм спряла антидепресантите ще падне, но уви стои си толкова, хем го карам само на минерална вода. Уплашена съм, особено като прочетох за завишеното желязо. Сетих се, че вчера късно вечер към 23 и 30 изядох две сварени яйца, а жълтъка вдига желязото, макар, че изследванията ги пуснах сутринта към 10 и 30. Други ден съм на гастроентеролог да видим какво ще каже, но съм много уплашена.

# 72
  • Мнения: 630
niama_me изследвай витамин Д и според мен.

# 73
  • Мнения: 5 059
Здравейте. Не съм писала скоро тук. Направих си днес едни профилактични изследвания и като излезнаха резултатите, много се разтроих, плаках, изпаднах в една дупка.
През май месец желязото ми е било 18, днес излезна 36, като 26 е горна граница.
Моноцитите и те си седят от горна граница 0.70, мойте са 0.83, както и Алат преди месеци беше 98, днес излезна 98.7, границата е 41. Мислих, че след като съм спряла антидепресантите ще падне, но уви стои си толкова, хем го карам само на минерална вода. Уплашена съм, особено като прочетох за завишеното желязо. Сетих се, че вчера късно вечер към 23 и 30 изядох две сварени яйца, а жълтъка вдига желязото, макар, че изследванията ги пуснах сутринта към 10 и 30. Други ден съм на гастроентеролог да видим какво ще каже, но съм много уплашена.

Ще следя твоя случай,защото мъжът ми е с 45 желязо!
Ходи на 2 лекари и те вдигат рамене и"нямат идея от какво може да е".
Той не кусва зелении(броколи,коприва,спанак..),яде предимно пилешко и не взима никакви добавки.
Наистина не знам от къде може да се е вдигнало толкова.
Ако имаш някаква инфо,ще те помоля да я споделиш и тук Simple Smile

# 74
  • София
  • Мнения: 1 714
Не...не съм. Само желязо изследвах.
Чернодробни ензими, С реактивен протеин, кръвна захар, амилаза заради панкреаса, пълна кръвна и диференциална кръвна картина , скорост на утайката, както и урина. Гинеколог, гастроентеролог, невролог, хирург, уролог,и 3 независими ехографии на коремни органи.
И ме е страх че не се подобрявам и изпадам в жестока дупка....Болките в кръста ме съсипват и това постоянно напомняне че изгл ждам бледа и болна ме съсипват.
И аз съм с подобни симптоми, но болките са в ставите и мускулите, понякога в гърба и кръста. Иначе съм бледа, постоянно уморена, с потъмняла кожа, лесна раздразнителност, безсъние... Изследване показа много ниски стойности на вит. Д и Б12. Взимам мерки!

Общи условия

Активация на акаунт