Раждане във II САГБАЛ Шейново

  • 84 944
  • 757
  •   1
Отговори
# 300
  • София
  • Мнения: 321
Някой по-запознат с цените. Сега видях,че избор на екип е 900лв. В тази цена включена ли е епидуралната или не? Ако искаме присъствие на бащата,каква е цената при избор на екип?
Благодаря

# 301
  • Мнения: 78
Някой по-запознат с цените. Сега видях,че избор на екип е 900лв. В тази цена включена ли е епидуралната или не? Ако искаме присъствие на бащата,каква е цената при избор на екип?
Благодаря
[/quot
Изборът на екип е 800 лв.,  но той на практика е е избор на лекар, в цената влиза и упойката. Акушерката е още 200 лв. Присъствието на бащата също се заплаща, мисля, че беше 200 лв, но проверете на сайта на болницата. Питайте обаче дали в такъв случай ще трябва да раждате в специална зала, за която също май се заплаща.

# 302
  • София
  • Мнения: 321
Някой по-запознат с цените. Сега видях,че избор на екип е 900лв. В тази цена включена ли е епидуралната или не? Ако искаме присъствие на бащата,каква е цената при избор на екип?
Благодаря
[/quot
Изборът на екип е 800 лв.,  но той на практика е е избор на лекар, в цената влиза и упойката. Акушерката е още 200 лв. Присъствието на бащата също се заплаща, мисля, че беше 200 лв, но проверете на сайта на болницата. Питайте обаче дали в такъв случай ще трябва да раждате в специална зала, за която също май се заплаща.
И аз мислех като вас,за цените,но тази сутрин видях в ценорасписа на болницата. Явно ще трябва да се поинтересувам на място.
Благодаря

# 303
  • Мнения: 34
До онзи ден и ние бяхме приготвили 800 лв, но явно са си актуализирали ценоразписа и е станало 900 лв.
Иначе всичко останало е така - в тази цена влиза евентуална упойка. Присъствието на бащата се заплаща отделно

# 304
  • Мнения: 77
Здравейте,

А как става обядването, ако не ги взимат бебоците по обяд за няколко часа?

# 305
  • София
  • Мнения: 321
Здравейте,

А как става обядването, ако не ги взимат бебоците по обяд за няколко часа?
Аз щях да питам за свиждането. Нали е от 16 до 18 часа? Т.е. свиждането се провежда пред асансьорите с бебето или....??

# 306
  • Мнения: 35 949
много се извинявам, че влизам в темата с офтопик, но имам нужда от вашата помощ
търся препоръка за лекар в шейново, който да направи абразио заради полип на моя приятелка
направлението й за хоспитализация изтича, а тя все още не се ориентирала

# 307
  • София
  • Мнения: 1 456
Bubanka, раждах преди 11 години в Шейново при Д-р Василев. Живи и здрави догодина - отново 🙂 Моя приятелка там откри отговор на казус с много проблемна бременност, която прекрати при него, след обиколка на всички светила в София. След това роди 2 дечица през 2 години  при същия лекар. Всички мои близки при д-р Василев  раждат- нормално и секцио. Не знам дали може да помогне на твоята приятелка, но желая успех.
Може мнението ми да е полезно за някого.
Приятен уикенд.

# 308
  • Мнения: 78
Здравейте,

А как става обядването, ако не ги взимат бебоците по обяд за няколко часа?
Аз щях да питам за свиждането. Нали е от 16 до 18 часа? Т.е. свиждането се провежда пред асансьорите с бебето или....??
Обядва се в определен час на маси пред стаите и се предполага, че бебета спят. Аз лично си взимах храната в стаята, но  санитарките се сърдят, донякъде с основание. Ако бебето ти плаче обаче, няма как да ядеш под режим. Свиждането е пред отделението, близките стоят отвън, можете да им покажете бебето през вратата, тя е стъклена
 Някои майки излизаха с малките, но за мен това е неразумно, защото там са стълби и става зверско течение, на тоя студ съвсем.

Последна редакция: сб, 17 ное 2018, 10:22 от bubanka

# 309
  • София
  • Мнения: 3 715
И аз бих препоръчала д-р Василев, много добър лекар е! Моето секцио беше направено перфектно, въпреки проблемите с плацентата, та бих препоръчала и д-р Китанова.

# 310
  • София
  • Мнения: 2 104
много се извинявам, че влизам в темата с офтопик, но имам нужда от вашата помощ
търся препоръка за лекар в шейново, който да направи абразио заради полип на моя приятелка
направлението й за хоспитализация изтича, а тя все още не се ориентирала

д-р Китанова  Hands Plus1

# 311
  • Мнения: 77
Здравейте,

Ще споделя и моят опит от раждане в Шейново с избор на екип Д-р Китанова и акушер Цекова.

Приеха ме в Шейново на 18 ноември 2018г. със съмнение за изтекли води и 4 см разкритие. Кръвните изследвания показаха, че имам инфекция. Сложиха ме на антибиотик, за да няма опасност за бебчо.

Д-р Китанова ми направи преглед и определихме дата за индукцията. Престоят ми общо беше 1 седмица - от 18ти до 25ти.

На 22ри ноември ми сложиха система в 8:30 сутринта. В 11:30 синът ми се роди (второ раждане). Родих нормално с епидурална.

Точно когато стана време за напъване се събраха около 10-15 човека в залата за раждане. Това го правят за всички раждания, независимо дали си с избор на екип или не. Много е успокояващо да знаеш , че са подготвени за всичко. В 90% от случаите няма нужда от допълнителен персонал, но ако нещо се обърка са подготвени да се справят със ситуацията.

Родилните зали са страхотни - модерни и много добре оборудвани.

След като се роди бебо, ни оставиха в родилната зала за 2 часа заедно. Акушер Цекова ми помогна с кърменето. Както тя ми каза да го кърмя, така си го кърмя и нямам никакви проблеми. Първият ми син не успях да го кърмя, а само с помпа за кърма се справях.

След като минаха 2-та часа, взеха бебо за наблюдение, което продължи около 6 часа. След наблюдението ми го донесоха в стаята.

Бях настанена във ВИП стая. В нашия коридор бяха 8 вип стаи - от 301 до 308. Имахме 3 санитарни възела - 1 тоалента; 1 тоалетна + 2 бани; баня (в тази не съм влизала). Нито веднъж не ми се е налагало да чакам за тоалетна или баня.

ВИП стаята ми хареса. Има малко хладилниче, легло с електронен механизъм за сменяне на позициите, гардеробче, чешма, телевизор без заплащане (Виваком), люлеещ стол (в моята стая беше счупен). Посетители могат да идват по всяко време.

На 2ри и 4ти етаж има вендинг машини за кафе, вода, сладки неща. Цените са нормални. Водата е 80 ст, газираната вода е 1лв, дългото кафе е 50 ст. Машините приемат от 5ст до 5лв (не приемат 10 лв както е написано на тях).

Най-впечатляващо за мен беше отношението на персонала. Еднакво е към всички - не правят разлика между платено, безплатно, раса и т.н. Държат се отзивчиво и съпричастно.

Мнението ми за храната е много различно от това на повечето мнения тук. Според мен храната в Шейново е много по-добра от тази в кафето отвън. Ето няколко примера за храна, която ни даваха - Пиле с грах, картофени кюфтета със зелева салата, пиле със зеле, кюфтета в сос - все истинска храна. В кафето ядох 2 пъти и повече не посмях. Нямат супички. Единия път ядох принцеси, бяха доста мизерни. Втория път ядох руладини с картофено пюре. Картофеното пюре имаше вкус на направено от кутия. Не успях да ги изям.

За мен е важно храната да е направена от истински продукти. Аз наблягам на зеленчуците, и за това храната в Шейново ми допадна. Всеки с предпочитанията си Simple Smile



# 312
  • София
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! Имам няколко въпроса, за които се извинявам предварително, тъй като по всяка вероятност вече са били обсъждани, но се надявам на по-актуална информация и ще съм мн благодарна, ако някой отговори.🙏 Другата седмица ми предстои планово секцио в Шейново, без избор на екип. Имам някаква представа за това, което предстои, но все пак молбата ми е, ако има някоя мама, раждала наскоро там със секцио, да опише по-подробно етапите на подготовка, самата операция и възстановяването след това. Списъкът с необходимите принадлежности, който има в сайта, казаха, че е актуален, но достатъчен ли е? Бихте ли ми препоръчали да добавя нещо допълнително, от което ще имам нужда? Също така ме интересува: Кога бащата може да види бебчето, кога мен? Как стои въпросът със свижданията, има ли някакви определени часове? Колко дневен е престоят след секцио, разбира се, в най-оптималния вариянт, когато всичко е наред? Съжалявам
за многото и досадни въпроси!! Аз уж не съм се сдухала, поне засега, де.. 😏 но искам да съм възможно най-информирана и подготвена. Благодаря предварително, ако някой се отзове и отговори! 😊🤗

# 313
  • Мнения: 478
Здравейте, момичета! Имам няколко въпроса, за които се извинявам предварително, тъй като по всяка вероятност вече са били обсъждани, но се надявам на по-актуална информация и ще съм мн благодарна, ако някой отговори.🙏 Другата седмица ми предстои планово секцио в Шейново, без избор на екип. Имам някаква представа за това, което предстои, но все пак молбата ми е, ако има някоя мама, раждала наскоро там със секцио, да опише по-подробно етапите на подготовка, самата операция и възстановяването след това. Списъкът с необходимите принадлежности, който има в сайта, казаха, че е актуален, но достатъчен ли е? Бихте ли ми препоръчали да добавя нещо допълнително, от което ще имам нужда? Също така ме интересува: Кога бащата може да види бебчето, кога мен? Как стои въпросът със свижданията, има ли някакви определени часове? Колко дневен е престоят след секцио, разбира се, в най-оптималния вариянт, когато всичко е наред? Съжалявам
за многото и досадни въпроси!! Аз уж не съм се сдухала, поне засега, де.. 😏 но искам да съм възможно най-информирана и подготвена. Благодаря предварително, ако някой се отзове и отговори! 😊🤗
Подготовката за секцио включва:тонове, тоалет (дори ти да си подготвена), клизма (предоставят ти тоалетна с душ за да се измиеш), катетър (това ми беше най-неприятно, но не е и то кой знае какво и те качват в операционната. Там ти поставят спиналната упойка и лягаш на операционната маса (упойка та не боли), слагат параван пред теб и всичко започва. На около 10тата минута вадят бебето и после те зашиват теб. 24 часа си в реанимация, където постоянно те наблюдават, слагат ти обезболяващи и си почиваш. За там ти трябва поне 1.5л вода и един шоколад. На другия ден сутринта идва рехабилирстор, раздвижва те и те местят в стаята ти. Бебето в този ден ти го водят по обяд. Списъка е актуален да, аз си носих лични принадлежности за тоалетна и баня, много тоалетна хартия ходи, мои пижами, чехли, храна, която обичаш и нищо друго не ми е било нужно. Относно това кога ще види таткото теб и бебето не знам, тъй като аз бях с избор на екип и самата Аг го доведе и при мен и при бебето. За свуждането също бях във вио стая, където той можеше да стой по цял ден, дори цяла нощ, не е стоял, но имаше такава възможност. Ако не си във вип стая мисля, че всеки ден по един час следобед са с вижданията. Няма нищо страшно, аз също адски много се бях планирала оказа се напълно излишно. За по-лесно възстановяване от свкциоро му бяха препоръчали още 2,3 часа след операцията да се опитвам да се въртя в леглото да си вдигам краката. След това в стаята ти дават свещички обезболяващи, ако не ти дадът пойскай си да имаш и поне една резервна за през нощта, че едната нощ в 2 през нощта имах зверски болки, нямах нищо обезболяващо и не можах да намеря никой по коридора, всички врати навсякъде затворени и тъмница. Леко раждане ти желая и едно прекрасно здраво бебче. Ако имаш още въпроси, питай не се притеснявай.

# 314
  • София
  • Мнения: 3 715
За планово секцио те приемат предния ден към 16:00 ч. в кабинет 15 на първия етаж, предполагам ще ти кажат. Настаняват те на 2 етаж с багажа ти /желателно е само твоя багаж да носиш, като в отделно пликче си остави четка за зъби, зарядно за телефон, шоколад и минерални води 3х0,500мл. ще са ти най-удобни/.Останалото в някакво сакче си вземи. Сутринта ще те вземат за клизма, зависи в колко часа ти е планувано. Моето беше първо и ме взеха към 8:00 ч. След това имаш време да ходиш до тоалетна и да си вземеш душ. После идват и те свалят на първия етаж в операционните гола по нощница само. Там те настаняват на някое легло и си оставяш всичко /ако имаш златни бижута - също/, слагат ти абокат ако нямаш. Първия вариант е да дойдат и да ти сложат катетър в стаята преди операцията, ако нямате уговорка с някой лекар да ти го сложат след упойката. После те карат с количката в залата за операции. Анастезиолога ти обяснява как ще ти направи анастезия и даже ако попаднеш на готиния ще го проиграете на сухо. Ще ти обясни как действа и абсолютно всичко. Ще ти каже ако усетиш, че ти прилошава да кажеш веднага или пък ако ти се ускори пулса също. След това те събличат и те настаняват да легнеш. Мажат те с йодасептон и те покриват с едни зелени парчета плат. Аз имах уговорка с лекарите и в този момент ми сложиха катетъра. След това вече ти слагат паравана и започват да майсторят. До главата ти стои анастезиолога и някое специализантче за да те занимават. След 10-15 минути вадят бебенцето ти и ти го показват за минутка да го видиш и го взимат. След това още 30-40 минути чистят и те шият. При мен беше малко повече, защото бях с плацента и на предна и на задна стена. Simple Smile Нищо не усещах като болка, по скоро се усеща едно теглене и бутане. Когато чистят нагоре към слънчевия сплит е малко кофти и усещах все едно торба с камъни имам на гърдите и ми пречи да дишам. Казах на лекарите и те казаха, че е нормално и ще мине да не се притеснявам. По едно време на мен ми стана и лошо леко и казах на анастезиолога и веднага ми биха една инжекция в абоката. Веднага ми мина с поставянето. По едно време идва едно девойче от неонатологията и ти казва мерките на детето и ти слага гривна с номера. Когато са готови те връщат на леглото и ти дават телефона да звъниш на който искаш. Simple Smile Слагат ти и торба с пясък на корема, за да се прибере по-бързо. Пускат ти няколко системи, не помня колко точно, защото бях зашеметена. Мен от едната система, мисля че беше окситоцин започнаха ужасяващи контракции за да се прибере матката. Сложиха ми и обезболяващо на няколко пъти. Нямаш право да пиеш вода и да ядеш нищо. Закачват ти едни апарати за кръвно и така седиш докато не изтекат всички системи. След като минат 4-5 часа от операцията вече може да пиеш вода, в началото по малко. Вечерта вече може и да си хапваш шоколад по малко. Първо ни караха да го смучем, а не директно да го изядеш целия. Идват сестри да ти сменят превръзката и пликчето от катетъра през цялото време. Към 10 вечерта ти удрят едно стабилно успокоително, така че да си починеш нощта. Няма да те лъжа, големи болки са, ама като си мислиш за бебчето е по-леко. Simple Smile Сутринта ви дават закуска, която задължително трябва да изядеш за да имаш сила и да не припаднеш при раздвижването. Към 9 идва една сестра да те раздвижва, раздвижването е да станеш и да идеш до мивката да си измиеш зъбите и лицето. Ако успееш към 11 идват да те вземат и да те качат в стаята /или нормална на 2 етаж или вип, ако си заявила/. Взимат те с багажа и те качват. Тук мога да разкажа за випа, дават ти една нощница и те оставят на леглото. Предимството на випа е това подвижно легло, не знам какво щях да правя ако бях на обикновено, ужасно трудно ми беше да си гледам детето и без това. Идват на визитация сутрин и вечер да те питат как си, пръцкаш ли, ходиш ли до тоалетна и да погледнат разреза. На втория ден ти сменят лепенката. Препоръчвам да си купиш водоустойчива и да ти сложат нея, за да се къпеш спокойно. Носят ти храна, съобразена с диетата ти, която на мен не ми стигаше и ядях и доста шоколад или крем супи допълнително. Друго не може в началото. Дават ти свещички за обезболяване, които при мен не вършеха работа и не ползвах и си исках кетонал на инжекции. Идваха сестри да ми слагат антибиотик и да ми мерят температурата. Понеже бях в големия вип мъжа ми спа всички дни при мен и ми помагаше. Графика на бебенцата го има на всяка страница написан, няма да го повтарям. Иначе в деня на секциото след като мине кажи на мъжа ти да иде на 2тия етаж и ще му изнесат бебчето да го види. Мен ме видя чак като ме качиха горе на следващия ден. Престоя е пет дни общо ако всичко с бебето е наред. Аз седях 6 дни, понеже бебето беше родено в 37ма седмица и спадна на килца, че не можеше да суче хубаво. Шестия ден вече започна да качва и ни изписаха. Simple SmileАко имаш други въпроси питай. Леко и безпроблемно раждане!

Общи условия

Активация на акаунт