Какъв крем за лице използвате? – тема X

  • 118 573
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 542
Здравейте дами! Аз искам да споделя мое мнение относно възрастовото разпределение на кремовете > струва ми се, че ако се ползва козметика за по-висока от реалната възраст на кожата, съществува опастност клетките да станата "мързеливи" и да не произвеждат характерните за тях елемент - колаген и подобни, понеже им се доставят наготово и всъщност кожата се "състарява" като прекратим използването на тая козметика.
Иначе много благодаря за споделеното от вас  Flowers Hibiscus

# 721
  • Мнения: 18 542
Здравейте дами! Аз искам да споделя мое мнение относно възрастовото разпределение на кремовете > струва ми се, че ако се ползва козметика за по-висока от реалната възраст на кожата, съществува опастност клетките да станата "мързеливи" и да не произвеждат характерните за тях елемент - колаген и подобни, понеже им се доставят наготово и всъщност кожата се "състарява" като прекратим използването на тая козметика.

Според мен, тотално погрешна теория. Кремовете не доставят колаген (примерно). Общо казано, съдържат съставки, които стимулират кожните клетки да произвеждат колаген. Кожата се състарява без значение какви кремове ползваме, само че някои елементи евентуално могат да забавят процеса. Състаряването също най-общо казано е в резултат от "грешки" във възпроизводството на клетката поради ред причини.
   

Околоочния на Арома е с ретинил палмитат, който е изключително слаб и общо взето няма доказателства, че върши нещо от гледна точка на забавяне на стареенето на клетките. От друга страна е  малко вероятно да предизвика дразнене. Отново лек хидратиращ крем (според моите познания). Няма нищо "лошо" като състав нито пък някакви невероятно силни активни съставки, които да направят кожата мързелива.   

# 722
  • Бостън
  • Мнения: 13 504
И аз съм на мнението на Миоки и за маркетинговия прах, дето ни го хвърлят в очите и за процесите на старееене и дали и доколко кремове могат да му повлияят.

Понеже сме на тема хидратация и ХК да споделя какво ползвам напоследък "под" крема и/или слънцезащитата - VÍZ-1000™ - Peter Thomas Roth Hydrating Serum. Изключително лек, попива за 30 сек и си измазвам другите мазила над него без проблем. Включително съм слагам корейска козметика (охлювените кремове на Мизон) - доволна съм от продукта, само цената му ме дразни силно Simple Smile

Активни съставки:
"Hyaluronic Acid - helps improve hydration by attracting and retaining up to 1,000 times its weight in water from moisture in the air.
Sodium PCA - helps lightly and naturally hydrate skin.
Silk Proteins - derivative of pure silk in a water-soluble form that helps leave skin with a soft, smooth feel.
 Sea Algae - helps to promote skin's retention of moisture.
Honey - a natural humectant rich in anti-oxidants, nature's "liquid gold" helps keep moisture close to the skin for a supple and glowing appearance.
 Yerba Santa - Derived from a plant indigenous to the foothills of the Pacific Northwest that helps skin retain moisture.
 Mineral Complex - Zinc, Copper, Manganese, Iron and Silicon help increase levels of moisture."

Наскоро ходихме на ваканция до Невада и Юта и честно, спомних си какво означава минимум влага във възхуха и супер изсушена кожа - телефона спря да ми чете пръстовите отпечатъци, толкова се мумифицирах за няма и час извън летището. И бръчиците лъснаха светкавично, неща, които вкъщи (при нас е много влажно почти през цялата година) никога не забелязвам....


Още един продукт, от който съм много доволна за мазната си Т-зона: Idealist Pore Minimizing Skin Refinisher (и той се разбира чудесно с горния серум)

 

# 723
  • Мнения: 10 210
Последният серум за околоочен контур, който открих, с много силен ефект:

# 724
  • Мнения: 812
+ 1 и от мен за писанията на Миоки. Козметиката е индустрия, крепяща се на нас, жените.Не вярвам сляпо на нищо, което прочета където и да е. За да се продава продукт са готови да пишат какво ли не и тънко да ни работят, защото " О, суета! Твоето име е жена! "  Yum

Не се и научих състави да чета. Само гледам има ли алкохол в продукта. Ако мерна млечна к-на,  Силицилова киселина и цинк значи, че ще ми хареса определено. Обаче видя ли масло автоматично ми е ясно, че ще ми запуши порите.
Ползвам мазни околоочни кремове защото иначе козметиката ми е мат през около 9 месеца от 12.Колкото по-мазен, толкова по-добре. И аз се улавям как все по-често взех да се заглеждам в българската козметика.
Поради мазната ми кожа и аз ползвам кремчета най-много за 30+ и то през зимата така, че се съобразявам с кожата си, не с годините.

# 725
  • Мнения: 1 359
......

И аз дълго време мислех, че ретинолът е само за дъртите, а сега ме е яд, че не съм започнала с подобни продукти на 30...


Миоки, би ли споделила повече за ретинола? В какво се изразява действието му? Какви са продуктите, в които се съдържа ретинол?

# 726
  • Мнения: 18 542
Миоки, би ли споделила повече за ретинола? В какво се изразява действието му? Какви са продуктите, в които се съдържа ретинол?
Ела в тази тема по-добре, там обсъждаме продукти с вит.А и производните му.  Simple Smile

# 727
  • Мнения: 7
Здравейте момичета! Искам да споделя с вас новата си придобивка. Simple SmileSimple SmileSimple Smile
Взех си този крем за лице с екстракт от конопено семе

https://www.emag.bg/krem-za-lice-cremcann-omega-3-6-annabis-50ml … earch-Action=view

Ползвам го от около 10 дни и съм много доволна. Изцяло натурален е. Кожата ми определено е по-мека, гладка и свежа. И може да се ползва като дневен и нощен крем.

# 728
  • София
  • Мнения: 245
Здравейте,
Споделям една статия свързана с въпрос, който зададох преди няколко дни за това дали е хубаво да се ползва крем 50+ на по- млада кожа.

http://www.infarmaciq.com/kozmetika-vuzrast/

# 729
  • Мнения: 2 276
Точно какво обяснявахме с Миоки досега.
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 730
  • София
  • Мнения: 5 960
Точно какво обяснявахме с Миоки досега.
 Simple Smile Simple Smile Simple Smile


Това днес го четох във ФБ и веднага се сетих за темата. Следя я редовно. Това прилича на преписано от тук. Ако е така - жалко!

# 731
  • Мнения: 812
Здравейте,
Споделям една статия свързана с въпрос, който зададох преди няколко дни за това дали е хубаво да се ползва крем 50+ на по- млада кожа.

http://www.infarmaciq.com/kozmetika-vuzrast/

Личното ми мнение се препокрива с написаното в статията.

# 732
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Четох наскоро,че повечето кремове само хидратират.
Беше изказване на химик,но нещо не откривам отново статията.Ако я намеря,ще я споделя тук.Изказването беше нещо от рода ,че и скъпите,и евтините кремове само хидратират,без нищо друго.Е,в различна степен,но има и евтини хубави кремове.Пишеше и че повечето анти ейдж съставки съвсем не се усвояват от кожата.Хиалуронувата киселина била с много голяма молекула и се задържала на повърхността на кожата.И други подобни.
И според мен има по-леки кремове за нормална и мазна кожа и по-плътни за суха.Аз от доста отдавна не гледам каква възраст е обозначена на кутийката,ако ми хареса-повтарям покупката.

Този крем на Арома 50 + е в нова кутийка и ново бурканче.
Имам от дневния и нова,и стара кутийка и ще сравня състава.Дано не са го развалили.Трябва да сравня и аромата.Малко е силен за мен,но ми харесваше старият.Дано не е сменен.

# 733
  • Мнения: 18 542
В общи линии има нещо вярно, но не съвсем. За мен съставките които имат ефект различен от хидратиране са: антиоксиданти, инхибитори на меланин, ретиноиди (като стимулиращи производство на колаген), киселини и слънцезащитни филтри (като защита срещу ДНК увреждане).

# 734
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз също следя Инфармация във Фейсбук, има интересни статии - мацката е фармацевт и има нужните знания, които си личат във всяка една публикация, точно от бг мама няма да тръгне да преписва.

Общи условия

Активация на акаунт