Интериорен SOS /9/

  • 116 230
  • 781
  •   1
Отговори
# 750
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
В следната чуденка съм... Как да е разположен малък килим в неголяма стая пред ъглов диван и секция срещу него (разстоянието между 2-та мебела е малко)... така, че да не смалява оптически стаята?!?
Само пред вътрешния ъгъл на дивана... нещо такова...



На цялата площ на дивана... например...



Или има и друг/и вариат/и?!?

# 751
  • Мнения: 751
Интериорните дизайнери препоръчват килимът да е толкова голям, че поне предните крачета на мебелите да стъпват върху него (ако не са изцяло разположени). Не знам дали това ще ви помогне
http://www.vietccsf.org/area-rug-sizes/creative-of-common-area-r … s-area-rug-sizes/

# 752
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Интериорните дизайнери препоръчват килимът да е толкова голям, че поне предните крачета на мебелите да стъпват върху него (ако не са изцяло разположени). Не знам дали това ще ви помогне
http://www.vietccsf.org/area-rug-sizes/creative-of-common-area-r … s-area-rug-sizes/
Благодаря... ще мисля в тази посока...

# 753
  • Мнения: 92
Здравейте Нивиана, търся съвет и идеи за дизайн на малка тоалетна 1х1м. Вратата ще е сива, а плочките долу са бледо сиво/бели. Мога ли да вкарам някъде горе шкаф според вас, или някакви полици за по-разчупено.

# 754
  • Мнения: 560
Здравейте Нивиана, търся съвет и идеи за дизайн на малка тоалетна 1х1м. Вратата ще е сива, а плочките долу са бледо сиво/бели. Мога ли да вкарам някъде горе шкаф според вас, или някакви полици за по-разчупено.

Над чинията, ако е вградена структурата/конзолата  направете шкаф.
Аз съм забранила да споменават думата разчупено..в мое присъствие, ама един клиент ме засече, че съм казала..колко е разтрошено пространството на тавана му.

Simple Smile)
Ако искате,и  имате неща, които да сложите на рафтове...слагайте.
Аз лично държа поне две три списания/книги там.
Може свещи, хавлии, красоти, миди.
Картини:)
По добре е от пана в плочките, можете да ги сменяте.






Честито лято на всички ! И юли месец!
Обмислям безплатен/свободен семинар-среща за споделяне на интериорни тревоги.
Пловдив много ми се връзва като място за събития:)




# 755
  • Мнения: 1 787

Аз съм забранила да споменават думата разчупено..в мое присъствие, ама един клиент ме засече, че съм казала..колко е разтрошено пространството на тавана му.

Честито лято на всички ! И юли месец!
Обмислям безплатен/свободен семинар-среща за споделяне на интериорни тревоги.
Пловдив много ми се връзва като място за събития:)
[/color]

Аз изпитвам същите чувства към думата "стилно".

Честито лято, Нивиана! Ако се решиш - сподели кога, къде...

# 756
  • Мнения: 39 332
И думата "изчистено", да не я забравите!

# 757
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Както и "приятно". Настръхвам като я прочета. Понеже около мен никой не я ползва, само я чета из форума.

# 758
  • Мнения: 129
Нивиана, а какви картини са подходящи за малка тоалетна? Имам място за две в моята, но не мога да избера.

# 759
  • Мнения: 560
Нивиана, а какви картини са подходящи за малка тоалетна? Имам място за две в моята, но не мога да избера.

Зависи от цветовата гама.
Не храни определено.
Нещо абстрактно, модерно.
Ако имате деца, дори отпечатъци от ръцете им. Или в нещо пластично нарисувани неща.
Не мисля, че има правило.
Поканете деца на приятели, или художници приятелски да направят  нещо.
Нека не е китайски принт върху винил.
Камъни събрани, миди.
Листа.

Което ви е  уютно.
Аз бих си сложила Ешер;)


# 760
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
В чуденка съм за следното... трябва да сменим подовата настилка в стая, която има мебели (те няма да бъдат сменяни)... Ще бъде ламиниран паркет... цветът му ми е трудния избор...
В стаята има такава секция... венге + дъб табако крафт...



Ъглов диван, който е в 2 цвята от кафявата гама... основата (гръб, подлакътници, чело) са тъмно кафяво, а възглавниците (за сядане и облягане) са средно кафяво... И маса цвят венге...

Стаята не е много голяма (стените й са бели), така че цветът на ламинирания паркет не искам допълнително да я смалява... Харесвам цвета на вратите на секцията (дъб табако крафт)... нещо такова ли да търся, дали няма да се слива?!? Не мога да определя точния цвят на пода на картинката... но сякаш тъмен ми идва...

# 761
  • Мнения: 129
Нивиана, а какви картини са подходящи за малка тоалетна? Имам място за две в моята, но не мога да избера.

Зависи от цветовата гама.
Не храни определено.
Нещо абстрактно, модерно.
Ако имате деца, дори отпечатъци от ръцете им. Или в нещо пластично нарисувани неща.
Не мисля, че има правило.
Поканете деца на приятели, или художници приятелски да направят  нещо.
Нека не е китайски принт върху винил.
Камъни събрани, миди.
Листа.

Което ви е  уютно.
Аз бих си сложила Ешер;)




Нивиана - благодаря ти! Ориентира ме и ми даде идеи.
Цветовете в тази тоалетна са бяло, кехлибарено, бежово и месинг, затова ще търся картини, които да си подхождат с тези цветове.

# 762
  • Мнения: 560
В чуденка съм за следното... трябва да сменим подовата настилка в стая, която има мебели (те няма да бъдат сменяни)... Ще бъде ламиниран паркет... цветът му ми е трудния избор...
В стаята има такава секция... венге + дъб табако крафт...



Ъглов диван, който е в 2 цвята от кафявата гама... основата (гръб, подлакътници, чело) са тъмно кафяво, а възглавниците (за сядане и облягане) са средно кафяво... И маса цвят венге...

Стаята не е много голяма (стените й са бели), така че цветът на ламинирания паркет не искам допълнително да я смалява... Харесвам цвета на вратите на секцията (дъб табако крафт)... нещо такова ли да търся, дали няма да се слива?!? Не мога да определя точния цвят на пода на картинката... но сякаш тъмен ми идва...



https://parketensviat.com/shop/%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0 … 0%B5%D1%82%D0%BE/




https://parketensviat.com/shop/%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0 … 1%82%D1%80%D0%B8/

# 763
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
В чуденка съм за следното... трябва да сменим подовата настилка в стая, която има мебели (те няма да бъдат сменяни)... Ще бъде ламиниран паркет... цветът му ми е трудния избор...
В стаята има такава секция... венге + дъб табако крафт...



Ъглов диван, който е в 2 цвята от кафявата гама... основата (гръб, подлакътници, чело) са тъмно кафяво, а възглавниците (за сядане и облягане) са средно кафяво... И маса цвят венге...

Стаята не е много голяма (стените й са бели), така че цветът на ламинирания паркет не искам допълнително да я смалява... Харесвам цвета на вратите на секцията (дъб табако крафт)... нещо такова ли да търся, дали няма да се слива?!? Не мога да определя точния цвят на пода на картинката... но сякаш тъмен ми идва...

https://parketensviat.com/shop/%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0 … 0%B5%D1%82%D0%BE/




https://parketensviat.com/shop/%D0%BB%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0 … 1%82%D1%80%D0%B8/

Благодаря за идеите...

# 764
  • София
  • Мнения: 181
В чуденка съм за следното... трябва да сменим подовата настилка в стая, която има мебели (те няма да бъдат сменяни)... Ще бъде ламиниран паркет... цветът му ми е трудния избор...
В стаята има такава секция... венге + дъб табако крафт...



Ъглов диван, който е в 2 цвята от кафявата гама... основата (гръб, подлакътници, чело) са тъмно кафяво, а възглавниците (за сядане и облягане) са средно кафяво... И маса цвят венге...

Стаята не е много голяма (стените й са бели), така че цветът на ламинирания паркет не искам допълнително да я смалява... Харесвам цвета на вратите на секцията (дъб табако крафт)... нещо такова ли да търся, дали няма да се слива?!? Не мога да определя точния цвят на пода на картинката... но сякаш тъмен ми идва...

Не търси такъв , който да го допълва, трудно се постига и си личи после , че си имала такава цел ,ама не се е получило. Нещо контрастно светло, нали стаята е малка. Но избягвай бежово към жълти нюанси, има такива, кото се водят сиви тоналности, например това
https://www.lia.bg/2015-09-14-13-58-32/egger/egger-basic-laminat … ort-oak-silver-eo

Общи условия

Активация на акаунт