Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 18 ян. 2018, 20:07 ч.

За застраховките на дома

• 8 052
  • 80
  •   1
Отговори
# 75
Покритие от 55000лв. с покрити всички рискове.

Покрити всички рискове, но на каква стойност са застраховани? Там е тънкия момент. Имаме застраховка към друга компания и сумата, която плащаме годишно е далеч над 40 лв. Застраховали сме всичко на максимални суми, включително и дограмата.
Коя е компанията и доволни ли сте?

Застраховката ни е в Армеец. Не мога да кажа дали сме доволни, защото не ни се е налагало да ни изплащат щета.

# 76
Неприятен момент е, че застраховката за дома не покрива щети по време на ремонт. При това ремонта може да не е при застрахования, ами при съсед или дори на улицата. Казват да търсиш професионалната застраховка на изпълнителя, който разбира се ще е фирма с 2 лв капитал. Практически най-големият риск просто не е покрит!

# 77
  • София

Застраховали сме всичко на максимални суми, включително и дограмата.

Нали знаете, че има надзастраховане? И това, че сте платили премия за максимални суми не означава, че при застрахователно събитие ще ви платят това, на което са застраховали дограмата. Имайте го предвид когато подновявате  полицата, застраховайте на реални, а не на максимални суми.

И още нещо- "всички рискове" почти никога не са наистина всички рискове. Винаги в общите условия на застрахователя има изброени изключения, хубаво е да се запознаете с тях преди да подпишете договора. Не казвам, че някой ви лъже, така е при всички компании, просто за ваша информация е добре да знаете за какво давате пари и какво и при какви условия бихте получили като обезщетение.

# 78

Застраховали сме всичко на максимални суми, включително и дограмата.

Нали знаете, че има надзастраховане? И това, че сте платили премия за максимални суми не означава, че при застрахователно събитие ще ви платят това, на което са застраховали дограмата. Имайте го предвид когато подновявате  полицата, застраховайте на реални, а не на максимални суми.

И още нещо- "всички рискове" почти никога не са наистина всички рискове. Винаги в общите условия на застрахователя има изброени изключения, хубаво е да се запознаете с тях преди да подпишете договора. Не казвам, че някой ви лъже, така е при всички компании, просто за ваша информация е добре да знаете за какво давате пари и какво и при какви условия бихте получили като обезщетение.

Явно не съм се изразила добре. Под максимални суми имах предвид максимални реални суми. Далеч съм от мисълта,че ако имам например електроуреди на обща стойност 5000 лв., аз ще застраховам такива за 10 000 лв. Все пак от тези фактори зависи и крайната сума на застраховката.
Разбрах какво ми казвате, ще го имам в предвид. Благодаря.

# 79
И аз да споделя, че ползвам фиксираните застраховки на Булстрад. Там цената варира от 40 до 200лв. Съответно покритията им са различни. Това обаче, че като са изплатили 400 лв и на другата година рязко са вдигнали ми звучи много притеснително. Хубаво е които са на застраховки с оценка да споделят долу-горе за определена сума колко излиза застраховката.

# 80
Друг момент е, че при щета по общите части ти покриват само твоя дял. Особено интересно за живеещите под покрива. Има теч или пропадане - получаваш съответстващия на твоята идеална част дял от щетата. Другите застраховани в сградата и те биха получили, но си е тяхна работа за какво ще изхарчат парите и едва ли ще се сетят за "твоя" покрив.

Общи условия

Активация на акаунт