За застраховките на дома

  • 16 527
  • 129
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 888
Явно на метода проба-грешка.
Алианц за автокаско са проверени, май на тях да се доверя.

# 61
  • Мнения: 2 404
Скрит текст:


От тези по големи мутри-тъпаци -......./и каквото се сетите/ не съм виждала - едно Ауди А8 /с газова уредба Smile/ се запалва в движение точно под прозореца ми и точно до единственото дърво на улицата - естесвено щети по къщата ми - започнахме ходене по мъките - застраховката на автомобила покрива щети нанесени на трети лица, но незнайно как в случая аз не се явявам трето лице и след доста разправии нищо не ми платиха - ставаше въпрос за около 300 лв. - казаха да ги съдя - естесвено за такава сума няма да се занимавам. Та явно така си процедират....



Защо сте ги оставили? И как преценихте че става дума за 300 лв? Има полица гражданска отговорност и на Ваше място тутакси бих им завел дело за материалните щети, нанесени ми на имата, както и за нематериални - болки и страдания , на базата на медицински документи, удостоверяващи, че съм получил стрес и временно психическо разстройство, довело до временна нетрудоспособност, която е причина за загуба на доход в размер на ... лв и отделно обезщетение за нанесените ми морални щети - няколко хиляди, има хора и десетки хиляди искат... Защото и адвоката ще Ви вземе едни 20- 35%.
Осъждате ги одма... И колкото по-нататък във времето получите решението във Ваша полза, толкова по-добре, защото и лихви ще получите, а лихвата по съдебните решения е 10%...
Обикновено застрахователите като видят, че сте им завели дело сами Ви търсят за споразумение....
Напразно сте им простили...
Мого са ербап, разчитат, че на хората не им се занимава, но си намират майстора често-често, вEрвайте...

Здравейте, в случая ние все още нямахме застраховка за къщата, позовавахме се на каското на автомобила - там пишеше, че дължат на трета страна.... /нищо че шофьора, беше служител на същата фирма:satisfied: а колата не негова/ сумата от 300 лв  - щетите, по изгорели два прозореца и външни ролетни щори. Иначе ако имахме застраховка на самата къща тогава, със сигурност щях да постъпя както ме съветвате.

# 62
  • Мнения: 54 413
В Алианц може да имаш застраховка с 55 000 лв ЗС, но премията ти в никакъв случай не е 40 лв. В Алианц жилищните застраховки са две - пакетна и калкулирана и нито една от двете не струва толкова малко.

Първи риск е.

# 63
  • Германия
  • Мнения: 60
От години правя застраховка в Булстрад. До сега, цената беше около 65 лева, години наред, никога не съм ползвала нищо. Миналата година съседите отгоре ме наводниха, пуснах искане за щета, дойде оценител, изплатиха 470 лева в определения срок.
Всичко си протече нормално, без никакви ядове и забавяне по оценката и изплащане на щетата.
Сега, се оказа, че заради това, че съм имала плащане на щета, сумата, която, трябва да платя тази година е почти двойна - 105 лева. Ако през следващата година нямам изплатена щета, по-следващата ще платя с 10% по-малко, но от 105 лева.
Ако, обаче, отново имам изплатена щета, следващата сума, за годишна застраховка, ще е още по-висока от тази годишната.
Моля, по-запознатите да ми кажат - това практика във всички застрахователни компании ли е или ,само на Булстрад? повишението на следващата такса за застраховка, имам предвид.

# 64
  • Монтана
  • Мнения: 134
Бяхме в Алианц ,но от Булстрад съм много доволна.От близо 6,7г сме там ,може и повече не знам.За една градушка ни платиха много добре!Алианц не ни призна токов удар!И нов климатик на сметището.

# 65
  • Мнения: 5 018
Може да се включи токов удар в застраховката, ние го имаме, просто трябва да го поискате.

# 66
  • София
  • Мнения: 746
Elinia, в офис на Булстрад ли я сключвате, или чрез брокер?

# 67
  • Германия
  • Мнения: 60
Elinia, в офис на Булстрад ли я сключвате, или чрез брокер?

Чрез брокер. Идва при мен. Има ли разлика в цената?

# 68
  • София
  • Мнения: 746
Нямам представа. Работя в SDI и имаме съвместен продукт с Булстрад на пакетни застраховки за дома, цената е около 40 лв за година.

# 69
  • Мнения: 134
Интересува ме какво включват тези 40лв на Булстрад, че ми се струва бая евтино.

Мен Алианц ме предупредиха, че ще има нещо, ако имам щета предходната година, но колко не казаха. Интересно е, че като те накажат с 40 лв по 10г. и излиза колкото ти е била щетата... да не са го сметнали така хихихи

# 70
  • София
  • Мнения: 746
 Покритие от 55000лв. с покрити всички рискове.

# 71
  • Мнения: 9 436
Покритие от 55000лв. с покрити всички рискове.

Покрити всички рискове, но на каква стойност са застраховани? Там е тънкия момент. Имаме застраховка към друга компания и сумата, която плащаме годишно е далеч над 40 лв. Застраховали сме всичко на максимални суми, включително и дограмата.

# 72
  • София
  • Мнения: 746
Е, аз говоря за минималния вариант. Всеки риск е на отделна застрахователна сума. Има готови пакети, има и такива които сами може да си направите, тоест да си определите застрахователната сума.

# 73
  • Мнения: 13 188
Покритие от 55000лв. с покрити всички рискове.

Покрити всички рискове, но на каква стойност са застраховани? Там е тънкия момент. Имаме застраховка към друга компания и сумата, която плащаме годишно е далеч над 40 лв. Застраховали сме всичко на максимални суми, включително и дограмата.
Коя е компанията и доволни ли сте?

# 74
  • София
  • Мнения: 746
Аз говоря за Булстрад. Правя си застраховка, веднъж ми изплатиха наводнение от съсед, доволна съм.

Общи условия

Активация на акаунт