Пубертетът при момчетата

  • 117 115
  • 1 293
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 11 908
      Въпрос за момчетата, които ходят с униформи.
Униформата предполага стегнат, спретнат вид, но ми прави впечатление ,че повечето носят ризите си разпасани, извън панталона. Когато синът ми беше ІV клас им връчваха свидетелствата тържествено в музей и като го заведох едно дете го пита "Защо ризата ти е в панталона?"Тогава той отговори с леко неудобство- "Питайте майка ми".Леко ме досмеша, но не обърнах  особено внимание.

Тези дни много не гледам  как се облича,но сутринта -забелязах, че  ризата пак извадена от панталона , а униформената жилетка стои някак по-къса от ризата.Абсолютна палячовщина, но той категорично отказа да си прибере ризата.

Има ли наистина такава палачорска "мода" или е някакво местно "естетическо творение" Simple Smile

# 556
  • Русе
  • Мнения: 7 794
Моят носи ризите отвън. Така са завършени че позволяват така. Вратовръзката не я слага така че не изглежда като селски бек  Mr. Green

# 557
  • Варна
  • Мнения: 10 493
И при нас на всичките ризите са отвън, модерно ще да е  Stuck Out Tongue Winking Eye

# 558
  • Мнения: 15 525
Ох момичета, ако някоя от вас открие формулата за справяне с манията по лаптопите моля да я сподели, че и аз вече съм на прага на нервна криза.
Днес сутринта се връщам от разходката на кучето и заварвам синковеца да си пише домашното по математика. Помислих си "Бреййй, браво на момчето - как сам е седнал да си пише домашните". И щастието ми приключи до там. Викна ме да му помогна с една задача, при което му обясних, че за да намери лице и обиколка на дадена геометрична фигура трябва първо да научи формулите. Написах му 6 формули, дадох му ги да ги учи и настана война. Той си се беше настроил, че набързо ще си напише домашните и ще седне да играе на лаптопа, а аз лошата, ужасна майка го карам да учи формули. За какво му били. Не можете да си представите какъв кошмар бяха следващите 3 часа. Тръшкане, крещене, тряскане на врати. Чак багажа си събра - щял да се изнася. Къде - не е ясно. Щял да си хване такси и да ходи при нашите - то таксито за деца било безплатно. Три часа загуби да се разправяме, а можеше всичко да приключи за 30 минути. Прибрах му лаптопа за наказание заради лошото поведение и нещата станаха още по-зле. Направо вече се хващам за главата

Относно ваканциите - честно ви казвам, изобщо не знам кое е по-ужасно - учебната година, когато трябва всеки ден да се учи и пише, но поне половината ден не е вкъщи, или ваканцията, когато три месеца е постоянно вкъщи залепен за лаптопа и отказващ да прави каквото и да е.

# 559
  • Пловдив
  • Мнения: 40 749
 Lady Cassiopeia Duval,за съжаление не я знам тая формула...трудно ще ни е-факт!ММ все повтаря да не викам,че трябва с мек тон и глас,ма то не разбира и от това...
Иначе и моя на моменти се изнася...ама къде ще иде и той не знае Mr. Green

# 560
  • Мнения: 8 228
Моят още не е имал мераци да се изнася от къщи, но съм му заявявала, че ако не му харесва нашето семейство и правилата в него, е свободен да си потърси ново. Така като ви чета, май трябва по-малко да се оплаквам от Мрън. Ако не се драчеше постоянно с брат си, всичко друго щеше да е абсолютно поносимо. С това вечно дърлене обаче ми пилят здраво нервите. Като не се карат, се закачат и си пречат един на друг с ученето на уроците. Единият като се кротне и почне да пише, другият е на главата му и го закача. Повечето случаи големият е провокаторът.
Дрехи и обувки купувам повече онлайн, но след консултация. Не е ли одобрил нещо, не го облича.

# 561
  • Мнения: 2 909
Синът ми няма никакви проблеми с компютър или телефон. Той има собствен лаптоп и го използва само вечер или пък за уча.се , а на телефона играе само като научи, но пък ако някой му пише веднага отговоря 😂 Никога не съм му казвал кога може да ползва лаптоп и подобни. Когато беше на 10г играеше ннон стоп на лсотопа, но му мина мерака и отдавна не е играл игри, едни 4 години. Всеки ден уи за следващия ден или за уроците. Може би съм късметлия, че нямам такива проблеми с ученето и висене на компютъра.

# 562
  • Мнения: 9 052
...
Относно ваканциите - честно ви казвам, изобщо не знам кое е по-ужасно - учебната година, когато трябва всеки ден да се учи и пише, но поне половината ден не е вкъщи, или ваканцията, когато три месеца е постоянно вкъщи залепен за лаптопа и отказващ да прави каквото и да е.

Ваканциите няма как да стои на лаптопа, защото или го закарвам сутринта в конюшната да си работи там с другите деца на неговата възраст или сме на пътешествие някъде и няма време да си погледне хендито даже.

Дрехи - нямаме проблеми.  Дънки, блузка, да не са розови и това е.
Ако има прекалено >искам незнам си какво  защото еди кой си го има ... ами следва искаш това или онова .т.е. избери си и обикн. си избира това, което той иска , а не това, което някой го има. Но той си има сериозни хобита и интереси и е много самоорганизиран .

За уроците не го оставяме на самотек. Помагаме, проверяваме, настояваме и работим с него заедно. По този повод в няколко други теми разбрах, че отглеждам идиот, но и така да е ... наш си е  хихихи

Малко офтопик, но това пълнолуние ме подлуди просто . Върколак ли съм или какво ?

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 05:37 от Bandiera rossa

# 563
  • Мнения: 15 525
А как сте с пазенето на дрехите? Аз утре ще купувам не знам кой поред анцуг за физическо, защото го е скъсал на коляното. Тази година щетите са по-малки в сравнение с миналата, но пак резултата до момента е - 4 бели тениски за физическо, 3 долнища, няколко шапки и ръкавици, 3 блузи и 2 чифта дънки. Дънките и долнищата са скъсани все на колената. А да - и три чифта маратонки. Какво прави, как ги къса идея си нямам. Да не говорим, че якето го носих 3 пъти на шивач и няколко пъти на химическо, защото все е надраскано с нещо

# 564
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
ами  при нас се случва да има късане на дрехи, но по-често след месец-два носене на някоя дреха  моичкият моден експерт вече не я иска, оправдания - станала малка, раздърпала се, остаряла и т.н., миналото лято купихме 7-8  тениски и сега ми разправя, че нямал какво да носи и трябвало да купуваме нови, а повечето са обличани по няколко пъти и са като нови, а става въпрос за супер скъпи маркови тениски, купувани основно в чужбина на доста солени цени

# 565
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Всъщност дрехите, които носи са основно училищната униформа и спортни екипи за залата защото е основно там до събота на обяд. Почти няма къде и кога да си носи останалите дрехи. Има десетки блузи и тениски, които си е купувал сам, когато е бил някъде на състезания или баща му носи от чужбински командировки. Честно казано освен екипи,дънки и униформи и якета друго май не съм купувала. Рядко къса нещо и като му стане малко, подарявам на веригата на близки деца.

Последна редакция: пт, 30 мар 2018, 08:10 от A m b e r

# 566
  • Мнения: 9 052
големия нищо не къса. осава за малкия и малкия го скъсва за 0 време. къса всичко. ако остане нещо за братовчед му то рядко не е с кръпка Yum

# 567
  • Мнения: 15 525
Моят синковец се прибра от летния лагер с 3 тениски Найк по-малко, а бяха чисто нови. Направо полудях. Тази година се надявам вече да не е така, че аман вече

# 568
  • Canada
  • Мнения: 3 358
ами  при нас се случва да има късане на дрехи, но по-често след месец-два носене на някоя дреха  моичкият моден експерт вече не я иска, оправдания - станала малка, раздърпала се, остаряла и т.н., миналото лято купихме 7-8  тениски и сега ми разправя, че нямал какво да носи и трябвало да купуваме нови, а повечето са обличани по няколко пъти и са като нови, а става въпрос за супер скъпи маркови тениски, купувани основно в чужбина на доста солени цени

Ами носете си ги вие, пък му купете нови на детето Simple Smile

# 569
  • Бургас
  • Мнения: 4 065
майтап или не, ама от няколко години, откакто ме задмина на височина,  му нося старите тениски  като спортувам или вкъщи, ако можеше да ходя с тях на работа -  щях доста  да съм на далавера Wink

Общи условия

Активация на акаунт