Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 108 308
  • 839
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 57
Ами то незменно ще има някаква промяна Вив видимостта на венците, щом се коригира захапка. Самите зъбки може да се свалят или пък да се "набият", повече във венеца...
При мен например, малко ги сваляхме, на мен пък въобще не ми се вижда венеца. Имайте предвид, че с възрастта, целия контур, кожата с "свличат" и с години все по малко се виждат горните зъби и венеца. Wink Правилото е при широка усмивка да се виждат изцяло шийките на зъбите.
Това, което гледам често в клипчета в соц мрежи, е че им изрязват част от венеца, за стане по малък. До колкото виждам, не е мн сложна интервенция, предполагам и в бг се прави...
Ориентирали ли сте се към някого ЗС козметични промени после, фасети, избелване?

С какво ви разширяват челюстите?
Чрез дъгата предполагам.
А вие искахте ли максималното разширяване?
ОД ми казва,че било до желание на пациента.Е аз откъде да знам как ще е по- красиво newsm78
С максимално широка усмивка или пък с по-малко широка.
А видимостта на венеца при усмивка може ли да се корегира с брекети?
Чувала съм за корекция с ботокс.

# 631
  • Мнения: 57
Ако нямаш проблем с венците, просто си вземи четка с твърдост - hard, на Елгидиум са доста добри, също и на Те-пе(горе долу еднакъв ценови клас). За плаката четката е от по голямо значение. Изгледай клипчета, как точно да четкаш, не го подценявай, начина на четкане е от първостепенно значение. От венеце, задължаваш хубаво и мн мн бавно обръщаш четката. Гледай клипчета, пробвай и после кажи, какъв е резултата. При правилно четката след 3-4 пъти ще има резултат вече Simple Smile

Препоръчайте ми паста за зъби против плака, да НЕ е избелваща. Абе да става за брекети. И да не люти по възможност.

# 632
  • София
  • Мнения: 1 764
Цитат
Ориентирали ли сте се към някого ЗС козметични промени после, фасети, избелване?
При мен лечението ще завърши с избелване и лек моделаж.След като се видя ще умувам дали ще предприемам други естетични действия.Силно се надявам да не се налага.
Но за венеца може би ще предприема нещо. newsm78
Скоро ще си уголемявам устните и може би след това по-малко ще се вижда венеца при усмивка.

# 633
  • Мнения: 237
Здравейте,
Има ли някой, провеждал ортодонтско лечение при Д-р Ирина Костадинова/ Sofia smile center?

И аз се интересувам. Innocent

didist, имате ли някакви първоначални впечатления от нея?

# 634
  • Мнения: 1 882
Здравейте, за такъв зъб брекети ли трябва да се сложат, за да се вкара в редицата? Какъв специалист трябва да търся?
Скрит текст:

# 635
  • Мнения: X
Здравейте, за такъв зъб брекети ли трябва да се сложат, за да се вкара в редицата? Какъв специалист трябва да търся?
Скрит текст:

Сигурно може и с алайнери, но като гледам имате и други зъби за изправяне. А ако ви лекуват няма как да ви изправят само един зъб, трябва всички, което ще отнеме време и средства.

# 636
  • София
  • Мнения: 1 764
И според мен вие директно сте си за брекети на всички зъби.
Ще ви станат страхотни след това и няма да съжалявате. Peace

# 637
  • Мнения: 1 008
+1 - с най-добри чувства  Hug

# 638
  • Мнения: 78
Здравейте,
Има ли някой, провеждал ортодонтско лечение при Д-р Ирина Костадинова/ Sofia smile center?

И аз се интересувам. Innocent

didist, имате ли някакви първоначални впечатления от нея?
Минахме един преглед при нея.Беше ни трети ортодонт. Мненията съвпадат, отношението й към дъщеря ми беше много добро. Решили сме да провеждаме лечението при нея. Днес сме на втори преглед със снимките и ще правим отливката.

# 639
  • Мнения: 18
Здравейте,
Има ли някой, провеждал ортодонтско лечение при Д-р Ирина Костадинова/ Sofia smile center?

И аз се интересувам. Innocent

didist, имате ли някакви първоначални впечатления от нея?
Минахме един преглед при нея.Беше ни трети ортодонт. Мненията съвпадат, отношението й към дъщеря ми беше много добро. Решили сме да провеждаме лечението при нея. Днес сме на втори преглед със снимките и ще правим отливката.
А каква е цената за металните брекеи при нея за деца?

# 640
  • Мнения: 32
Здравейте, включвам се и аз да споделя малко опит с вас. От Варна съм, на 23 години, скоро ми предстои поставяне на брекети, вече си извадих 4-те мъдреца. Досега съм ходила при д-р Парушева, д-р Дамянова и д-р Стоянова.

    Д-р Парушева (информация от миналата година) - кабинетът й е на ул. Христо Самсаров 14. Работи с метални, сапфирени и самолигиращи (бели с метални капачета) брекети. Цена за метални - 2800 лв, за сапфирени и самолигиращи - 3500 лева. Плаща се половината сума наведнъж, а останалото разсрочено. За прегледа не ми взе нищо, може би защото ходих при нея по препоръка на нейн колега. Вземането на отливки и изготвянето на план за лечение ще струва 30 лева. За моя случай препоръча носене на апарат за разширяване на челюстта и след това поставяне на самолигиращи брекети, без вадене на зъби. Много мила и внимателна, отдели ми доста време, обяснява подробно, с много добри впечатления съм.

    Д-р Дамянова (актуална информация от месец май) - ул. Васил Друмев 7А - в блока срещу китайския ресторант над Винса. Цена на преглед - 20 лв. Модели и план - мисля, че 50 лв. Метални брекети 4000 лв, сапфирени 5000 лв. Плащат се 1000 (съответно 2000 лв) в началото на лечението, останалото разсрочено. Каза ми, че съм на границата между вадене и невадене на зъби, и ще се разбере със сигурност, когато се направят гипсови модели и измервания, но се опита да ме убеди, че ваденето на зъби в повечето случаи е препоръчително и дава по-добри резултати. Става въпрос за вадене на горните и долните 4-ти зъби. Не съм впечатлена, не отдели много време за обяснения, не я усетих като моя ортодонт.

    Д-р Стоянова (актуална информация от месец май) - За тези, които не знаят, тя се е обучавала при д-р Стефанова, така че който е ходил при Стефанова, може да очаква подобен маниер на работа и от Стоянова. Кабинетът на Стоянова се намира в ж.к. Чайка, бл. 201, точно над Математическа гимназия. Обслужването и отношението са на много високо ниво, със страхотни впечатления съм, обяснява подробно до най-малкия детайл, много мила и усмихната, като отношение към пациента би била перфектен избор, ако се отнася за дете. Метални брекети 4500 лв, сапфирени 5500 лв. Първоначално се плащат 1500 лв. за метални /съответно 2500 лв. за сапфирени/ и останалото разсрочено. Цена на преглед 40 лева, цена на отливки и план за лечение - 90 лв. И тя ми каза, че съм на границата между вадене и невадене и след изготвяне на моделите ще се разбере със сигурност дали и кои зъби трябва да се извадят.

Засега изборът ми е д-р Парушева по препоръка на моя хирург, а и заради поносимите цени и това, че единствено тя ми предложи разширяване на челюстта и самолигиращи брекети, докато другите веднага заговарят за вадене на зъби. Ще съм ви благодарна, ако споделите информация и за други ортодонти, които работят със самолигиращи брекети.

П.С. Изключвам от списъка д-р Стефанова, д-р Арнаутска и д-р Бъчваров, заради цените от 4500-5000 лв. нагоре и безразборното вадене на зъби.

# 641
  • Мнения: 175
Дори не съм чувала за д-р Парушева, а правих голямо проучване, когато избирах ортодонт във Варна.
Не бих посъветвала никой да се води от цената при избор на лекар, а и що се касае за здраве, и естетика!
В много случаи - евтиното излиза скъпо;)
Информирайте се и какво влиза в посочената "крайна" цена... в много от случаите там не са калкулирани месечните посещения, корекции при отлепяне/чупене на брекет, ретайнери след лечението и редица други "подробности"...
Може да се окаже, че привидно най-високата цена е най-ниска;)
И още нещо - мой близък роднина, един от добрите стоматолози в града - когато се информирах на тема брекети и видове - ме постветва да забравя за деймън системи и самолигиращи такива, защото са най-неудачния избор с най-много последващи проблеми. Каза ми, че бързото подреждане на зъбите е нож с две остриета, че зъбите се подреждат, но за това време костта не се изгражда около зъба и след свалянето на брекетите резултатите са нетрайни. В съда имало най-много дела заведени именно от пациенти ползвали деймън система.
За щастие моят ортодонт работи с класически брекети 😉

# 642
  • Мнения: 32
За д-р Парушева и аз не бях чувала, тя работи с моя хирург и ми беше препоръчана от него. Не търся кратко и евтино лечение, а алтернатива на ваденето на здрави зъби, за самолигиращите брекети ми обясниха, че дават по-добри резултати при разширяване на челюстта и спестяват вадене на зъби, затова се интересувам от тях. В интернет се обсъждат основно 2-3 имена на ортодонти и накрая се получава ефекта на доминото. Споделих по-различна информация, която може да е от полза на някого.

# 643
  • Мнения: 1 882
И според мен вие директно сте си за брекети на всички зъби.
Ще ви станат страхотни след това и няма да съжалявате. Peace

За съжаление не мога да инвестирам крупна сума в брекети на този етап, но винаги съм се чувствала зле заради този зъб конкретно. Не се усмихвам нормално..

# 644
  • Мнения: X

И според мен вие директно сте си за брекети на всички зъби.
Ще ви станат страхотни след това и няма да съжалявате. Peace

За съжаление не мога да инвестирам крупна сума в брекети на този етап, но винаги съм се чувствала зле заради този зъб конкретно. Не се усмихвам нормално..

Познато ми е, но за да те успокоя ще кажа, че мен ме питаха защо съм си сложила брекети въобще. До такава степен не са забелязвали зъбът, който мен ме дразни. А сега вече две години ги нося и дадох сума ти пари. Честно казано ако сега знаейки всичко това трябваше да избирам, можеше и да се откажа. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт