Брекети – къде, какви, за колко? -тема 10

  • 110 304
  • 839
  •   1
Отговори
# 615
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 279
Има и лазерно изрязване на венци, освен ботокс. Има си правила в ортодонтията, веднъж ми извадиха и учебник, за да ми показват. В моя случай ме убеждаваха да си сложа импланти, защото е противен случай като се усмихна ще имам по две празни дупки в ъглите на устата. Така и не се получиха празни места. Горните зъби следват дъгата на долната устна и разни такива. Не всичко се прави на око.

# 616
  • Мнения: 668
По-правите зъби съвсем не правят лечението успешно. В ортодонтията основното е оклузията на челюстите. Тя е много важна в перспектива. Там е начертана невидимата граница между добър ортодонт и някой, който е налепил брекети.

# 617
  • Мнения: 78
Здравейте,
Има ли някой, провеждал ортодонтско лечение при Д-р Ирина Костадинова/ Sofia smile center?

# 618
  • София
  • Мнения: 1 765
Има и лазерно изрязване на венци, освен ботокс. Има си правила в ортодонтията, веднъж ми извадиха и учебник, за да ми показват. В моя случай ме убеждаваха да си сложа импланти, защото е противен случай като се усмихна ще имам по две празни дупки в ъглите на устата. Така и не се получиха празни места. Горните зъби следват дъгата на долната устна и разни такива. Не всичко се прави на око.
Аз преди да сложа брекетите,като се усмихнех,понеже челюстта ми беше доста тясна и имах 2 празни дупки в ъглите.ОД отбеляза този факт веднага.Сега вече са много по-малки тези дупки,но искам съвсем да ги няма.Ще настоявам за максимално разширяване на челюстта от ОД. Peace

# 619
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Аз пак да си питам - с какво ви разширяват челюстите? Само с дъги ли?

# 620
  • София
  • Мнения: 1 765
Аз пак да си питам - с какво ви разширяват челюстите? Само с дъги ли?
На мен да-с дъга.Гумената  кръстосана верижка,която носих известно време, не знам дали беше сложена точно с цел разширяване.

# 621
  • Мнения: 1 008
И при мен с дъга.

# 622
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Препоръчайте ми паста за зъби против плака, да НЕ е избелваща. Абе да става за брекети. И да не люти по възможност.

# 623
  • Мнения: 177
Освен Елгидиум, няма такава чудотворна паста против плака. Плаката се предотвратява с хубава четка за зъби и качествено четкане. А и не виждам коя паста за зъби не става за брекети.

# 624
  • Мнения: 22
+1 към препоръката на Drempan + добра нелюта паста Астера Пародонт Актив и често, старателно почистване с мека четка.
 
Скрит текст:
По-правите зъби съвсем не правят лечението успешно. В ортодонтията основното е оклузията на челюстите. Тя е много важна в перспектива. Там е начертана невидимата граница между добър ортодонт и някой, който е налепил брекети.
Мнението на r  ме хвърли в размисли ... къде в София поставят самолигиращи се брекети на деца 13-15 г и да вкл разширяване на челюстите.
Въпрос и от мен, към доволните от резултата след корекция с брекети. Имате ли положително мнение, от личен опит, за предимство на самолигиращи се брекети пред брекети с ластичета?

# 625
  • Мнения: 1 179
Препоръчайте ми паста за зъби против плака, да НЕ е избелваща. Абе да става за брекети. И да не люти по възможност.
Има цяла серия на Gum за брекети. Съпругът ми ползва сериите им за венци. Много е доволен, а той имаше сериозен проблем.

# 626
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Да, аз си взех на Gum ортодонтската четка с каналче и интердентални четчици. Сигурно и пастата им не е лоша. А тази Елгидиум с какво е по-добра?

# 627
  • Мнения: 22
Да, аз си взех на Gum ортодонтската четка с каналче и интердентални четчици. Сигурно и пастата им не е лоша. А тази Елгидиум с какво е по-добра?
Благодаря за подсещането - децата ползваха Gum оцветяващи таблетки, докато свикваха сами да мият зъбките. За четка с каналче даже не знаех, може би се предлагат в по-големите аптеки, ще потърся.  
По съвет на ортодонта, децата редуват Elgydium с паста без флуор. Може би възрастните да могат да я ползват без прекъсване.
Паста с видим ефект е Equilibra Aloe Vera - гел, без флуор, SLS и парабени. Единствен недостатък е цената.

Мнение за самолигиращите се брекети и къде?

# 628
  • Варна
  • Мнения: 5 420
Купих си Елгидиум, понеже беше на страхотно намаление - от десетина лв на 6.59 в кауфландските аптеки. Довечера ще я пробвам.

# 629
  • Мнения: 654
Аз от години ползвам Елгидиум паста за зъби и не съм намерила друга, която да ми пасва повече. Не се пени прекалено като повечето рекламирани марки и имам усещането, че почиства по-добре. Разбрах за нея от един колега - зъболекарят му казал, че това е единствената истинска паста за зъби.

Общи условия

Активация на акаунт