Сексуални нападки на работното място

  • 20 301
  • 175
  •   1
Отговори
# 135
  • Варна
  • Мнения: 36 779
Според мен вината на авторката е, че е допуснала да смеси служебни отношения с лични. И за зла участ е попаднала на кретен, който не е пропуснал да се възползва. Да й е за урок оттук нататък - на работа с колеги се обсъждат служебни дела. С приятели - лични. Толкоз.

# 136
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не мисля, че е вина, по-скоро е грешка. Всеки греши. Тя просто се страхува, заради това, че може да ѝ навреди с нещо в работата.
По-твърдо отрязване му трябва и заплашителен тон.

# 137
  • Мнения: 54
Не е вина, нито грешка, нарича се отговорност за собствените постъпки.

# 138
  • Мнения: 1 780
Прочетох ви внимателно всички и май реших нещо по въпроса, ще го предприема и ще пиша. Предполагам, че всеки човек действа различно в еднакви ситуации, нормално е. Аз не мога да си мълча и кротувам, не съм такъв човек, това ще ми разкатае играта, познавам се. Скоро напрежението ще стане огромно и няма да имам полза от мълчанието.
Даже като се замисля то всичко тръгна от това, че не мога да си мълча, ако бях игнорирала нападките му сигурно нямаше да се стигне до тук.
Примерно той на няколко пъти ми се закани че
Скрит текст:
ще ме гепнел някъде и ще ме скъсал от секс.
Да ви кажа изобщо не приемах това насериозо. Писах му точно така Абе човек какво то става, спри се няма да пиша за такива глупости. Даже май няколко пъти го обидих директно, но все се опитвах да не е грубо. На мен това ми е някаква хлапашка глупост и му го казах даже си му писах че това не е сериозно и го приемам като шега щото няма друг начин.
Той много пъти писа че сексът не бил нищо за него, че можел да кара и без секс че искал да сме приятели и да си лафим и к'во само като ме видя насаме и давай- малко е да се каже, че съм бясна.
Най-лесно ми беше да му пиша ти си нисък плешив никаквец -което си е така - и няма начин да си падна по тебе, но винаги съм смятала, че няма нужда да се обиждат хората без причина и не съм го правила.
За мен думи като спри се стига и няма да пиша на тази тема са си ясни.
На няколко пъти му писах не те ли е срам гаджето кой знае как се чувства, А той пише- Тя не знае. Аз му викам и да не знае то се усеща. И това не помогна.

Имала съм вече ситуации в службата нямащи нищо общо с нещо сексуално и съм избухвала, мисля че и той го знае така че всяка една заплаха би я приел насериозно.

Остава и крайния вариант, в който все по-малко вярвам да е свестен тип, който е изтървал сексуалните си желания поради това че дълго ги е задържал и сега да съжалява. Де да знам.
Може би е и много объркан, но да това не е мой проблем и няма какво да му помагам.

Хубавото е, че аз съм наясно  със себе си знам какво искам и знам какво трябва да сторя.
Дори се замислих, че не мога да се обидя на невярващите, че не е имало нищо между нас, защото това си е тяхно мнение. Аз знам какво е било и само аз мога да го спра.

Докато писах тук доста неща ми излизаха от чата в ума и да агресията към мен не е била само с онова натискане и обарването, а и много пъти с думи, което е същото, голяма част от нещата не са за темата уви, щото са си на границата с перверзията. Така, че, ако все пак възстановя чата, а то открих и как, нещата наистина може да се окажат доста неприятни за него.

# 139
  • Мнения: 9 152
Понякога общуваме с някой, без да подозираме, че е болен. Усещаш, че нещо май не е съвсем наред, но дори и не можеш да си представиш какво е вътре в главата му.
Явно твоят случай е такъв.
Имала съм подобни срещи, все съм се  надявала, че греша, като усещам, че нещо не е читаво, но за жалост, се е оказвало още по- гнусно и гадно всичко.
Отиди, запали една свещичка за колегата си, Господ да му помогне.
Не мисля, че на теб ще ти посегне повече. Hands Thumbsup

# 140
  • Мнения: 13 911
Човекът е болен няма две мнения
Но и разбира че не си казала на мъжа си и това прави го прави още по-сигурен. Не мисли че само ти изпадаш в кофти ситуации, а тази е такава защото е проверка не само лично за теб но и за семейството ти. Вина , не вина случилото се е случило. Има хора които бъркат деликатността и съчувствието със симпатия . Аз лично не смятам че си виновна  но както казах има ситуация трябва да имна решение. Налага се да кажеш на половинката си не разбирам защо отлагаш..... пожелавам ти той да ти каже че си неговото момиче и да извика един двама приятели да сгащят онзи някъде за няколко думи без насилие. Ако това не сработи бих подала жалба. Разчуе ли се ще стане много по-лесно.

# 141
  • Мнения: X
Авторката не е виновна и не заслужава това, което се е случило.
Но от това, което прочетох, си личи, че е допуснала поредица от грешки, в последствие на които се е озовала във въпросната ситуация. Това си го обяснявам единствено с безкрайна наивност и добронамереност от нейна страна. Перверзникът я е надушил, че е добра душа и се възползва максимално.
Прекалено голямо внимание му е обърнала на глупостите. Значи той казва: "Ще те скъсам.", а тя му обяснява как не бил сериозен. И той понеговата си логика на необуздан нерез се опитва да й докаже, че това го твърди съвсем сериозно.

В този случай според мен е добре, ако този не спре да й досажда и тя да го заплаши, че ще пострада. Само едно кратко, стегнато изречение с невъзмутим тон. След това прекратява всякакви контакти с него, извън професионалните. Без повече обяснения, без да ходи да се разправя с него очи в очи.

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 09:13 от Анонимен

# 142
  • Мнения: 9 052
...Докато писах тук доста неща ми излизаха от чата в ума и да агресията към мен не е била само с онова натискане и обарването, а и много пъти с думи, което е същото, голяма част от нещата не са за темата уви, щото са си на границата с перверзията. Така, че, ако все пак възстановя чата, а то открих и как, нещата наистина може да се окажат доста неприятни за него.

Според мен>
Ами отработи си да не ти излизат в ума толкова късно и с подсказките на толкова много други хора ... по-скоро автоматично. Също ако имаш нужда от дискусия за да ти излезнат в ума то я води тази дискусия още в началните стадии ... не в края. Ако не можеш сама да виждаш нещата обсъждай с някой . Нямаш ли приятелки за клюка и кафе? Мъжа ти казваш е мълчалив и не споделя и затова не става с него. Да не си търсила някой да си разказваш душевните работи ? Ами готиния пич, приятел на всички и шегаджия. Много умно. Намери една -две приятелки, роднини, колежки ... каквито намериш  и по-често вънка на кафе и клюки, на някое кино и пр.

# 143
  • София
  • Мнения: 19 402
Ама той ти писал това, ама той ти писал онова, а пък защо лъжел.
Защото така! - както се казва в една реклама. Да не би хората да не могат да лъжат в чата? Дори е по-лесно, няма издайнически белези.
Дръж се като обиден и наранен човек, а не да говориш за приятелката му и как щяла да усети. Може да усети в положителна насока, ако ме разбираш. Мъжете много успешно разделят секс и чувства.

# 144
  • Мнения: 2 643

Дръж се като обиден и наранен човек, а не да говориш за приятелката му и как щяла да усети. Може да усети в положителна насока, ако ме разбираш. Мъжете много успешно разделят секс и чувства.

Точно така , човека иска секс , не иска любов , не иска да си говорите за плетки .не е само той , много мъже са така.чак пък болен го изкарахте .
Не искам да нападам авторката , но уж беше само веднъж писане на тема секс , а сега почнала да се сеща , какви неща и е писал , ами защо още тогава не го блокира?изобщо няма се занимавам , с идиот , който ми дрънка такива простотии блока и на другия ден даже няма и добро утро да му кажа.

# 145
  • Мнения: 8 921

Не искам да нападам авторката , но уж беше само веднъж писане на тема секс , а сега почнала да се сеща , какви неща и е писал , ами защо още тогава не го блокира?
Точно! И ако в началото мислех, че е наивна, сега почвам друго да мисля за нея.

# 146
  • Мнения: 2 643

Не искам да нападам авторката , но уж беше само веднъж писане на тема секс , а сега почнала да се сеща , какви неща и е писал , ами защо още тогава не го блокира?
Точно! И ако в началото мислех, че е наивна, сега почвам друго да мисля за нея.

Че и е харесвало вниманието , играта му , ама като е опряло яйцето до д-то и се чуди , какво да прави
Уж бил красив мъж , а сега писа , че бил нисък и плешив .нещо почва да ми бяга истината

# 147
  • Мнения: X
Вярно, че рязко се промени външният му вид след като изникнаха онези спомени. Ми черен й се види вече човекът. Приятен, приятен, колко да е приятно ниско и плешиво конте, а съдейки по килограмите - и дебело. Само да не се окаже, че колегите са двама, а не един.

# 148
  • София
  • Мнения: 19 402
Няма начин някой да ме натисне на работното ми място, ако аз не съм показала изрично съгласие за това.
Това "търсиш си го" е голяма простотия и не оправдава каквото и да е.
В и-нет мога да си пиша всичко, важното е как действам.
Обвинявали са ме, че се държа подвеждащо - казах "Добре, прав си, няма да ти се разсърдя, ако спреш да общуваш с мен". Посърди се, посърди, сега пак си говорим. Аз съм си казала докъде се простират отношенията ни, оттам нататък той си решава.

Последна редакция: пн, 29 яну 2018, 12:53 от Cuckoo

# 149
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
... почна да ми пише на чат. Нещата бяха много безобидни пишехме си за работа и общи лафове, аз си лежах у дома пълна скука бях и зле, наскоро мои близки заминаха за чужбина и ми беше мъчно друг мой близък се развежда и става яка драма, та да бях в особено душевно състояние и да сигурно съм позволила повече от допустимото.
В един момент ама съвсем като от ясно небе ми направи груб сексуален намек. Не му отговорих и помислих внимателно най лесно беше да го блокирам, но осъзнавах че това ще довлече до сериозни проблеми на работното ми място и разрових се из общи наши познати поразпитах и всички бяха на мнение че човекът е сериозен с приятелка абе съвсем се оздачих какво става. Обясних му да не ми пише вече по тоя въпрос че нищо такова няма да стане и нямам такива намерения.
... До вчера когато нещата се усложниха съвсем. Той непрестанно ме кани да излезем на кафе на обяд какво ли не и всеки път отказвам. Започна се друг вид тормоз че съм била асоциална че трябвало да се отпусна да дам воля на чувставата си и още нещо подобно- само да кажа че е и бивш полицай а живеем в малък град. Отказвам постоянно но нещата се влошават затова му казах че може да дойде в кабинета да го уточним и че ще му го кажа в очите защото той не вярвал че аз не съм го харесвала. ОК дойде казах му но той ме награби. Чак тогава осъзнах колко сериозно е това, да кажа че чисто сексуално беше много разгонен и се уплаших от състоянието му.  ... Думите му бяха че ми бил перверзен погледа ужас по-скоро съм си късогледа и какви ли не неща чух по мой адрес. Категорично ме заплаши уж на шега че може да вгорчи живота ми и да това е много вярно но ще си го изтърпя.
...
Сега като се връщам назад и информацията която имам за човека- смятам че той така си доставя жени търси моменти на слабост защото всяка има и се прави на загрижен, разбиращ и т.н. за да си легне с нея предполагам после я захвърля за щастие това няма и да го разбера.


Мда, като гледам, много ще да й е харесало вниманието и играта му. Натрапва се, прави се, че не разбира от дума, напада, че и заплашва, че ще й стъжни живота. Щото му се сторило, че имала перверзен поглед. Защо пак се търси под вола теле, разбирай вина у жената, че си го търсела, като това е начинът, изпробван и поддържан от сума време точно от мъжете, за да се оневинява посягащият мъж и за да може след това да прави същото с други жени, именно защото е разбрал, че за него вина и съответно наказание няма.
Някой писа да запалила свещичка за него. По-солидна неокастрена сопа бих препоръчала аз.

Общи условия

Активация на акаунт