Клуб на храбрата шивачка - тема 20

  • 75 351
  • 787
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 1 862
Обръщам се към enta! Написала си ми лично съобщение, но си забранила получаването на лични съобщения, затова ще пиша тук. Не знам защо си се заблудила, че имам бродировъчна машина. Имам 3 машини, но не и такава. За съжаление и на трите въпроса не мога да отговоря. Не знам на теб ли писах, че след време ще ти се искат все повече, по-красиви и по-различни бродерии. Просто така е устроен човек. Наистина съжалявам, че не мога да ти бъда полезен!

# 181
  • Мнения: 1 107

Виждам тук още няколко дупки за имбус, затягам на ред

https://imgur.com/a/qgGL6vo
Мисля, че току що наглсих копчето за чинийките, но ще изпробвам утре, достатъчно за днес.

Последна редакция: вт, 03 юли 2018, 00:36 от vige

# 182
  • Мнения: 1 288
Здравейте!
Имам машина PFAFF element, от Лидъл съм я купувала преди 3 години и я използвам много рядко, само за някакви дребни поправки. Но от предния път, когато я използвах забелязах, че много ми къса горния конец и тегелът който се получава е през бод или през няколко бода. В момента стеснявам една рокля памук и ликра, с игла номер 70 и пак през бод, през два и трябва да е много бавно, защото се къса горния конец. Каква може да е причината?

# 183
  • Мнения: 1 107
Открих счупено

# 184
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
И аз ще чакам отговор на въпроса на maq-mi доста често ми къса горния конец същата машина

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 62
Здравейте, търся си кройка за бебешки барбарон. Искам да ушия за дъщеря ми, случайно да имате? Благодаря предварително Simple Smile
От този тип:

# 186
  • Мнения: 1 862
Здравейте,  maq-mi и pvacheva! Maq-mi, независимо, че шиеш ликра, постави НОВА игла №80! Домашните машини не обичат използването на обикновени тънки игли и разтегливи материи. В такива случаи пада голямото прескачане, особено на зиг заг. Ако все пак трябва да шиеш такива платове, машината плаче за игли strech, или super strech. Не си уточнила, но предполагам, че шиеш с прав шев. При това положение, позиционирай иглата в най-ляво положение.  Предполагам, че знаеш, но уточнявам, че това става с врътката за зиг заг. Охлаби стягането на конеца с около единица. Пробвай и дай резултат! Охлабването на конеца и поставянето на НОВА игла, важи и за pvacheva. Разбира се, ще гледате да не се развали тегелът отдолу и ако трябва, стегнете лееекичко горния конец. Съвет и към двете дами: изхвърлете немедленно на боклука старите макари, които не си знаят годините и шийте с нови конци №120! Тогава и само тогава, ще постигнете мир и любов с машините си.

# 187
  • Мнения: 1 862
Vige, убий ме, но не мога да различа къде е счупеното. Насочи ме, моля те! А и не пишеш какво стана след стягането? Обикновено дамите сте словоохотливи, а когато трябва - нищо.

# 188
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 263
Благодаря elektrichar, игли имам много ще сменя в момента съм с двойна защото стреч иглите ми са много дебели - 90 Simple Smile

# 189
  • Мнения: 1 862
Съветът за стреч иглите е за maq-mi, защото тя шие ликра. Ако ти шиеш неразтегливи платове, ще шиеш с нормални игли. Вземаш парче плат и охлабваш малко стягането на конеца на иглата! Ако е добър тегелът отдолу, охлабваш и така, докато отдолу стане нанизан. Тогава стягаш леко да се оправи и това е. Колкото и да настъпваш педала, не трябва да къса.

# 190
  • Мнения: 1 288
Здравейте,  maq-mi и pvacheva! Maq-mi, независимо, че шиеш ликра, постави НОВА игла №80! Домашните машини не обичат използването на обикновени тънки игли и разтегливи материи. В такива случаи пада голямото прескачане, особено на зиг заг. Ако все пак трябва да шиеш такива платове, машината плаче за игли strech, или super strech. Не си уточнила, но предполагам, че шиеш с прав шев. При това положение, позиционирай иглата в най-ляво положение.  Предполагам, че знаеш, но уточнявам, че това става с врътката за зиг заг. Охлаби стягането на конеца с около единица. Пробвай и дай резултат! Охлабването на конеца и поставянето на НОВА игла, важи и за pvacheva. Разбира се, ще гледате да не се развали тегелът отдолу и ако трябва, стегнете лееекичко горния конец. Съвет и към двете дами: изхвърлете немедленно на боклука старите макари, които не си знаят годините и шийте с нови конци №120! Тогава и само тогава, ще постигнете мир и любов с машините си.


Сърдечно благодаря  Simple Smile
Сигурно много ще се изложа, но не знам какво е стреч игла, не знаех,че и конците имат номера, не знам как се позиционира иглата в ляво положение.... Embarassed
Сега съм прибрала машината и няма да мога да пробвам да сменя позицията на иглата, но утре непременно ще опитам.
Установих, че само при тази материя пропуска бодове, със същата игла и конец пробвах памучни платове и нямаше проблем, явно ликрата ми е проблемът и ще търся такава стреч игла.

# 191
  • Мнения: 1 862
Aнтистатични игли SUPER STRETCH се продават в кинкалериите, или например тук: http://vladi95.com/site/shevni_igli_Organ.html   Разбира се, че няма купиш такива игли с №90 за тънък плат, а №80 или №70
За позиционирането на иглата, ако си на програма за прав шев, ще се самоцитирам от предния ми пост: ,,Предполагам, че знаеш, но уточнявам, че това става с врътката за зиг заг.'' На тази врътка дори има надпис WIDTH отляво и нарисуван по-едър и по-дребен зиг заг отдясно. Намира се на капакът и е втората врътка отляво надясно. Номерът на конеца са намира на новите макари във вътрешността на тръбичката. Този номер е написан и на бобините. Като хванеш конецът с две ръце и започнеш да го опъваш, не трябва да се къса веднага, а да оказва значителна съпротива преди да се скъса.

# 192
  • Мнения: 1 288
Elektrichar,  много ти благодаря за подробното обяснение на всичко,  за което питах Simple Smile
Смятам първо да си купя стреч игли и нови конци и тогава да пробвам преместването на иглата.

# 193
  • Добрич
  • Мнения: 5 452
Здравейте, търся си кройка за бебешки барбарон. Искам да ушия за дъщеря ми, случайно да имате? Благодаря предварително Simple Smile
Скрит текст:
От този тип:


За този барбарон, можеш да си направиш много лесно кройка. Начертай си кръгчето с желания от теб диаметър. Трябва ти и правоъгълник, на който дългата страна е колкото обиколката на кръга, а късата страна, е желаната височина. Остават само двете дупки за крачетата.
Трябва да се има предвид, че са необходими резерви защото между двата плата има пълнеж /предполагам, че е дунапрен/.

Не е сложно.

# 194
  • Мнения: 1 107
Vige, убий ме, но не мога да различа къде е счупеното. Насочи ме, моля те! А и не пишеш какво стана след стягането? Обикновено дамите сте словоохотливи, а когато трябва - нищо.
На снимката един вид показвам с имбуса къде е счупеното. Тоест там където трябва да бръкна с него да въртя. Мога да затягам сякаш до безкрайност или поне така си помислих и не знам дали има смисъл, дупката в която вкарвам имбуса да затягам е счупена н две и дори мисля счупеното парче лесно ще се махне, не е просто пукнато. Та на снимката: дългата пръчка е имбус и точно под нея.

Общи условия

Активация на акаунт