ИТАЛИАНСКА кухня

  • 103 020
  • 992
  •   1
Отговори
# 915
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Момичета, коя е любимата ви рецепта с трицветна паста ? Досега само на салата съм опитвала,  не съм приготвяла този вид, а се сдобих с един пакет покрай Хелоуин  и сега се чудя как да го сготвя....
Преди правехме повече Болонезе, но от скоро сме фенове на Карбонара. А това, че е трицветна е само за фасон, готви се като нормална паста. Или поне аз не откривам разлика във вкуса Simple Smile Вземала съм от Лидл. Трицветните спагети ги използвам начупени в супа вместо фиде.

# 916
  • Мнения: 11 053
Трицветната според мен си отива повече със светли сосове, на сметанова основа. Ама не карбонара, в нея според италианците няма сметана Simple Smile
Триколорето по-рядко е спагети, в повечето случаи е къса паста.

# 917
  • Варна, България
  • Мнения: 727
Трицветната според мен си отива повече със светли сосове, на сметанова основа. Ама не карбонара, в нея според италианците няма сметана Simple Smile
Триколорето по-рядко е спагети, в повечето случаи е къса паста.
Може, но аз съм от "щастливците" Simple Smile))))))))) Явно за БГ пазара се предлага.
Скрит текст:

# 918
  • MI
  • Мнения: 11 803
Всъщност в Италия много малко се продава тази паста, спагети въобще и не бях виждала. В общи линии е повече за красота, отколкото заради вкуса. Затова може би точно на салата би била перфектна, иначе с домати например се губи целия ефект. Другия вариант е някаква рецепта без домати, има много зеленчукови или с риба такива.

# 919
  • In transit
  • Мнения: 11 775
Нели, такава трицветна съм виждала основно в магазините, където продават паста на туристите, тип сувенирни. Явно те се впечатляват от нея.
Иначе бих заложила на лек сос, в никакъв случай болонезе.

# 920
  • MI
  • Мнения: 11 803
Аз бих се заиграла с цветовете, например салата с чери домати, моцарела и босилек. Или пък да се добавят съвсем други цветове и да стане пъстро. Поне като е гарга, да е рошава. Simple Smile

# 921
  • Мнения: 11 003
Имам пакет цветна къса паста вкъщи. Със светъл сос изглежда ефектно.
Интересно ми е с какъв сос ще вървят черни спагети Simple Smile Може би отново светъл?

# 922
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 724
Бяха ми донесли преди време от Италия разноцветни панделки. Ако трябва да съм честна, никой не ги одобри вкъщи. Blush

# 923
  • софия
  • Мнения: 25 393
Вкъщи имаме една най-любима рецепта с риба тон. Просто е велика! Само като се сетих и ми се напълни устата. Мисля, че на нея би й паснала цветната паста.
https://youtu.be/8t6ddIzPy0k

# 924
  • Мнения: 11 053
Интересно ми е с какъв сос ще вървят черни спагети Simple Smile Може би отново светъл?
Неро ди сепия си подхождат най-добре с морски дарове - скариди, миди, октопод, и без истински "сос". Зехтин, чесън, лимон, подправки, чери домати на половинки - това е, за няколко минути в тигана със скаридите (в България скариди, щото друго прилично трудно може да се купи). Сервираш и ядеш. Може при разбъркването на плънката да се добави малко вода от варенето.

# 925
  • MI
  • Мнения: 11 803
Ако са с неро си сепия  направени черни, със сепия най-добре. Без домати, само чесън, сепия и магданоз, може и малко люта чушка.

# 926
  • Мнения: 11 003
Неро ди сепия са. Благодаря за идеите. Simple Smile
В магазина имаше и бели панделки с черни ивички, но спагетите са по-ефектни.

Звънче, имам риба тон, още утре ще пробвам с цветната паста. Дженаро е страхотен. Вече съм фен на канала му и със задоволство установявам, че доста от продуктите ги ползвам ежедневно, в разни мои си комбинации.

Последна редакция: ср, 18 ное 2020, 20:40 от Linofrina

# 927
  • Варна
  • Мнения: 1 951
Благодаря, момичета Hug
Споделям мнението, че на трицветната паста декоративния вид е ценното Rolling Eyes Иначе... макарони като макарони Grinning
В крайна сметка трябваше да е нещо с лек аромат и да не е салата. Така че бяха сготвени със сирена - mac’n’cheese. Това беше желанието на децата и се одобри като резултат.

Звънче, тази рецепта накара и мен да слюнкоотделям интензивно Grinning Обожавам рукола, така че скоро ще се пробва тази вкусотия.

# 928
  • София-Младост
  • Мнения: 23 321
Вкъщи имаме една най-любима рецепта с риба тон. Просто е велика! Само като се сетих и ми се напълни устата. Мисля, че на нея би й паснала цветната паста.
https://youtu.be/8t6ddIzPy0k
Сега и на мен ми се напълни устата, ще я правя довечера...зеленото което слага накрая и нарича rocket...какво е, прилича ми на рукола, спанак и босилек...

# 929
  • софия
  • Мнения: 25 393
Рукола Simple Smile
Много рядко спазвам рецепти и почти винаги импровизирам. Тази е толкова съвършена, че не смея да променя нищо. Само заменям лютата чушка с обикновена червена или я пропускам, защото детето не обича люто.
Sooooooo delicious!

Общи условия

Активация на акаунт