Отговори
# 75
  • Мнения: 94
Здравейте, аз видях двете чертички на 3 март. Първа бременност ми е и много се вълнувам. Много ще се радвам да си пишем и споделяме. Аз също живея в Англия и доколкото знам от вече раждали приятелки преди 12 седмица нищо не ти гледат и правят, а за цялата  бременност има само две ехографии. Утре имам час при GP- то пък да видим какво ще каже, не очаквам много. Мисля да си платя за ехограф към 7 седмица, защото нямам търпение да чакам до 12. Сега трябва да съм в 5 седмица и 3 дни.

Радвам се, че ви открих Simple Smile 

Добре дошла и аз съм 5седмица и 3дни☺️ Ще ми е интересно как минава и при други бъдещи мами прегледите в UK . И аз ако искам по ранен ехограф от 12та седмица , към кой трябва да се обърна , тъй като нямам май още лична акушерка или поне аз не знам

О вървим заедно, колко хубаво Simple Smile
И аз все още нямам акушерка. До колкото знам (това го четох из английските форуми) можеш на някакви места на частно да си платиш за ехограф. Тепърва ще търся къде около мен бих могла да го направя. Мисля утре да питам GP-то.

# 76
  • На север
  • Мнения: 1 377
Направо си заформихте групичка от Англия. Тук при мен в Норвегия е същото. Акушерката те гледа след 12та седмица. Преди 12та никой няма да те прати на ехограф. Ако искаш ходиш на частно и плащаш 300 лв. Първият ехограф при нас е 18та седмица. Ако имаш заболяване може да те пуснат на ранен ехограф, иначе не. Аз видях двете чертички на 8ми март Simple Smile Дано е добър знак.

# 77
  • Варна
  • Мнения: 2 295
Аз днес бях при док..Има бременност, не се вижда още добре, но размерите отговарят на гест. седмица.След две седмици пак ме вика.Тогава живот и здраве ще съм във 8 г.с., сега съм в 5г.с. + 6 дни.Още е рано за изследвания, за опъванията не ми изписа нищо, каза да почивам, иначе може но-шпа, но според  него за сега няма нужда.
Според него мога да си пия и лекарството за ИР, но аз така или иначе ще си изчакам консултацията с ендокринолога.Установи ми и една киста в десния яйчник.Преди съм имала кисти, бяха се изчистили още след първата бременност, явно пак се е появила една.Според док. ще изчезне с напредване на бременността като предния път.

# 78
  • Мнения: 804
При първата , при която ходих ( бабичка) както казах не се видя кой знае колко добре , но тя пък веднага искаше да ме метне на изследвания , витамини и болничен 🤔 така или иначе няма да съм при нея , но явно има лекари и лекари

# 79
  • Варна
  • Мнения: 2 295
О да, има различни лекари.Аз при този лекар си правих секциото преди 8 години, на финала се наблюдавах при него и му имам доверие и затова реших да се насоча към него, защото ако всичко е наред, живот и здраве пак той искам да ми направи секциото.До 12-та седмица и тук няма да ме запишат за консултация, само ще ме вика за УЗД.

# 80
  • Мнения: 2 603
И аз днес си записах всички часове. Ендокринолог, гинеколог и консултация. За гинеколог записах за другата събота, сега няма смисъл да ходя, много е рано. Днес съм 5 седмица тогава ще съм 6+4.

# 81
  • Мнения: 647
Момичета,да се отчеха и аз. Както казах,ще ходя в Англия пак и днес ходих при АГ- то ми тук. И видя нищо като точица ,каза ми " това ще е,но още е рано" направи ми една снимчица за мен и си има една малка черна точица. Много ме успокои,и вече най-накрая се зарадвах.

# 82
  • Мнения: 462
Момичета, надявам се мога да се включа във вашата тема. Деси се казвам, видях двете чертички 2 дни преди закъснение на 8 март. Точно бях решила да си направя пълни изследвания, док ми назначи хормони два дни след цикъл и за моя най-голяма радост, цикълът въобще не ми дойде. Смятам да отида на преглед следващия вторник, както се бяхме разбрали за изследванията и да решим какво ще правим. Тогава трябва да съм в 5гс и 3дни, предполагам, че няма да се види нищо още, но няма да си изпускам часа.
Желая на всички ви безпроблемна бременност и ще се радвам да съм сред вас.
PS Терминът ми (според калкулатор) трябва да е на 17.11 - тогава съм родена и аз Simple Smile

# 83
  • Мнения: 12
Мами, бихте ли споделили, ползвате ли някакво приложение за следене на бременността си? Simple Smile

# 84
  • Мнения: 804
Деси, не е толкова рано , ще се види Simple Smile има значение и техниката , но все пак би трябвало да се види:)))
Ахинора прилачвам ти скрийншот да видиш кои приложения използвам аз- интересни са Simple Smile))
Бих желала да се оплача от целодневно гадене ! Има ли някоя като мен и може ли да сподели какво взима ?

# 85
  • Мнения: 381
Ахинора, малко по-назад в темата Renata85 беше написала две приложения, аз изтеглих едното (280дни) и за сега съм без мнение Grinning

Ако ви е интересно им две хубави приложения :
280days - освен полезна информация за седмицата в която си , съвети за теб за таткото и да си следиш кг , да качваш снимки ..  в началото като се отвори приложението показва анимационно развитието на бебето спрямо седмицата в която си и като натискаш на него ти изписва все едно ти казва нещо напр. че вече приема кислород и хранителни вещества от кръвта ти , или просто те поздравява 😀 интересно е за мен .

Другото приложение е The Bump - има 3D графика пак в седмицата която си и може да приближаваш , обяснено е кое какво е , кое в момента се развива ☺️

# 86
  • Мнения: 2 603
Аз за сега нямам още гадене, имах само няколко дни преди датата на мц, но спря. С първата бременност не помня кога почна, но повръщах доста дълго. Също имах много болки, а сега нищо. Направо ми се струва притеснително това.

# 87
  • Мнения: 541
Още две приложения - womamLog pregnancy calendar - използвах преди това версията му за следене на Ц , и тази става, ясно са написани в коя седмица си в календара .
Друго - BabyCenter там влизам да чета статии напр. Как да се справим с главоболие , колко кг е нормално да се качат ....

Свалям, трия приложения ама спирам вече каквито си имам са добре Grinning

Аз гадене нямам , гърдите особенно сутрин много болят , като съм на една страна е ужс . А за 4та вечер все около 22часа доста ме боли ниско долу , все още не съм пила никакви хапчета , снощи се замислих за но шпа , но вече беше почнало да отминава .

Пиете ли чай ? Аз преди да забременея всеки ден си правих и е добре сега да избягвам черен и зелен чай , но за другите има различни статии в нета ... Ройбос мн обичам , пише че уж може ама нз с тези болки ниско долу да не повлияе нещо . Именно заради болката не посягам към кафе , защото като съм била неразположена и съм пила кафе до такива спазми е водело ,че винаги до хапче съм стигала

# 88
  • Мнения: 804
Още две приложения - womamLog pregnancy calendar - използвах преди това версията му за следене на Ц , и тази става, ясно са написани в коя седмица си в календара .
Друго - BabyCenter там влизам да чета статии напр. Как да се справим с главоболие , колко кг е нормално да се качат ....

Свалям, трия приложения ама спирам вече каквито си имам са добре Grinning

Аз гадене нямам , гърдите особенно сутрин много болят , като съм на една страна е ужс . А за 4та вечер все около 22часа доста ме боли ниско долу , все още не съм пила никакви хапчета , снощи се замислих за но шпа , но вече беше почнало да отминава .

Пиете ли чай ? Аз преди да забременея всеки ден си правих и е добре сега да избягвам черен и зелен чай , но за другите има различни статии в нета ... Ройбос мн обичам , пише че уж може ама нз с тези болки ниско долу да не повлияе нещо . Именно заради болката не посягам към кафе , защото като съм била неразположена и съм пила кафе до такива спазми е водело ,че винаги до хапче съм стигала



За съжаление с чая не мога да помогна защото пия само при настинка 😁 но сега заради гаденето пия от джинджифил . А с кафето нямам проблем , не ми се е отразявало и преди . За болките може да пиеш но шпа , но аз болните си ги имах но миналата седмица , вече отшумяха

# 89
  • Мнения: 12
Благодаря ви момичета за бързият отговор!
Аз съм в 5 г.с вече Simple Smile)))  а за гаденето, пия чайчета с мащерка и лайка.

Общи условия

Активация на акаунт