ЮЛИ месец е далече, ти не бързай мъничко човече!

  • 13 378
  • 305
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 193
Момичета дайте идея!
Не искам да пера плюшените играчки а само да ги освежа и колкото да им махна праха , че иначе доста време ще ги чакам да съхнат а и някой са с механизми вътре !
Та въпроса ми е с какво да ги освежа , какъв препарат да ползвам хем да се ароматизират  newsm12
Ако имате идея ще съм ви благодарна Simple Smile newsm51

Аз бих ти препоръчала да използваш почистващата система "RAINBOW", към нея има специален чувал за изсмукване на праха, освен това в резервоара за вода се слага от ароматизатора~има комплект от ароматизатори и дизефектант. Аз почиствам редовно поне два пъти месечно. Ако имаш възможност -опитай.

# 16
  • Мнения: 1 298
Mama pisana аз всички плюшени играчки ги пуснах в пералнята.И по принцип така ги пера.Тя центрофугата така ги изцежда че онзиден 3 играчки на терасата като ги напече слънцето и за 3 часа бяха сухи.Друг начин не мога да ти кажа newsm78
Само големият мечо не смея да изпера че е мноого голям.Мога да го сгъна.Мек е ама чудя се още...
Кети дръж се ! Да полежаваш повечко.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
И аз да се разпиша за новата тема - браво, Наденце, страхотна е, както винаги.
Мамо Кети, пази леглото и се дръж, рано е още да раждаш, ако може поне 1 месец, най-добре. А контракциите, щом са безболезнени, не са проблем... Стискам палци бебка да остане още малко в тумбачето.
На всички други мами - лек ден в тези ужасни горещини  Sad дано да не ви мъчат така, както мъчат нас, мамите от Пловдив - най-горещия град в БГ. Confused
Чао, лек ден, аааа,и Наденце, за протокола - благодаря, че си ме писала на 25 годинки, ама де да бях, явно някъде съм подала грешно инфо /лош навик, сори/ - аз съм на цели 31 годинки Outta Joint

# 18
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен и честита темичка!!!
КетиК почивай си повече и изобщо не се натоварвай и най-вече спокойствие!
И аз от април имам неболезнени контракции, но докторите все казват че е нормално, така че няма да се притесняваме.
опитах се да сложа една снимка в коремчета, но не я виждам Thinking, дали не е много голяма newsm78.ще пробвам пак Hug

# 19
  • Мнения: 493
Party добро утро и от мен,
заведох баткото на ясла и сега се чудя от къде да я почна да поизчистя  Wink само да не си остана и днес с чуденето .
Кейти пази леглото и мисли позитивно ,мила . Всичко ще  е наред щом те наблюдава лекар
ако имаше нещо тревожно за бебето доктора да ти е предизвикал ве4е раждането, така ,че спокойствие и почивка най вече.
Лек ден, момичета.
Относно Варненска среща аз съм ЗА кажете само кога и кЪде  Hug

# 20
  • Мнения: 55
И аз да ударя 2 изречения и пак да ходя да си лягам CryБраво,Наде,отново темичката е страхотна.Аз да се оплача,че хич не ми е добре,снощи и температура имах,гърло ме боли,нос-запушен,главата... smile3518В това горещо време едвам издържам.Пия Парацетамол,смуча Трахизан,Вит.Ц,Капки за нос-Ксилометазолин...Дано на бебче не му е така зле в коремчето ми,дали тези хапчета могат да му навредят??? newsm78
Оххх,оплаках ви се,поолекна ми малко...Лек ден на всички и се пазете много Hug

# 21
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Привет мами и бебешоци! Hug
КетиК стискай още малко- не ти даваме да раждаш! Успех!  bouquet
Вчера бяхме на доктор- бебо е добре- тежи 1950гр, видяхме как си отваря устата и как се крие с ръчичка. Аз съм +12кг засега. Дадоха ми болничният за 45 дни преди раждане #Crazy -хвана ме шубето вече! Сега ходих да ми вземат кръв за изследвания и след два дни ще ми кажат как съм /хемоглобин, албумин.../!
Плюшените играчки и аз ги пера в пералнята!
Вера25 оздравявай по-бързо! Praynig
Целувки на тумбаците!  bouquet

# 22
  • Мнения: 29
ПРИВЕТ, МИЛИ ЮЛСКИ МАЙЧЕТА! newsm51
Честита ни нова темичка - на фона на оплакванията и страховете ни заглавието и звучи много успокояващо!
Да ви се оплача и аз - въпреки, че това много го мразя - обаче от вчера ме държи и не мога да се успокоя  Weary
Вчера бях на ЖК - в Св. София - лекаря ме прегледа точно 2 минути на видеозона, пита МЕН коя седмица съм  smile3516, нито замерва размери на бебето, нито теглото му. Не ми премери нито кръвно, нито моето тегло. Накрая ми каза, че ще ми издаде болничния (и то след като аз попитах за болничиния!) за раждане 3 дена по късно, защото за деня, в който ще излизам в болнични, нямал свободен час!!! До тук добре - можеше да се преглътне някак си. Обаче на излизане ми бе казано - и сега платете 20 лв. на регистратурата за видеозона и ми донесете касовата бележка. При което аз онемях направо.... Питам (след може би 5 -10 секунди) "Защо да плащам" и ми бе казано, че Здр. каса поемала само 4 видеозона и ако до сега не съм била плащала, то просто съм била "на далавера" - цитат...... smile3506
Мили майчета, който ходите на ЖК в Св. София, моля, кажете и с вас ли се отнасят така.
Чувствам се като натрапница, която е отишла да им подосажда, искайки да разбере за състоянието на бебето си и своето!
Ще отида на частен лекар, не е в това проблема, нито в това, че  ми прибраха 20 лв. за няма нищо. Проблема е, че отидох с такова желание, а си тръгнах като попарена. Не мога да ви опиша  разочарованието си ....... smile3518, но е факт, че още ме държи усещането .....
Та така. Не знам как се развива бебето, нито дали аз съм добре.
KetiK, миличка, не се притеснявай! Всичко ще е наред - просто си почивай и да не те обсебват страховити мисли - от тях няма полза.
На всички Ви желая един прекрасен и усмихнат ден  smile3525, и да поздравите бебочеството от нас!

# 23
  • София
  • Мнения: 512
Здравейте мамички, от събота не съм влизала във форума и да си призная липсвахте ми Hug
Ама и вие хич не се мотаете, от сутринта не мога да ви изчета, малко от старата тема и от новата.....
Аз вчера бях на консултация и да се отчета- мама (т.е. аз preggo ) е качила за 1 месец 2 килограма, от които бебчо  newsm30 - 1кг и 100 грама (сега е 1,900кг), на мама голямото момченце  Hug
Видяхме се с бебо (тези в консултацията се почудиха дали да ме гледат, ама аз ги погледнах лошо  smile3516 ) и го видях мъника как ритка с крачета. Вече даже се е обърнал почти с главичката надолу.
Работя още, но не остана, до 30.05. съм, нещо ме спрягат да поостана, да съм помагала, че една колежка излиза в отпуска от 29.05., ама аз не искам, искам вече да си почивам, да си полягам през деня, че и моите крачета малко се подуват след 10 часа пред компютъра   comp03 а и искам да ходя с вас по лекции, срещички  lalalala

Pingwina, аз имам такива болки, вчера на консултацията и на мен ми казаха- ами нормално е, щом не се стяга коремчето, т.е. не са контракции, значи не е страшно.

Искам да ви питам, мами, и аз знам, че като вляза в 9 месец и може всеки момент да се роди бебо, но аз си правя "тънки сметки", че не може да е направен толкова рано  luvbed Embarassed и колкото и да ми е мъчно май доста още ще почакам, за да се видим "на живо".

Наденце, темичката пак ни е най-хубава Hug
А за първо детенце- момченце мисля, че ще е Grinning
И Кети, да не си станала от леглото Naughty, имаш подкрепата ни  Hug

# 24
  • някъде
  • Мнения: 4 955
О,милата Стечи- не се ядосвай!  bouquet
Ти преди пак ли при същият доктор си ходила? Това си е направо безобразие- не е до парите, но може ли да те "прегледа" надве-натри и накрая да се отнесе така... #2gunfire
Колкото до болничният- той се издава на регистратурата- не го пише самия лекар, така че какъв му е проблема- ти си имаш право на 45 дни преди раждане. Не се оставай да те прави на балама! #Cussing out Моят доктор досега ме е гледал 7 пъти и никога не ми е искал пари! Поне трябваше да те предупреди още когато сте отишли, че ще ти струва 20 лв- ами ако не си имала в теб достатъчно пари? #Cussing out Направо са отвратителни... #2gunfire

# 25
  • Мнения: 257
ВАРНЕНСКИ МАМИТА, хайде среща в четвъртък или петък в 11 часа на кафето до лодките в детския кът!?????????

# 26
  • Мнения: 39
Eто ни и нас Joy
Стечи това с твоя доктор е просто ужас, можеш да го смениш винаги когато пожелаеш нищо че си вече към края smile3512 Някои лекари лъжат и мажат както си искат.
Аз досега имам поне 20 видеозона, от които към 7 в първите 3 месеца, понеже се водих рискова група и 5 на частно при други лекари, които си избирах.
Миналата седмица док ми каза , че след 6 юни мога да раждам спокойно, при което малко поизтръпнах, но Naughty аз не искам все пак си е раничко, а пък и чакам зодия рак smile3532 smile3532
Вчера ходих на лекар в една частна клиника в да видим как сме с развитието и доктора вика ами детето вече е доносено #Crazy, което се отчитало по диаметър на главичката и показа 36седмици и 4 дни и е цели 9 см #Crazy а  пък аз съм едва в началото на 35г.с.
Кети кураж thumbsup и само усмивки същото се отнася и за другите мамчета txtloves

# 27
  • Мнения: 39
И в заключение на написаното по-горе от мен с радост давам първенството за откриване на сезона на други мамита, но поне да го  докарат да  36 пълни г.с. за да може бебковците да са силни и големки /е не много де/  jumpuu

# 28
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
   Какви са тия доктори бе #2gunfire #2gunfire Ужас! До сега не помня колко пъти съм била на консултация и само един път не ме е гледала на видеозон. И какви са тия простотий, че имаме право само на 4 видеозона.  #Cussing out #Cussing out
  Аз преди време като се чудех коя болница да си избирам за раждането и попаднах на официалния сайт на МД-София. Там пишеше, че приемали майки само от София, тези от провинцията си плащали. Не че се бях засилила да ходя там, обаче така избеснях и писах писмо до Здравната каса, как е възможно такова отношение? В коя част на Националния рамков договор го пише това. Имам две официални писма с отговор от там, че това е стара информация за болницата и причината е, че сайта не е обновен, но са разпоредили проверка.
  Така, че момичета, просто си търсете правата. Болниците получават пари за всеки ваш преглед и изобщо не е нужно да плащате каквото и да било допълнително.
   От нас много усмивки и се пазете от тая жега   Nature Sunny  Nature Sunny Ill
   А за откриване на сезона, ми ние с мама Писана имаме още по някой ден и влезаме в 36 г.с.   33uu  33uu  33uu

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Стечи, истина е, че РЗОК плаща само три /четири са за рисковите бременности/ ехографа. но това не извинява който и да е доктор за отношението!!! Длъжен е да предупреди преди манипулацията, че тя трябва или 1 -да се плати, или 2 - да не я извърши, а ти после спокойно да си отидеш на друг, частен, по-добър ехограф, където поне ще дадеш 20 лв., но за някаква информация. Омръзнаха ми тези доктори - мародери в тази държава, просто прекаляват, и после - защо никой не иска да ражда - ЕТО ЗАЩО!
Не се ядосвай, просто си го смени и това е, да не говорим че трябва ВСЕКИ ПЪТ да ти мери кръвно, тегло и да слуша тоновете на бебето! За това му плаща касата! И следващия път трябва да ти направи изследвания - ПЪЛНИ, и за това му плаща касата!
Така че, като отидеш другия път - вдигай скандал, убедила съм се, че, за съжаление, колкото си по мил и приятен, толкова повече те подритват, а когато си некултурен и крещиш, ти се обръща внимание! Факт!

Общи условия

Активация на акаунт