Боледуване на децата ни - тема 60

  • 39 295
  • 740
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 874
Хоуп,Тета,Елена благодаря и на вас!

Хоуп,ами наваксва,учим си в къщи и аз и учителката виждаме, че много бързо учи и попива и няма проблеми с материала.Е перфектен не е,но е добре.

Утре го пускам вече,мисля в границите на нормалното го задържах седмица след боледуването от грип и 9 дни след АБ.Да не прекалявам ахах.Дано само е по-здрав вече!

# 466
  • Мнения: 1 961
Проблема е, че на мен лично ми се струва, че се примирява с всичките АБ-та и диагнози и че просто си е кекав. А на детето няма как да не му се отрази това стоене вкъщи. Също за лекарите в София съм съгласна.
Понякога пък едно такова мнение може да е като плесница която да те разтърси и се събудиш, аз лично предпочитам и ценя директни мнения, понякога помагат повече от едно ами оправяйте се бързо и дано няма повече. Иначе е хубаво да се споделя, да ти олекне, да не го задържаш. Не пишем без причина тук.

# 467
  • Мнения: 69 350
Да, но е важен начина, по който ще се поднесе съвета. Според мен. Особено когато майката е изнервена и се чуди кой път да поеме, от рязък тон няма смисъл-не помага.

Аз също съм писала на Лайт за някой професор, който цялостно да разгледа случая, а не на парче...може и да излезе нещо. Но всички знаем колко трудно се намира точния лекар...

# 468
  • Мнения: 1 961
Може би е така да, за цялостното разглеждане е добра идея. Аз лично също дадох две насоки, за сливици(ако там е хроничната инфекция и без контакт с други деца от опит знам какво става), за имунитета, не може щото е кекав да пие по 10 АБ на година и то години наред. Просто много неща не ми се връзват на мен затова и подтиквам постоянно тук. Лайт ти се хвана за стомаха, заведе го в друг град. Направи го и в друга насока.

# 469
  • Мнения: 1 874
Е не се примирявам,водя го по лекари за да търся причините и да му се даде адекватно лечение.На не малко специалисти е воден -на гастро,на кардиолог,на хематолог,на УНГ.
За сливиците нали януари го водих и ми казаха, че ваденето им няма да му реши проблема с боледуванията и ще си кара пак вирусите и бацилите  като фарингити,ларингити и бронхити и тя УНГ дори каза, че могат да почнат и по-затегнато да протичат от колкото до сега .И отделно стреса от операции упойки и болницата.Това го каза УНГ.
Директно мнение ок, но не беше с право ,едва ли не го изкара така сякаш,аз си внушавам че е болен и съм луда.Нали лекаря на прегледа вижда че е болен- гърло, кашлица ,хрема , хрипове и така нататък.Изследванията също показват инфекция,когато е бактериална.На вирусните не винаги се раздвижва,освен високи лимфоцити.Заради честото пиене на антибиотици почнах да ги пускам на по гадните боледувания .А и роднините нали и те виждат.Оная сутрин таткото констатира че е много блед.

И вече не са 10 на година ,а по около 5-6,има и боледувания които лекуваме без антибиотици.Ето от средата ноември и декември дето бе 5 седмици с кашлица и не му изписаха антибиотик,лекува се с инхалации и сиропи.Той тогава просто изкара два поредни вируса.Преди това беше пил два АБ
А за болките в краката си ги получава от около 2 години и не всяко боледуване, а при по-лошите вируси.Скоро, преди сега дето изкара грипа, не го бяха болели и съвсем бях изключила сега за тях докато не напомниха за себе си.
И аз мисля че щом не е постоянно състояние и няма подувания и зачервявания,няма смисъл да го мъкна по още доктори.За сърцето също щом е безобиден шум.Защо излишно да го водя че и в София и да го стресирам допълнително за да ми кажат същото.
За астмата където и да го заведа то лечението е едно и също.Аз не съм чувала да има кой знае какви други лечения, а доста съм общувала с майки на други деца с тази диагноза.Лечението е едно- монтелукаст и инх кортестероид -или Флексотид или Пулмикорт.
Гледам да работя върху имунитета .Затова и гледам да сменяме въздуха и да правим процедури.Всяка година сме на море ,обаче и там се разболява,само това лято не се разболя на морето,но преди това беше с гнойна ангина с 5 дневна вис Т.

Единствено съм съгласна за Имунолог да търсим,ако е все така. Все пак се надявам да го израсте ,нали до към 7 мата година уж се израствало честото боледуване ,но при някои може да е малко по - рано или пък малко по-късно.
Да трудно се намира свестен лекар който да обърне изцяло внимание цялостно.

Баща му и той е болнав,изкарва всичко с него.Малкият като се разболее и баща му до няколко дни и той е болен ,него го удря на синузит и той повече антибиотици от детето изпи тази зима.
 

# 470
  • Мнения: 19 384
Хм, това за наваксване във втори класа ми е малко смешно. Според мен най-вече зависи дали родителят има време и търпение да обясни изпуснатия материал. Ако детето няма някакви специални образователни потребности тип дислексия и т.н., не виждам проблем родител да не може да преподаде материал за втори клас за бога.  Има учители, които правят реплики и физиономии при отсъствия, защото щял да се изпусне материал. Та, това  ми се струва направо обидно  да си мислят, че родителят е толкова неспособен да се справи със задачи по мат., БЕЛ или чужд език за втори клас! Вече ако няма време или не владее чуждия език, изучаван в училище, е друг въпрос.
Има го и моментът, че когато децата не отсъстват много и се справят добре в училище, на родителите не им се налага да следят материала. Съответно може да има неща, които са забравили от техните ученически години и като се наложи да помогнат в един момент, им е трудно да се ориентират и им се струва, че е невъзможно да се навакса.

По време на учебната година, в случай че детето отсъства толкова много, не бих ползвала допълнително дни за санаториум или почивки. Освен това май месец е още хладно, летят полените. Нищо чудно да се разболее на самата почивка и после да трябва да отсъства и заради това. Юни месец нито е толкова горещо в Сандански, нито ще се притеснявате от отсъствия, ако недай боже стане разболяване.

Последна редакция: пн, 26 фев 2018, 22:42 от Дъждец

# 471
  • Мнения: 8 357
Дъждец малко спам в темата Simple Smile
Как ще обясниш следната задача на дете 2 клас:
Сега е 13:58 , колко е бил часа преди 19 часа и 27 минути?
Или роди и число на съществителното?

# 472
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Да ама не, по тая логика какво толкова са учили началните педагози. Аз ще напиша домашните с детето, но чисто теоритично ми куцат нещата. Моята сфера и интереси са далеч от началната педагогика, да не говорим колко лош подход имам. Изкарах в първи клас с нея писането на домашни и втория срок я записах на занималня. Не мерси, не е за мен това. И аз не мисля, че толкова дълго седене се отразява добре на детето. ВРуседори са доста категорични по отношение на отсъствията и отдавна щяха да й предложат индивидуална форма, а защо не и повтаряне на класа. Има си наредба, другото е интерпретация на учителя и известна доза скатаване на отсъстващия ученик.
И също така смятам, че София е вариант. Дори заради по-сдекватните имунологични изследвания и консултация с имунолог.

# 473
  • shumen
  • Мнения: 18 271
Лайт,обявена е ваканция за учениците до Сряда.Поне така чух аз.
Тете,как е твоя?Пусна ли го на градина днеска?
Мутафова,как е детето?

# 474
  • Мнения: 1 961
Дори и да наваксва детето вкъщи не е същото. Училището си е училище. Било само заради това да не е постоянно вкъщи. Също смятам, че просто класната ви прави мечешка услуга. Тук досега да са го оставили детето да повтаря.
Иначе това мнение за сливиците съм го пропуснала което са ви казали. Мен по-скоро идеята ми беше ако вътре в тях си има бацили които да правят проблемите от време на време.

# 475
  • Мнения: 69 350
Боже, то едвам стои на краката си, милото...и на училище да ходело. Защо?
Аз пък на училището и в частност на градината, не отдавам толкова голямо значение. В живота е много по-важно да имаш късмет, да си Оправен, отколкото да наредиш шестици отгоре до долу в бележника...Аз като съм ги наредила, да не се къпя в злато в момента....и като цяло смятам че се прекалява с това училище, особено от страна на учителите... ами не това е най-важното в този живот, според моето скромно мнение...

# 476
  • shumen
  • Мнения: 18 271
Тете,и аз мисля като теб.Как ли не с Т ще го пусна на училище или градина.Макар,че в нашата група има майка,която казва,че сутринта му е дала Панадол и го пуснала.

# 477
  • Мнения: 8 357
Mинахме малко в друга тема Simple Smile
За мен училището не е място за бележкари.
Там е мястото където детето ми се научава на много неща. Като примерно да е грамотно. Че като гледам що народ прави правописни грешки не е истина. Място където учи да обича познанията и уменията. Място където се учи на екипна работа и място където се учи на взаимоотношения.

ДГ е много по-различно място от училището.

# 478
  • На брега на реката
  • Мнения: 4 361
Ама кой говори за бележкари и за деца с Т. Моето за щастие не боледува сериозно, но с хрема и кашлица съм я пускала. Преценявам до къде й е прага. Не мисля, че в тая възраст й помагам ако държа по толкова време вкъщи, нито на имунитет, нито на социални контакти, нито на знания и умения, че и навици, полезни в живота.
На мнението на Хоуп съм, още повече, че съм и даскалско дете и имам друго мнение за училища и учители.

# 479
  • Мнения: 1 874
Съгласна съм с Дъждец,не е сложен материала във 2 ри клас и аз нямам затруднения в преподаването му на детето и то няма особени затруднения във възприемането му.Род и число на съществителното съвсем лесно обясних и се възприе веднага и лесно определя съществителните по род и число.
Хоуп,а тази задача за часа да не е от ЗИП .Там съм засичала такива по-засукани задачки.
Имаше една даже преди дни я работихме -беше 3 шапки струват колкото 2 шапки и 1 чифт ръкавици.Два шала струват колкото 4 шапки.Колко шала струват колкото 10 чифта ръкавици ? Е тука вече се затрудних Simple Smile
Иначе с математиката е многоо добре той.
Ако искате вярвайте,но с материала ее доста добре и не е само мое мнение това и на учителката също.

Фер,повтаряне на годината няма вече.А и да бяха предложили индивидуална форма да мине ,не сме задължени да приемаме,поне така разбрах.

Аз искам да е здрав и да ходи по редовно,като всяка майка,но реалността за сега е друга за съжаление.
Какво да правя да го пращам болен ли ? или веднага след грипа и 2 антибиотика и още повече да забатачим нещата.Ноември като бе 2 седмици с ларингит и го пуснах таман се бе поуправил и не чаках да има дни след оздравяването ,а и АБ не беше пил тогва.И какво стана,отиде и след 3 дни на училище отново гърло и ларингит и последваш бронхоспазъм.Лекува се до коледа ,че и след нея.Януари отиде 4 дни и го спрях защото 70 % от класа бяха болни.Бях писала тук, че бяха първо 7 болни от 23 и постепенно бяха останали само 6 или7 деца здрави от 23 ,тоест 16-17 деца са били болни едновременно.
Мисля че адекватно постъпвам ,правя каквото мога.


Утре му се разминава училището отново,че обявиха сега на обяд дървена ваканция за гр.Шумен за утре и други ден

Общи условия

Активация на акаунт